01.10.2019 - red
počet přečtení: 420
vytvořeno 01.10.2019, upraveno 01.10.2019

TV KNBL

Nebyl to pro Brňany a jejich nového kouče Lubomíra Růžičku šťastný start do sezony. V prvním kole Alpe Adria Cupu tým, hrající v letošním ročníku s novým generálním partnerem mmcité1, padl po zcela nevyvedeném závěru (79-84) na domácí půdě s Gmundenem, úřadujícím vicemistrem rakouské bundesligy. Domácí ve většinou naprosto vyrovnaném duelu vedli během druhé čtvrtiny o 9 bodů a ještě 6:30 do konce 72-62. Jenže ve zbylém čase spáchali 6 ztrát, z toho 4 v po sobě jdoucích útocích, a celý úsek prohráli 7 ku 22! Soupeř se dostal po 37 minutách k obratu na 72-76 a půl minuty do konce vedl už 76-83. Až pak Brno trefilo trojku, ale to už bylo příliš pozdě. Tým ztratil 21 míčů, za celý zápas získal jediný útočný doskok (soupeř 12, body z druhých šancí 0-11), zpod koše byl pozadu 26-40, v bodech z brejků 9-19, ve faulech 29-17 a v šestkách 9-23. Trojková převaha (26/12 – 21/5) všechny deficity už nemohla nahradit. Nejlepším střelcem Brna byl ve svém prvním soutěžním utkání v Evropě po pěti letech v zámoří power forward Petr Heřman (20+7 doskoků, z pole 9/9), následován Lukášem Stegbauerem (17, trojky 7/5) a křídelníkem Filipem Novotným (11).