14.11.2019 - red
počet přečtení: 167
vytvořeno 14.11.2019, upraveno 14.11.2019

TV KNBL

Ještě před sobotním ligovým zápasem s Olomouckem by se nezdálo reálné, že by kouč Amiel právě z Ivana Almeidy udělal svého alternativního rozehrávače. Ne po několika zápasech, kde měl víc neřešitelných nájezdů do koše a dalších špatných rozhodnutí, než efektivních akcí. V testu v rámci NBL ale dvoumetrové kapverdské křídlo devíti asistencemi obstálo a po nepřesvědčivých výkonech záložního rozehrávače Rogiče dostalo za základním dirigentem Bookerem důvěru i v těžkém duelu Ligy mistrů v Nižném Novgorodě, odkud si Nymburk v 5. kole odvezl velkou výhru 73-82 – po nabytí 20bodového vedení už ve čtvrtém z pěti utkání sezony! V Novgorodu Nymburk zvítězil na pátý pokus. Od startu utkání diktoval hru týmovou obranou s výpomocemi na každý nájezd a centr Hankins svými dlouhými chapadly měnil směr střel. Polabané soupeři nedávali téměř žádné útočné doskoky a Jaromír Bohačík si vzal na starosti první útočnou zteč. Tentokrát se po prvních ztrátách střelecky chytil z oblouku i Booker a tým po parádních akcích i trojkách brzy vedl dvojciferně, aby útok převzal Almeida, který už teď mnohem účinněji najíždí a také včas hledá spoluhráče. Když prvních 7 minut 2. čtvrtiny Nymburk nefauloval a dobře míchal obrany, šel díky produkci zpod koše a mnohem přesnější střelbě až do trháku 26-45. Domácí do druhé půle ještě zagresivnili obranu i útočný doskok a stále se cpali do koše, ale blíž než na sedm bodů se v závěru nedostali, když jejich jediným údernějším hráčem byl Lewis (20). Hlavní hvězdu rozehrávače Brandona Browna Nymburk, který má nyní bilanci 4-1, omezil na 12 bodů a centr Alec Brown skončil bez bodu. Na doskoku i zpod koše lepší hosty vedli Almeida (19), Bohačík (16) a Hankins (12+9 doskoků). „Hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmů skupiny a chtěli předvést to nejlepší, což jsme většinu utkání plnili. Je to pro nás velké vítězství a můžeme být spokojeni s výkonem i umístěním po 5 kolech. Ve venkovních zápasech je důležité mít dobrou obranu - chytrou a silnou. Také jsme měli dobrou přípravu. Můj asistent Saša Sekulič odvedl skvělou práci. Připravovali jsme se na rozehrávače Browna a na soupeřův přechod do útoku. A v tom hráči odvedli skvělou práci,“ chválil nymburský kouč Oren Amiel.