24.10.2019 - red
počet přečtení: 264
vytvořeno 24.10.2019, upraveno 24.10.2019

TV KNBL

Tým BK Opava (bez Klečky se Zbránkem) se v prvním venkovním duelu Alpe Adria Cupu plně svěřil do rukou své základní pětky, jež se 80 body zasloužila o dobytí palubovky slovinského Šenčuru v prodloužení (98-100). Slezané tak uspěli i ve svém druhém zápase v soutěži. Střelecky je táhl kvartet Bujnoch (27+10 doskoků, 7F+), Gniadek (21+7 doskoků), Dragoun (20) a Šiřina (12+12 asistencí, 7F+). Opavě vyšel závěr první čtvrtiny s únikem na 17-24, domácí však kontrovali výtečnou druhou čtvrtinou (28-7), po 4 trojkách Popadiče vedli těsně před půlí 44-27 a ještě na začátku 30. minuty 71-53. Pak ale přišla opavská smršť ve čtvrté čtvrtině, kde trio Dragoun, Bujnoch, Gniadek zařídilo po 38 minutách obrat na 79-81. Gniadek poslal půlminutu před koncem základní hrací doby zápas do prodloužení, když mladík Kurečka minul v samém závěru trojku na výhru. Ve vyrovnaném nastavení potáhl Opavu 7 body Šiřina, ale o výhře rozhodl 10 sekund do konce Slavík z útočného doskoku, načež hosté následně přežili trojku Popadiče na výhru domácích.