31.10.2019 - red
počet přečtení: 182
vytvořeno 31.10.2019, upraveno 31.10.2019

TV KNBL

Hráči Nymburka do stejné řeky vstupují maximálně dvakrát. Když tak na palubovce Rigy ve třetím kole Ligy mistrů i nad třetím soupeřem vedli v první půli o 20 bodů, tentokrát nepovolili, ve druhé půli ještě přidali a místy domácí lámali k podlaze jejich arény až rozdílem 30 bodů! Nakonec zvítězili 72-91 a zažili zatím nejlepší vstup do soutěže. Střelecké pole vedli Jaromír Bohačík (16), Rogič (14) a Hruban (11). Tým přestřílel soupeře z trojek (8-12) i šestek (8-17) a zejména jej zničil na doskoku (25-43, v útoku 6-14, body z druhých šancí 6-18). Nevadilo mu tak ani 19 ztrát. Nymburk se od startu mohl opřít o trojkové trefy, výbornou obranu a kvalitní doskok na obou koncích palubovky, který tentokrát nezměnil svou úroveň ani po nabytí vysokého vedení. Už po čtyřech minutách Polabané vedli zásluhou vytěžení útočných doskoků 7-14, přičemž brzy do hry zapojili i v masce hrajícího Daltona. Po první čtvrtině vyhrané 11-20 přidávali další trojkové zásahy a už tři minuty před půlí vyskočili do trháku 24-44. Po poločase 30-49 (trojky 11/1 – 16/8, doskoky 13-23, body z druhých šancí 2-14) šli hosté po 4 minuách třetí čtvrtiny až na 33-64, když je při třech faulech Bookera skvěle řídil druhý playmaker Rogič. A dál už nebylo co řešit. „Trenéři soupeře výborně přečetli. Rize taky chyběl jeden důležitý hráč. Byli jsme na ni dobře připravení a první půli jsme výborně bránili. Nenechávali jsme domácím otevřené střely, které obyčejně proměňují,“ uvedl Jaromír Bohačík. Kouč Oren Amiel doplnil: „Povedlo se nám dodržet taktický plán a jsem velmi spokojený i s intenzitou, s jakou můj tým hrál. A také s agresivitou a soustředěním, zvláště když to byl pátý zápas v deseti dnech.“