Kooperativa NBL

Liga mistrů v útoku!

20.05.2020 - red
počet přečtení: 456
vytvořeno 20.05.2020, upraveno 20.05.2020

Molten_new_ball

Liga mistrů ohlásila akvizici tří nových klubů – Darussafaky Istanbul, Rytasu Vilnius a Bilbaa Ondřeje Balvína. Všechny tři týmy čeká v soutěži premiéra. Nabídku s možností dlouhodobého kontraktu dostaly i Partizan Bělehrad, Podgorica, Cedevita Lublaň a Galatasaray Istanbul, které se ale tradičně orientují spíš na Euroligu a EuroCup.

Obzvlášť zajímavá je situace Darussafaky, která má za sebou tři sezony v Eurolize (dvě na divokou kartu a jednu díky triumfu v EuroCupu) a letošní ročník strávený v EuroCupu. Právě v něm ale došlo i k nepříjemnosti, jež klubu soutěž znechutila. Management je stále velmi rozezlen z rozhodnutí vedení Euroligy, které nařídilo odehrát rozhodující zápas fáze TOP 16 mezi Darussafakou a Virtusem Boloňa při nemožnosti uskutečnit jej v Turecku (lety z Itálie nebyly povoleny) na neutrální půdě v Bělehradě (kde bylo jako doma několik srbských hráčů Virtusu i kouč Djordjevič), navíc na náklady tureckého klubu a bez fanoušků. Oslyšen tak byl mimo jiné návrh Darussafaky hrát v Berlíně.

Zápas stál celkem zhruba 100 tisíc eur (80 tisíc za nájem haly a další tisíce jako refundace za již prodané vstupenky na domácí zápas), klub si navíc musel na cestu objednat soukromé letadlo, přičemž na návrh na sdílení celkových nákladů podle klubu nikdo z vedení soutěže nereflektoval. Finanční důvody byly za odchodem Darussafaky ze struktur Euroligy i v jiném ohledu – Liga mistrů podle šéfa klubu Cema Ugura Yelkalana nabízí momentálně větší prize money než EuroCup.