28.11.2019 - red
počet přečtení: 151
vytvořeno 28.11.2019, upraveno 28.11.2019

TV KNBL

Ústecká SLUNETA ani ve svém čtvrtém utkání v Alpe Adria Cupu nepoznala pachuť porážky. Po vítězství v Grazu (75-104) úspěšně dokončila svůj dvojzápasový zahraniční výjezd, vylepšila svou bilanci na 4-0 a může v klidu myslet na vyřazovací boje. Do utkání, jehož start byl domácími o hodinu odložen, vstoupila pěti trojkami a body zpod koše a za 8 minut vedla 12-23. Domácí se v polovině druhé čtvrtiny trojkami vrátili na 33-33, ale Pandy pak zvedly obranu, nutily soupeře ke ztrátám a z šestek i útočných doskoků utrhly klíčový poločasový náskok 37-51, z nějž už těžily až do konce zápasu. Opřely se o svou lavičku, měly o dvacet procent lepší střelbu, ovládly doskoky (27-41), body zpod koše (20-54) i z brejků (3-18). Tým měl pět dvojciferných střelců – Pecku (21+8 doskoků, trojky 6/4), Čamparu (19+7 doskoků), Svejcara (16), Faita (15) a Houšku (12). Své první vítězství v letošním AAC získalo Brno, byť je jen kontumační. Pro nedostavení se slovinské Polzely ke středečnímu duelu pod Špilberkem bylo o výhře bez boje rozhodnuto od „zeleného stolu“.