28.01.2020 - red
počet přečtení: 295
vytvořeno 28.01.2020, upraveno 28.01.2020

TV KNBL

Fanoušci černohorského Baru mohli v kostelním tichu domácí haly už po první čtvrtině požadovat vrácení vstupného. A to možná ani netušili, že hosté z Nymburka postrádají prvního rozehrávače Dixona a dva účastníky loňského světového šampionátu Jaromíra Bohačíka a Pavla Pumprlu. Tak či tak jejich celek nebyl ani doma momentálně ukrutně rozjetým Polabanům soupeřem ani chvíli a hosté si z duelu 13. kola Ligy mistrů udělali kvalitní zahraniční trénink. První čtvrtinu ovládli naprosto pevnou rukou s trojkami 10/6 z rukou pěti mužů 10-32. Domácí se při šesti ztrátách a spoustě nouzových střel nestihli v zápase vůbec zorientovat a podkošoví obři – největší zbraň týmu - se ke své výhodě při rychlosti a aktivních rukách nymburské obrany vůbec nedokázali dostat. Tím, jak ve druhé čtvrtině stoupalo vedení hostů až na 30 bodů, úměrně tomu se vršila i frustrace domácích, kteří už ale neměli naději na posup ze skupiny. Po jedné sporné situaci dostali technickou chybu pivot Begič i lavička, pár momentů nato byl po slepení nesportovního faulu a technické chyby vyloučen Pavičevič a fanoušci za jasného skore ani neměli mnoho energie se rozčilovat. Nymburk opanoval první půli 31-58, když pod košem i na šestkové linii čaroval Kříž, a čtvrtý rozehrávač Tůma si z obránců dělal slalomové branky. A po změně stran už si Středočeši jen hlídali zdravotní stav sestavy. Zvítězili pošesté v řadě (66-98), což je jejich nové maximum v soutěži, a až do posledního 14. kola budou s Tenerife bojovat o prvenství ve skupině C. Tým v Baru střelcky vedli Hruban (16), Martin Peterka (15), Booker (14), člen základu Šafarčík (11) a Kříž (10). Hosté přestříleli soupeře z trojek (40/10 – 37/15), z brejků (8-21) a také zpod koše (20-36).