26.09.2019 - red
počet přečtení: 468
vytvořeno 26.09.2019, upraveno 26.09.2019

TV KNBL

Po Děčínu zažila úspěšný vstup do dalšího ročníku Alpe Adria Cupu i ústecká SLUNETA, která v sedmičlenné rotaci bez playmakera Šotnara přemohla doma Osijek (88-82), čtvrtfinalistu chorvatské ligy z minulé sezony. V extrémně vyrovnané bitvě, v níž se 13krát změnilo vedení a 12krát se skore zaseklo na nerozhodném stavu, se hosté díky zóně dostali ve druhé půli až do osmibodového vedení, ale v závěru se poprvé ukázala nová ústecká akvizice na rozehře Josh Brown, který za stavu 68-73 sedmi ze svých 12 bodů s bonusem jedné asistence takřka sám otočil na 83-76 a poslední minutu už jeho tým zvládl. Vedle Browna jej táhli Houška (23), Fait (18+9) a Bažant (13). Pandy vládly z trestných hodů (35/31 – 15/9) i na doskoku (49-34, v útoku 18-13) a základní pětice přestřílela tu soupeřovu 64-52.