19.11.2019 - red
počet přečtení: 458
vytvořeno 20.11.2019, upraveno 20.11.2019

TV KNBL

Návrat guarda Davella Robyho do brněnského dresu přiblížil tým mmcité1 na dosah první letošní výhry, nakonec však pod Špilberkem v duelu Alpe Adria Cupu uspěli hosté z Levic (78-81) a Brno i po dvou domácích zápasech zůstává ve své skupině bez vítězství. Americký křídelník, který nosil brněnský dres v minulé sezoně, se stal další zahraniční akvizicí týmu, který v této sezoně dál čeká na první radost na jakékoli frontě. Byl to právě Roby, kdo po špatném startu (8-17) otočil skore, a když se ve druhé čtvrtině přidali pivot Jokl s křídlem Novotným, vypadl z toho remízový poločas 42-42. Ve třetí čtvrtině se domácí, kteří nastoupili bez Diatty, drželi v dosahu mírně unikajících Levic produkcí trojek, v posledních dvou minutách však přišel nový kontr soupeře na 56-64. V závěrečném dějství vzali zápas d svých rukou Roby se Smithsonem, kteří přitáhli Brno půl minuty do konce na 78-79, a když hosté minuli dvě šestky, mohl ještě Smithson zajistit trojkou prodloužení, ale minul. Při těsném skore domácí muselo mrzet pět minutých šestek Robyho v posledních 4 minuátch. Američan byl nakonec top skórerem týmu s 18 body, 5 asistencemi a 9 získanými fauly za 26 minut. Smithson přidal 17 bodů a Jokl 10. Domácím patřily trojky (13-8), ale propadli v bodech zpod koše (18-40). „Srážejí nás velké mentální chyby a výpadky. Kladu důraz zejména na obrannou činnost. Dostali jsme 81 bodů a jen z hlavy můžu vyjmenovat 20 bodů, které přišly po individuálním rozhodnutí, kdy hráč nesplnil věc, kterou jsme si řekli. A z toho pořád dostáváme koše. A v koncovce jsme nedali trestné hody, máme je zase pod 60 procenty, což je zalamující. Velkým pozitivem byl ale výkon Robyho a jeho příchod do mužstva. Je to hráč, který nám velmi výrazně pomůže,“ shrnul kouč Brna Lubomír Růžička.