Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Dobrodružství jedné hry s all-in na "malého krále"

S KOUČEM LVŮ U20 NEJEN O POSTUPU DO DIVIZE A Nejdřív hodně váhal, jestli tuhle kartu vůbec vzít. Nemohl vědět, jak vysoká bude. Cennost karty však nespočívá vždy jen ve výši její nominální hodnoty, ale mnohdy spíš v tom, jak zapadne mezi ty ostatní. A byť tažení téhle klíčové karty v sobě skrývalo lecjaká rizika, nakonec mu nezbylo, než na ni v té rozhodné hře vsadit všechno, co měl. Všechno na toho „malého krále“. Kdyby to nevyšlo, a tu hru by ztratil, ještě dlouho by mu to nedalo spát. Jenže on trefil „královskou postupku“ - v národních barvách. Ukázal se jako velký hráč, v jeho případě tedy spíš hráčský kouč... Celou dobu té hry ovšem po očku sledoval i dění u hlavního stolu, kde si to rozdávali ti největší hráči o nejcennější trofej. S letošními kartami, jen o trochu vylepšenými, by si u něj věřil na možná i historické umístění. Ještě rok si ale na tuhle velkou hru musí počkat. Pro letošek musí být rád, že se k hlavnímu stolu vůbec znovu dostal. O tom, jaké dobrodružství to bylo, hlavně v té hře o všechno, vám teď bude zasvěceně vyprávět. Ten, kterému vyšel ukrutný gamble – Ladislav Sokolovský.

celý článek
ČEZ odchází, nová ERA u mistra přichází

AKTUÁLNĚ Z NYMBURKA Český multišampion po 15 letech změnil název klubu a nově se bude jmenovat ERA Basketball Nymburk. Novým titulárním partnerem se stává pardubická firma ERA, která do celého světa dodává systémy pro pasivní radiolokaci a řízení letového provozu, a využívá je 20 z 50 největších letišť světa, včetně Frankfurtu, londýnského Heathrow, Pekingu, Jakarty, Tokia či řady letišť v USA. Nový titulání partner v názvu klubu nahrazuje energetickou společnost ČEZ, pod jejíž hlavičkou dobyli Polabané 15 ligových titulů.

celý článek
Kachna, "čau" a dunkování přes únavu

ZPOVĚĎ VÍTĚZE KOOPERATIVA FAKTORU 2018/19 CHARLESE AIKENA Ze tří nejlepších „leteckých modelářů“ uplynulé ligové sezony zbyl v Kooperativa NBL už jen jeden – v pořadí třetí nejatraktivněji hrající muž soutěže a také její MVP Javonte Douglas. Ex-kolega z týmu Olomoucka Thomas Dunans, celkově druhý v Kooperativa Faktoru, se nechal zlákat do švýcarského Monthey a faktorový vládce Charles Aiken nabral ze Svitav směr Pecs, jíž letos o jedinou výhru uniklo finále maďarské ligy.
 

celý článek
Ten, který ví hodně o losu kvalifikace ME

S LOSOVATELEM KVALIFIKACE EUROBASKETU 2021 Small forward polabských mistrů i současné veleúspěšné reprezentační družiny Vojtěch Hruban už ve svém nejen basketbalovém bytí vyzkoušel mnohé nevšednosti. Nasadil život v triatlonu proti času i s nekonečnými kilometry kraulování v Labi, až do devětadvaceti hrál na vrcholové úrovni, aniž pořádně viděl na délku hřiště, uměl zabavit fanoušky v televizní Všechnopárty a nedávno jej poslali, ať dokonce vylosuje kvalifikaci EuroBasketu 2021, který bude pořádat i Česko. O tom, zda „uspěl“, jak se mu jím nalosovaná „česká“ skupina zamlouvá, a co se mu jeví jako problém, se dozvíte právě teď.

celý článek
Krejčí jako top skórer? Mě nepřekvapil!

S KAPITÁNEM LVŮ PAVLEM PUMPRLOU Sedm bodů, 4 doskoky, 4 asistence, 2 zisky, 4 získané fauly a druhá nejvyšší užitečnost za pouhých 17 minut. Taková byla vizitka střídajícího kapitána lvů v klíčovém zápase víkendového turnaje na pražské Královce proti Polsku. I pro tohoto muže v Kristových letech zjevně platí poslední dobou stále okřídlenější sportovní rčení, že „věk je jen číslo“. Křídelník Pavel Pumprla vypadá, že během historického léta českého basketbalu rozhodně nechce být mužem do počtu, ale pravým kapitánem národního týmu. Zatím vede bezchybnou českou jízdu, která v Praze nezakolísala i při absenci dvou borců z užší rotace, tedy Blakea Schilba a Martina Kříže. A tohle po skončení turnaje Pumprla, který na své druhé pracovní pozici kapitánuje i nymburskému mistrovi, vychrlil do novinářských bloků...

celý článek
Tůma a Dalton k mistrovi, Igrutinovič do Kolína

LIGOVÉ TRANSFERY ČEZ Basketball Nymburk do svých řad povolal dalšího mládežnického reprezentanta. Z USK Praha přichází 20letý 192 vysoký rozehrávač Jakub Tůma, který zaplní místo „uvolněné“ jiným playmakerem Tomášem Vyoralem, jenž nedávno zamířil do Pardubic. Tůma u mistra podepsal dlouhodobou smlouvu na čtyři roky s opcí.

celý článek
"Myslí si o mně, že jsem blázen"

SE LVEM SNAŽÍCÍM SE ZASTAVIT ČAS Martin Kříž je nyní nebývale ostře sledovaným mužem. A proto byl na pondělním dopoledním tréninku mužské reprezentace podroben křížové palbě dotazů na svůj aktuální stav. Co už po operaci utržené achilovky z 12. května stihl, co nyní smí a hlavně - kdy bude moct poprvé zasáhnout do zápasů. A bude skutečně moct? O tom všem teď promluví nymburský power forward a důležitý člen skvadry kouče Ronena Ginzburga, který dělá absolutní maximum pro svůj návrat. Je totiž rozdíl jet na historický světový šampionát a bojovat o olympijskou kvalifikaci se čtyřmi, nebo s pěti podkošovými hráči, když už navíc chybí MVP Euroligy Jan Veselý…

celý článek
Z NCAA už chodí i Češi! A Machač i ve 40!

NOVÉ TVÁŘE V NBL S VIDEOOBLOHOU Prokop Slanina a Dominik Heinzl z NCAA do NBL. Olomoucko našlo náhradu za čarodějného skokana Dunanse v Chile. Svitavy mají asistenta ze Slovenska. Brno angažovalo pro změnu slovenského reprezentanta Richarda Körnera. Nejzkušenější Sovou bude mistr s Cibonou a k tomu má USK i nového asistenta – svého bývalého mládežníka Martina Baštu. Do Ústí přichází z Chorvatska guard Josh Brown a k tomu i naděje zpod Ještědu. A klíčovou zprávu oznámil David Machač – hráčem nejvyšší soutěže bude i ve čtyřiceti! U Medvědů mu navíc bude nově sekundovat 21letý křídelník Martin Kolář.

celý článek
Reprezentant Chorvatska i spoluhráč Hachimury

ZAJÍMAVÉ POSILY V NBL S VIDEEM Elitní čtyřka ligy z uplynulé sezony v posledních dnech zapsala na soupisku řadu posil, případně udržela své opory. Pojďme se nyní na tyto - většinou zřejmě nosné - muže v nymburských, děčínských, olomouckých a svitavských barvách podívat zblízka. A přidáme i novou irskou tvář v dresu NH Ostrava.

celý článek
Galaktická Barca a Tony i Olympiacos do dějin!

UNIKÁTNÍ UDÁLOSTI V EVROPSKÝCH LIGÁCH Nejen v Kooperativa NBL se dějí podivuhodné, interesantní a důležité události. I v zahraničních ligových soutěžích dochází k zásadním a místy až neuvěřitelným momentům, o kterých stojí za to vědět. Proto vás nyní zveme na kontinentální průlet nad některými neznámými zákoutími evropských basketbalových kurtů. Podíváme se třeba na to, jakým historickým spojenectvím svou raketu jménem ASVEL nastartoval k letu k eurovýšinám čerstvý sportovní důchodce Tony Parker, jak zlomový krok možná už nyní v zákulisí plánují belgická a nizozemská liga, jaký musíte mít nově rozpočet, abyste vůbec mohli hrát litevskou nejvyšší soutěž, které význačné ligy se budou nyní hrát v lichém počtu účastníků, a proč byl kvůli ruskému podnikateli vyloučen z Lega Basket Turín, k čemu byla časovým presem dohnána španělská ACB, jak hvězdnou sestavu včetně rekordní eurogáže poskládala Barcelona, kde se do ligy po dekádě vrátilo jedno kdysi slavné derby, a jaký neslavný milník čerstvě stanovil neústupně nespokojený Olympiacos Pireus...

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (1414)