Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Přichází nová identita. I pro NBL

Vedení českého basketbalu se rozhodlo pro velký krok a zavádí novou značku CZ BASKETBALL. Ta si klade za cíl nejen komunikačně sjednotit celý český basketbal, ale především podpořit jeho vnímání jako životního stylu spíše než jen sportovní hry. Zároveň chce zhodnotit popularitu, kterou přinesly nedávné úspěchy reprezentačních celků, a přitáhnout k basketbalu další fanoušky i mládež.

celý článek
Kapitán Ostrozrak: Nejde každý půlrok vypínat svět

S VOJTĚCHEM HRUBANEM Z poslední sestavy Nymburka už jsou pryč Zach Hankins, Deishuan Booker, Jaromír Bohačík, Martin Peterka, Michael Dixon, Roko Rogič a minimálně dočasně i Pavel Pumprla. S jednou stálicí ale mistr počítat může – už devátou sezonu. Je jí reprezentační kapitán, majitel sedmi ligových trofejí a top skórer dějin Ligy mistrů Vojtěch Hruban. „Nabídek odjinud byla spousta, ale já mám v Nymburce dlouhodobou smlouvu a na rozdíl od Jardy Bohačíka bez možnosti vykoupení. Takže teď v létě nebylo moc o čem uvažovat,“ řekl ke své situaci dvoumetrový křídelník, který od pondělka pobývá v Mariánských Lázních na soustředění národního týmu. Pobývá, ale až na méně náročné aktivity netrénuje. Do akce jej nepustila bolavá achilovka.

celý článek
U pokladny stál: Viktor Půlpán

EX-STRÁŽCE PARDUBICKÉ TÝMOVÉ KASY V SERIÁLU NBL VLASTNÍMI SLOVY „Jak jsem se stal loni v létě týmovým pokladníkem Beksy? Přišlo to úplně znenadání. Když se před sezonou řešily funkce, najednou se na stůl dostala i otázka pokladníka. Byl tehdy vznesen protest proti „Kamčovi“ Švrdlíkovi, že tu funkci místy nezvládal, protože nebyl tak důrazný při výběru poplatků (směje se). Hlasovalo se tak o novém kandidátovi a většina kluků zvedla ruku pro mě. No, nebyl jsem právě nadšený, ale nakonec to nebylo tak hrozné…“

celý článek
Bartoň asistentem i šéfem mládeže v Brně!

Další velmi zajímavou zprávu vyslalo do světa mmcité1 Basket Brno, jehož novým asistentem se stal bývalý reprezentant, vítěz Euroligy, kouč lvů U18 a také jeden z asistentů kouče národního týmu dospělých Luboš Bartoň. Zároveň bude hlavním trenérem klubového projektu Next Generation, zaměřeného na talentovanou mládež v Brně a okolí.

celý článek
Za kulisami dvou NE Europe Cupu FIBA

AKTUÁLNĚ Z OPAVY A SVITAV Předběžný zájem druhého a třetího týmu letošní nedohrané sezony Kooperativa NBL o účast v Europe Cupu, druhém evropském poháru FIBA, zůstane nakonec nenaplněn. Opava, ani Svitavy v něm účinkovat nebudou, Slezané si nicméně podali přihlášku do Alpe Adria Cupu, na jejíž vyřízení nyní čekají.

celý článek
Promotér NHL Petera získal podíl u mistra

AKTUÁLNĚ Z NYMBURKA Bývalý majitel fotbalového Baníku Ostrava a tenisový trenér i manažer Tomáš Petera, který do Česka dostal Final Four mužské Euroligy a jako promotér měl na starosti i pražské zápasy NHL, získal 35procentní podíl v nymburském klubu. Ten před dvěma lety přešel do rukou Jiřího Podpěry a Viktora Koláře, který zhruba půl roku poté svůj menšinový podíl Podpěrovi odprodal. Šéf klubu nicméně stále hledal partnera, který by mu pomohl s dalším rozvojem celé organizace, a to zejména v oblasti marketingu.

celý článek
Ruské námluvy jsou pryč. Míří do země zasnoubení

KOMPLETNÍ INTERVIEW S JAROMÍREM BOHAČÍKEM Vždy ho to táhlo do Ruska, z čehož se jeho agent mohl smíchy potrhat. Loni přitom nebyl od svého cíle zase tak daleko, když po něm mocně zatoužil účastník VTB ligy a EuroCupu Lokomotiv Kubáň. Rok nato však křídelník Jaromír Bohačík míří z Nymburka úplně opačným směrem. Jako by si vzpomněl, jak se před časem se svou ženou zasnoubil v Paříži, kývl zatím na rok Štrasburku, týmu z francouzské ProA a pravidelnému soutěžícímu z Ligy mistrů.

celý článek
Lídr Nymburka se stává legionářem ve Francii

UDÁLOST Reprezentační křídlo Jaromír Bohačík jde na svou druhou zahraniční štaci, tentokrát ale v diametrálně jiné situaci. K ročnímu působení jej z Nymburka zlákal Štrasburk, účastník Ligy mistrů a desátý tým letošní nedohrané sezony francouzské ProA.

celý článek
Senzace? Ne, ale rozhodování bylo dlouhé

SE ŠIMONEM PURŠLEM Je to zatím největší přestupová bomba letošního léta, která ještě o něco přebila transfer Lamba Autreyho z Děčína do Ústí. S přesunem reprezentačního pivota a jednoho z předpokládaných tahounů finálových aspirantů Šimona Puršla ze Svitav do Brna se jednoduše nepočítalo. Nyní je však realitou a pod Špilberkem se rázem shromáždil druhý největší počet reprezentantů po Nymburku.

celý článek
U pokladny stál: Eduard Kotásek

SERIÁL NBL Je to řádný paradox. Kolik si nejhorší - 65procentní - tým šestkařů nakládal jako trest za svou vychýlenou mušku. Stovku platil každý hráč za minutí obou trestných hodů, 250 bylo za „airball“, tedy kompletní minutí „zařízení“, k čemuž prý v mužstvu došlo jedinkrát za celou sezonu. „Právě na trestných hodech se naše pokladna v sezoně napakovala úplně nejvíc. A to ještě slovenský asistent Martin Blaho požadoval mnohem víc než tu stovku za minutí obou pokusů,“ povytahuje obočí mladý pokladník svitavských Turů Eduard Kotásek. Po nedávném odchodu do Děčína nutno dodat - bývalý pokladník. „Kameníky“ tak nyní po roce čeká další výběrové řízení na nového strážce týmové pokladny a výběrčího poplatků za vypsané „prohřešky“.
 

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (1764)