Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Hradecký čas změn. A útoku na play-off

S PETREM SEDMÁKEM V táboře Královských sokolů v tichosti dochází k přezbrojování na rozhodnou fázi sezony. Protože aktuální deváté místo, kde má tým díky lepším vzájemným zápasům s Novou hutí vlastně výhru náskoku i přes momentálně shodnou bilanci 5-16, chce stůj co stůj udržet, aby mohl po nadstavbě vyzvat posledního ze skupiny A1 v sérii o vysněné čtvrtfinále. A není asi třeba dodávat, jakým historickým mezníkem by účast v play-off pro Kingspan byla. O tom, jak se tam Sokoli posouvají, jaké ambice má klubové vedení, jaké kádrové rošády v posledních dnech udělalo, a jak se mění tým díky jednomu novému Srbovi, bude nyní vyprávět Slovák. Peter Sedmák.

celý článek
Start charity. Kdo mine pro Marušku nejvíc střel?

CHARITA BEZ FAULŮ Konat dobro nedanými střelami i spáchanými fauly budou teď několik kol ligoví basketbalisté. První týmy se dočkají už ve středečním závěrečném kole základní části, poslední přijdou na řadu 11. února. Faulovat, ani nahazovat míče mimo obroučku ale hráči nebudou úmyslně, jen tentokrát na tyhle statistiky bude zacentrována mnohem větší pozornost. Budou totiž generovat desetitisíce korun, což není zase tak málo. Druhým rokem bude mít tuhle speciální náplň jinak už tradiční charitativní akce českého basketbalu, jež nese název „Bez faulů“. Při dobročinné inovaci i letos spojí síly hráči a kluby Kooperativa NBL, Česká televize, basketbaloví fanoušci a Konto Bariéry.

celý článek
Nezničitelný Vyoral, ničivý snajpr Nečas a remíza

ECHO ALPE ADRIA CUPU Neohrožený fantom Tomáš Vyoral podruhé za tři dny natočil 39 minut, mezi to si vložil čtyřsetkilometrový výjezd do Levic, ale stejně znovu zářil. Po sobotních 21 bodech a 11 asistencích proti Kolínu vyskládal 37 bodů, 10 doskoků, 5 asistencí a 8 získaných faulů v Levicích, navíc házel všechny 4 šestky Pardubic a proměnil 9 z 20 trojek! A když se k němu šokující trojkovou bilancí 5/4 přidal v letošní sezoně z pole téměř nestřílející power forward Radek Nečas, vezou Východočeši, jimž stále chyběli důležití muži Půlpán s Pavlovičem, zlatou remízu 81-81 z prvního čtvrfinále Alpe Adria Cupu. Doma jim bude v odvetě (3. února) stačit vítězství o jediný bod, neboť vítěze určuje součet skore obou utkání.

celý článek
Opava ve svitavské pasti a vítězství oslabených

ECHO 21. KOLA Tucet bodů byl nejmenší rozdíl ve skore v 21. dějství Kooperativa NBL, jehož hlavním magnetem se stal duel Svitav s Opavou. Ten v bouřlivé kulise tisícovky fanoušků skončil přesvědčivým triumfem domácích Turů (90-70), kteří nyní ztrácejí na druhé Slezany pouhou jednu výhru. Pardubice si doma i bez Pavloviče s Půlpánem poradily s Kolínem (94-82), USK roztrojkoval Válečníky 96-78, Hradec díky druhé půli složil o dvacet Ostravu (92-72), oslabené Olomoucko si díky Morganovi s Váňou vědělo rady s Brnem (84-69) a hráči Nymburka jako jediní vítězní hosté uspěli v Ústí 77-100, což jim dalo už 80. ligovou výhru v řadě.
 

celý článek
Všechna pozornost dnes směřuje ke svitavskému hitu

PREVIEW 21. KOLA Internetové Studio Basketbal (od 17:00 na tv.nbl.cz) nabídne v sobotním předposledním kole základní části, kdy už jsou (s výjimkou televizně přenášených utkání) povinné jednotné začátky zápasů, šlágr mezi třetími Tury a druhou Opavou. A co se hraje dál? Ve shodný čas 18 hodin startují Pardubice s Kolínem, USK s Děčínem, Hradec s Ostravou, Olomoucko s Brnem a také výjimečně v sobotu hrající Ústí s Nymburkem.

celý článek
Šiřina: Jsme spokojeni. Sehnal: Já Opavu chtěl

LOS HYUNDAI FINAL FOUR S OHLASY Dnešní los Hyundai Final Four Českého poháru basketbalistů rozhodl o tom, že repríza loňského finále bude v plzeňské Městské sportovní hale možná. V prvním semifinále se v pátek 14. února od 16 hodin utkají BK Opava s USK Praha a ve druhém od 19:00 ERA Basketball Nymburk s DEKSTONE Tuři Svitavy. Poražené semifinalisty čeká v sobotu 15. února duel o bronz (15:00), vítěze pak velké finále od 18:15 před kamerami ČT. Trofej obhajuje Nymburk, který loni v Novém Jičíně ve finále zlomil Opavu.

celý článek
Jsem rád, že jsem v Trumpově éře ze Států vypadl

S MVP MĚSÍCE SEANEM O´BRIENEM Nepatří k těm nejnápadnějším mužům basketbalové ligy, přesto je pro své Svitavy nenahraditelný. Jejich nejužitečnější hráč Sean O´Brien nelétá vysoko nad obručí, zato je zárukou konzistence a spolehlivosti. Jen ve čtyřech ligových zápasech této sezony nedoručil dvojciferný počet bodů, je 18. střelcem Kooperativa NBL s průměrem 14 bodů, třetím doskakovačem s průměrem 8,5 a také devátým nejužitečnějším hráčem. A stejně jako v minulém ročníku se vypracoval i k trofeji pro MVP měsíce, když třetímu celku tabulky jako lídr pomohl k bezchybné prosincové bilanci 4-0 po domácích výhrách nad Děčínem, Ostravou a Olomouckem a vyloupení Brna. Proti Hanákům a Brňanům se dokonce blýskl double-doublem, který měl za celý měsíc i v průměru (14,8 bodu a 10 doskoků). Přidával i 3,8 asistence, 63procentní palbu za dva body a 86procentní úspěšnost trestných hodů.

celý článek
1850? Fanoušky si musíme zasloužit!

S JAROMÍREM BOHAČÍKEM Na duel úřadujícího top týmu Ligy mistrů s Nižným Novgorodem bylo v úterý na pražské Královce zvědavo 1850 diváků. A téměř na konci základní části už tak český mistr nemusí mít o fanouškovskou obec na svých utkáních v azylu hlavního města obavy. Rozhodně ne v době, kdy má nejlepší bilanci soutěže (10-2) a postupně míří k naplnění svého neskromného předsezonního přání - průniku až do závěrečného Final-4.

celý článek
"Gladiator Challenge" o 1000 eur: turnaj o přežití

S OZRENEM PAVLOVIČEM A LUBOŠEM KOVÁŘEM Po letošním třetím vydání Kooperativa Faktor 1 on 1 Challenge by se tahle All-Star soutěž mohla přejmenovat na „Gladiator Challenge“. Protože to, co musel podstoupit vítězný forward Pardubic Ozren Pavlovič, se skoro ani nedá slovy popsat. To se musí zažít! Chorvatské křídlo se muselo vypořádat s nejtěžším programem turnaje – ve čtvrtfinále šlo na řadu jako poslední, po zápase oddechu jej čekalo extrémně těžké semifinále a hned po něm nekonečné, bezmála osmiminutové finále s Lubošem Kovářem. Pavlovič tak byl zapojen do tří ze čtyř posledních zápasů, přesto nakonec triumfoval, když v dramatickém finále zvítězil 4-3 a získal tak prémii 1000 eur.

celý článek
Opavská vendeta v koncovce. Sovy 17 trojek!

ECHO ČTVRTFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU První dva čtvrtfinálové duely Českého poháru patřily hostům. Opava dobyla Ústí 79-83 a vrátila mu tak předvánoční ligový výprask rovněž z ústecké palubovky a USK si dojel pro poměrně snadnou loupež na Hanou, kde rozbil oslabené domácí Olomoucko 68-89. Slezané a Sovy se tak stávají prvními účastníky Hyundai Final-4. Čtvrtfinálový program pokračuje ve středu od 17 hodin východočeským derby Svitavy – Pardubice.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (1579)