Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Ten, který překonal i Damiana Lillarda

AKTUÁLNĚ Z NYMBURKA Lídr domácí scény pokračuje posilováním rozehry. Po Slovinci Rupnikovi angažoval ERA Basketball Nymburk levorukého Američana Jerricka Hardinga, který přichází po absolvování univerzity Weber State, kde byl spoluhráčem českého reprezentačního power forward Michala Kozáka. Dvaadvacetiletý rodák z Kansasu by měl především přinést body a kreativitu, neboť na univerzitě svými výkony dokázal překonat i dosavadního nejslavnějšího absolventa Weber State Damiana Lillarda, současnou hvězdu Portland Trail Blazers v NBA.

celý článek
Další loučící se dlouhán: Ondřej Kohout

AKTUÁLNĚ Z PARDUBIC Po ústeckém Pavlu Houškovi a pardubickém spoluhráči Radku Nečasovi se jako třetí ligová podkošová trvalka loučí letošní léto s vrcholovou kariérou Ondřej Kohout. Dlouhán Beksy, který si v jejím dresu odkroutil šest ligových ročníků, zvolil těžké rozhodnutí už v 29 letech, kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům. V celkem 276 utkáních v NBL zaznamenal v dresu Prostějova a Pardubic 2705 bodů.

celý článek
Bálint pod Špilberk a další brněnské novinky

Brno nadále omlazuje kádr českým talentem. Z Prostějova si vzalo na roční hostování letošní objev reprezentačního kouče Ginzburga, teprve 17letého guarda Richarda Bálinta, který je synem kouče NH Ostrava Petra Bálinta. Na míči i při střelbě schopný teenager má za sebou první týden soustředění s národním týmem dospělých, kde se neztratil ani při hře pět na pět s českou elitou

celý článek
Galerie ligového Hollywoodu

Reprezentantům z řad Kooperativa NBL (včetně těch odcházejících) to při slavnostním večeru Basketbalista roku v Mariánských Lázních velmi slušelo a to i díky sličným partnerkám. A proto je tu tato galerie, v níž se představí Petr Šafarčík se svou Dominikou, Šimon Puršl se svou Editou, Tomáš Vyoral s beach volejbalovou reprezentantkou Terezou, Jaromír Bohačík s manželkou Petrou, Vojtěch Hruban s manželkou Barborou, Martin Peterka se svou Laurou, Jakub Šiřina s manželkou Kristýnou či Martin Kříž s manželkou Radkou...

celý článek
Přichází nová identita. I pro NBL

Vedení českého basketbalu se rozhodlo pro velký krok a zavádí novou značku CZ BASKETBALL. Ta si klade za cíl nejen komunikačně sjednotit celý český basketbal, ale především podpořit jeho vnímání jako životního stylu spíše než jen sportovní hry. Zároveň chce zhodnotit popularitu, kterou přinesly nedávné úspěchy reprezentačních celků, a přitáhnout k basketbalu další fanoušky i mládež.

celý článek
Kapitán Ostrozrak: Nejde každý půlrok vypínat svět

S VOJTĚCHEM HRUBANEM Z poslední sestavy Nymburka už jsou pryč Zach Hankins, Deishuan Booker, Jaromír Bohačík, Martin Peterka, Michael Dixon, Roko Rogič a minimálně dočasně i Pavel Pumprla. S jednou stálicí ale mistr počítat může – už devátou sezonu. Je jí reprezentační kapitán, majitel sedmi ligových trofejí a top skórer dějin Ligy mistrů Vojtěch Hruban. „Nabídek odjinud byla spousta, ale já mám v Nymburce dlouhodobou smlouvu a na rozdíl od Jardy Bohačíka bez možnosti vykoupení. Takže teď v létě nebylo moc o čem uvažovat,“ řekl ke své situaci dvoumetrový křídelník, který od pondělka pobývá v Mariánských Lázních na soustředění národního týmu. Pobývá, ale až na méně náročné aktivity netrénuje. Do akce jej nepustila bolavá achilovka.

celý článek
U pokladny stál: Viktor Půlpán

EX-STRÁŽCE PARDUBICKÉ TÝMOVÉ KASY V SERIÁLU NBL VLASTNÍMI SLOVY „Jak jsem se stal loni v létě týmovým pokladníkem Beksy? Přišlo to úplně znenadání. Když se před sezonou řešily funkce, najednou se na stůl dostala i otázka pokladníka. Byl tehdy vznesen protest proti „Kamčovi“ Švrdlíkovi, že tu funkci místy nezvládal, protože nebyl tak důrazný při výběru poplatků (směje se). Hlasovalo se tak o novém kandidátovi a většina kluků zvedla ruku pro mě. No, nebyl jsem právě nadšený, ale nakonec to nebylo tak hrozné…“

celý článek
Bartoň asistentem i šéfem mládeže v Brně!

Další velmi zajímavou zprávu vyslalo do světa mmcité1 Basket Brno, jehož novým asistentem se stal bývalý reprezentant, vítěz Euroligy, kouč lvů U18 a také jeden z asistentů kouče národního týmu dospělých Luboš Bartoň. Zároveň bude hlavním trenérem klubového projektu Next Generation, zaměřeného na talentovanou mládež v Brně a okolí.

celý článek
Za kulisami dvou NE Europe Cupu FIBA

AKTUÁLNĚ Z OPAVY A SVITAV Předběžný zájem druhého a třetího týmu letošní nedohrané sezony Kooperativa NBL o účast v Europe Cupu, druhém evropském poháru FIBA, zůstane nakonec nenaplněn. Opava, ani Svitavy v něm účinkovat nebudou, Slezané si nicméně podali přihlášku do Alpe Adria Cupu, na jejíž vyřízení nyní čekají.

celý článek
Promotér NHL Petera získal podíl u mistra

AKTUÁLNĚ Z NYMBURKA Bývalý majitel fotbalového Baníku Ostrava a tenisový trenér i manažer Tomáš Petera, který do Česka dostal Final Four mužské Euroligy a jako promotér měl na starosti i pražské zápasy NHL, získal 35procentní podíl v nymburském klubu. Ten před dvěma lety přešel do rukou Jiřího Podpěry a Viktora Koláře, který zhruba půl roku poté svůj menšinový podíl Podpěrovi odprodal. Šéf klubu nicméně stále hledal partnera, který by mu pomohl s dalším rozvojem celé organizace, a to zejména v oblasti marketingu.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (1768)