Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Přemohou už Sovy mistra? I s 12letým Honzou?

PREVIEW PŘEDEHRY 5. KOLA A1 Pouhý den po návratu z náročného duelu evropské kvalifikace v Litvě, kde tvořili páteř reprezentačního výběru, čeká pětici nymburských hráčů nelehký zápas 5. kola nadstavbové skupiny A1 na pražské Folimance. Tam si kompletní domácí tým, tedy už i s power forwardem Proletou, bude dnes od 17:30 nebývale brousit zuby na to, aby na třetí pokus bitvu s českými hegemony dotáhl do konce. V dresu USK s číslem 1 u toho na lavičce bude i 12letý Jan Říha, kterému se tak splní jeden velký sen, o němž navíc poté napíše reportáž. I takové věci se dějí v Kooperativa NBL.

celý článek
Jedno krásné klišé: chyběl nám tu prostě "Pampi"

S OPORAMI ZA OPONOU BITVY VE VILNIUSU Oba v zápase evropské kvalifikace na litevské půdě museli strávit jeho tři čtvrtiny, kapitán týmu dokonce 33 minut. A po takové šichtě oba i na vlastním těle cítili, jak těžký to byl mač. Vzhledem k situaci s absencí výškových pivotů, Patrikem Audou hrajícím s limitem ztuhlého kotníku a samozřejmě vzhledem k vysoké kvalitě soupeře je však třeba říct, že lvi se v dané situaci a při této náročnosti zápasu ze spousty těžkostí „vylhali“ až neskutečným způsobem a při víceméně osmičlenné rotaci s mnohým šíbováním mimo obvyklé posty dokázali déle, než se všeobecně čekalo, tlačit Litevce v jejich pevnosti do kouta. O tom všem, o tom, proč to nakonec nevyšlo, i o budoucnosti týmu nyní promluví Jaromír Bohačík a nedávno instalovaný lví šéf Vojtěch Hruban.

celý článek
Češi v litevské bouři dlouho strašili i prezidenta

ECHO DUELU LVŮ V LITVĚ Nejprestižnější duel celé evropské kvalifikace se po 30 minut vyvíjel pro lvy skvělým způsobem, dávajícím v zemi basketbalu zaslíbené naději na závěrečné drama a zároveň znervózňujícím přítomného litevského prezidenta Gitanasa Nausedu. Místo napětí v poslední čtvrtině ale přišla smršť domácích 16-0 (a celkem až 24-2), jež za burcujícího řevu moderátora a mexických vln 6600 litevských fanoušků zápas ve vilniuské aréně rozhodla. Lvi v závěru ještě unikající skore lehce vylepšili na konečných 97-89, když mimo jiné z nacvičeného seběhu, kdy si sám řekl o míč, skóroval v reprezentační premiéře své první body nováček Radek Farský. Klíčovou čtvrtou část duelu 2. kola evropské kvalifikace Litevci ovládli 35-22.
 

celý článek
"Tady už seš v nároďáku mužů"

S RADKEM FARSKÝM PŘED LITVOU Podle prvních poznatků je to plnička, která nevynechá žádný dobrovolný trénink a všude chodí čtvrt hodiny napřed. S veškerou vážností bere svůj první pobyt v dospělé reprezentaci dvacetiletý brněnský křídelník Radek Farský, jejž už za pár hodin možná potká kariérní zážitek – první start za národní tým a ještě k tomu v Litvě před nabitými tribunami arény ve Vilniusu.

celý článek
Češi proti litevské bouři. A první pro Farského?

OHLASY PŘED DUELEM LVŮ V LITVĚ Ve světle senzačních až šokujících výsledků z prvních dvou kol evropské kvalifikace lze před pondělní bitvou Čechů v basketbalu zaslíbené Litvě (18:30, vysílá ČT Sport) říct snad jediné – čekejte cokoli. Kdo by totiž ještě před týdnem tušil, že Turecko doma padne s Nizozemci, nebo že Srbové se pod novým koučem Kokoškovem rovněž na domácí půdě skloní před Gruzií, která má účast na EuroBasketu jistou? Kdo by si vsadil na triumf Poláků na kurtu španělských mistrů světa, nebo na to, že Belgie rozpráší o desítky bodů Litevce? Znovu se tak ukázalo, jak s kvalifikačními duely mávají absence hvězd v táborech elitních kontinentálních týmů, ale také to, že evropské podkošové dění se stále více vyrovnává, jak ostatně lvům naznačili i Dánové, kteří museli projít sítem předkvalifikace.

celý článek
Poločasový fantom přiznal: Já vážně nevím!

S MAGICKÝM MARTINEM PETERKOU PO DÁNSKU Jako by se stával reprezentační kometou prvních poločasů. Na úvod evropské kvalifikace totiž začal přesně tam, kde skončil na loňském mistrovství světa. Když v Pekingu v zápase o páté místo kropil koš Srbů svými distančními projektily, musel nad tím do půle kroutit hlavou i příliš daleko stojící obránce Nikola Jokič. Martin Peterka ovšem v pátek na pro něj domácí pardubické půdě svou prvopoločasovou show povýšil ještě o jednu až dvě úrovně. K již proslulým trojkám přidal i nájezdy po naznačení střely, dvojkové „stop jumpy“ a dokonce i exkluzivní „floater“, což je jedno z těch nejtěžších zakončení, vyžadujících až chirurgicky přesnou ruční práci. A k tomu tenhle power forward i parádně asistoval a loupil míče v obraně.

celý článek
Peterkova kouzla, drama a Kovář poprvé

ECHO 1. BITVY EUROKVALIFIKACE I přes porodní bolesti řádně proměněného týmu s pěti jinými hráči oproti světovému šampionátu lvi v Pardubicích v kulise bezmála čtyř tisíc fanoušků dobyli, co potřebovali – vítězství 75-71 nad Dány, kteří po celý zápas kladli velmi tuhý odpor a ve druhé půli od Čechů dostali jen 26 bodů. Družina kouče Ginzburga ale šla do koncovky s bodovým polštářem a tak ji nerozhodilo ani dánské trojkové šturmování a snížení tříbodovou ranou s faulem až na 73-71 dvacet sekund před koncem. Pak se ale z šestek dvakrát neomylně trefil Hruban, který tak při kapitánské premiéře alespoň částečně spláchl hořkost z bilance z pole (14/1), a pardubická aréna mohla povstat k potlesku na počest prvního zápasu národního týmu od velkolepého MS v Číně.

celý článek
NBL plus Krejčí na Dány! A exkapitán prodává

PŘED DOMÁCÍ BITVOU EUROKVALIFIKACE Bez křídelníka Radka Farského z Brna a zraněného power forwarda Patrika Audy z Boulazacu (kotník) půjde nakonec tým lvů do úvodního duelu evropské kvalifikace proti Dánům, s nimiž se utká v pátek od 20:10 v pardubické hokejové aréně (vysílá ČT Sport). Češi jako spolupořadatelé EuroBasketu 2021 budou sice hrát kvalifikaci nesoutěžně, ale bojovat budou o body do světového rankingu, který je důležitý pro co nejlepší nasazení na samotném mistrovství Evropy. Při absenci legionářů s výjimkou Víta Krejčího bude ve výběru figurovat hned 11 mužů z Kooperativa NBL a také sedm hráčů z veleúspěšného MS v Číně.

celý článek
Senzace Šafarčík, úkaz Švrdlík a Vyoral na MVP?

BEST OF ZÁKLADNÍ ČÁSTI S PŘEHLEDEM STATISTIK Dejte mu jiný než nymburský dres a stane se z něj král. Playmaker Tomáš Vyoral se ceně pro ligového MVP blížil už ve své nejlepší děčínské sezoně. Ovšem teď, coby nový generál Pardubic, zaútočil na největší individuální trofej domácí scény hromovou silou. Po základní části vystoupal jako tahoun postupně stále oslabenějšího týmu až na vrchol pořadí užitečnosti, když předstihl s průměrem 23,5 (jeho na míle nejlepší číslo kariéry) i dlouho vedoucího lídra Opavy Jakuba Šiřinu. Byl třetím střelcem soutěže s 18,9 bodu, 6. exekutorem šestek (84,1 procenta, z hráčů s nejméně dvěma pokusy, házel vůbec nejvíc hodů – 138, a jako jediný má více než 5 tref na utkání – 5,8), sedmým asistentem s 5,5, získával i nejvíc faulů (6,8), s 6 doskoky, svým rovněž jasně nejlepším číslem kariéry, držel pozici jen těsně za TOP 10, a mimochodem také vypálil pátý největší počet trojek (131, proměnil 44). V základní části Kooperativa NBL však nevynikl jen on, a proto je tu velký přehled s mnoha zajímavostmi, přičemž kvalifikačním kritériem pro zohlednění hráčských výkonů bylo odehrání alespoň poloviny z 22 zápasů a dokončení této fáze soutěže.

celý článek
Farský ztratil dech. Kovář děkuje All-Star turnaji

S NOVÁČKY V NÁRODNÍM TÝMU Třebaže Václav Bujnoch s Lubošem Kovářem se už jednou reprezentačním soustředěním mihnuli, stejně jako pro absolutního novice Radka Farského je i pro ně nominace do užší čtrnáctky pro úvodní okno evropské kvalifikace prvním skutečným nakouknutím do dospělé reprezentace. Pro NBL.cz kompletní trio promluvilo o tom, jakou šanci vidí na zápasovou nominaci včetně aktivního zapojení na hřišti, když aktuálně chybějí jména jako Satoranský, Balvín, Schilb, Veselý a nadobro už také Pavel Pumprla, který se po světovém šampionátu se lví družinou rozloučil. A to se ještě hned první den přípravy přidalo zranění kotníku základního power forwarda Patrika Audy, o jehož startu bude jasněji až při konečné nominaci na první duel s Dány (v pátek 20:10 v Pardubicích, vysílá ČT Sport).

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (1624)