Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Nymburská hříčka přírody krůček od nesmrtelnosti

SE ZACHEM HANKINSEM A VIDEEM Interní nymburský Slam Dunk Contest by mohl být slušnou show. Kupříkladu 37letý ultraveterán Petr Benda prý dokáže stále zasmečovat z místa. Reprezentační snajpr Vojtěch Hruban zvládne zatlouct pro změnu z poskakování na jedné noze. A v nedělní All-Star Game ukázal i Jaromír Bohačík, že když chce, umí se vznést do lecjakých výšek. Ovšem současným ústředním dunkerem mistra je výjimečná hříčka přírody made in USA jménem Zach Hankins, který při 213 číslech výšky popírá některé člověčí i lecjaké fyzikální zákony. A pokud by při All-Star Game v Ústí dovedl k úspěšnému zakočení i svůj plánovaný majstrštyk, musel by se dostat i do zpravodajství CNN, protože s touhle výškou provést smeč s prohozením míče během letu mezi nohama, to je mimo hranice veškerého chápání.

celý článek
Trhač obručí: Zach je jinde. Já ale věřil Genovi

SE ŠIMONEM PURŠLEM Se svou hrou se v All-Star Game cítil jako ryba ve vodě. A smečoval, cokoli měl na dosah ruky. I s nezbytným houpáním na koši, které fanoušci vždy ocení extra potleskem. Jako by Šimona Puršla ještě víc přitahovala jedna z novinek letošní All-Star Game – zelené obroučky. „Hlavně ze začátku to byl nezvyk. Trvalo ale jen chvilku, než jsme se s tím srovnali a pak už jsme to ani nevnímali. Klidně by mohly být obroučky v lize všude jinak barevné,“ smál se MVP zápasu a autor 25 bodů a 9 doskoků Šimon Puršl z vítězného týmu Mladých pušek, který stejně jako v minulé sezoně zvítězil nad Mazáky o jediný bod.

celý článek
Pušky opět o bod. Králi Hankins, Jurečka, Pavlovič

ALL-STAR GAME Do netradiční zelené barvy oděné a vyprodané ústecké Sportcentrum SLUNETA bylo svědkem dalšího All-Star dramatu Kooperativa NBL, v němž stejně jako v minulé sezoně o jediný bod zvítězily Mladé pušky (129-128), které si jako odměnu odnesly hodinky Lotus a jejich power forward Šimon Puršl, který vyskládal 25 bodů a 9 doskoků, byl zvolen MVP exhibice. V jeho týmu dále řádili Hankins (18), Mareš, Farský (po 15), Jaromír Bohačík (14) a Ondřej Sehnal (11). Za Mazáky se dvojciferně prosadili Šiřina (20), Holsey (18), Autrey (17), Pomikálek (17+14 doskoků), Pecka (15), Houška (14) Stamenkovič (11).

celý článek
Nervy severu opět pro Pandy! NH složila Hanou

ECHO 20. KOLA Severní derby opět nezklamalo, když fanouškům nabídlo po dlouho jasném průběhu nervydrásající koncovku i s prodloužením, na jehož konci stáli na děčínské palubovce v derby i počtvrté v sezoně vítězní hráči Ústí (81-82). V dalším regionálním střetu si Svitavy doma i přes menší potíže v poslední čtvrtině poradily s Pardubicemi (80-74). Ostrava doma za amerického vedení zdolala dvojnásobně oslabené Olomoucko (97-92). Kolín před svými fanoušky díky silné poslední čtvrtině přemohl USK (94-86). Opava na domácí půdě neměla kromě startu utkání větší obtíže s Brnem (83-68) a Nymburk si došel pro 79. ligovou výhru v řadě proti Hradci (102-65). Takové bylo kompletní 20. kolo Kooperativa NBL.

celý článek
Co ukážou teenageři v nedělní All-Star Game?

AKTUALITY K ALL-STAR GAME Čas se pomalu nachýlil a od velké atrakce basketbalové ligy mužů už fanoušky dělí jen necelý den. Nedělní All-Star Game, již od 15 hodin bude hostit Sportcentrum SLUNETA v Ústí nad Labem, navíc jako prakticky každý rok nabídne i nějakou tu zajímavou novinku. Letos se třeba ze dvou na čtyři zvýší počet kruhů pro nevšední pětibodovou střelbu, vůbec poprvé na této exhibici vystoupí slovenský rapper Majk Spirit, v charitativní části All-Star se budou sbírat peníze na speciální vozík pro Marušku a do soutěže smečařů poprvé zasáhne jako žolík i zástupce první ligy, tedy druhé nejvyšší soutěže mužů. A hned při premiéře této inovace půjde o velmi kvalitního závodníka.
 

celý článek
Derby severu i derby východu a Hanáci bez lídra

PREVIEW 20. KOLA Den před ústeckou All-Star Game je tu sobotní 20. kolo Kooperativa NBL, a to s plnou palbou šesti zápasů včetně dvou velkých derby. První se hraje v Děčíně (18:00) a z pohledu domácích to bude velká odveta za předchozí tři porážky od Ústí. Druhé derby je na programu ve Svitavách, kam zajíždějí Pardubice (18:00). I čtyři další duely mají regionální charakter. Nymburk doma hostí Hradec (17:00), Nová huť o lídra Dougase oslabené Olomoucko (17:30), Kolín pražské Sovy (17:45) a Opava Brno (18:00).
 

celý článek
O střídání se neříká. I po Nymburku?

S JAKUBEM NEČASEM Brněnský kouč Lubomír Růžička se nebojí experimentovat s mladými hráči. Velmi mladými hráči. Až z toho někdy vypadnou poměrně extrémní situace. Třeba jako minulou sobotu. To byl mladší dorostenec Jakub Nečas v pouhých 15 letech nasazen na 33 a půl minuty do duelu s mistrem. A nadějný brněnský forward ve svém druhém v lize tuhle porci přežil.
 

celý článek
"Standardní situace" USK. A nikdo neví proč

S MICHALEM MAREŠEM „Radši o tom takhle nepřemýšlíme,“ odmítá okamžitě křídelník pražského USK Michal Mareš. „To by nebylo dobré, spíš to škodí."

celý článek
Díky, Pavle, horké Sovy a slezská vláda na Dašické

ECHO 19. KOLA S Jakubem Šiřinou mimo základní sestavu udeřila opavská družina na Dašické už v první půli a orkánem na útočném doskoku si vzala televizní duel v Pardubicích až nečekaně snadno (73-87). V 19. kole Kooperativa NBL ale loupili i další – Děčín zvítězil o jediný bod v Hradci (69-70) a Ostrava i přes 14 zahozených šestek uspěla v Brně (83-85). Doma se radoval jen USK, který 14 trojkami s nečekaným přehledem rozstřílel Svitavy (93-84), a také Ústí, jež ovšem musel s Kolínem (86-79) notně podržet třetí nejužitečnější hráč soutěže Pavel Houška, který už potřetí za čtyři zápasy snesl nejméně 22bodové představení a byl i nejužitečnějším hráčem 19. kola.
 

celý článek
Defenzivní televizní hitovka: Beksa vs Opava

PREVIEW 19. KOLA Televizní šlágr na ČT Sport mezi Pardubicemi a Opavou (přenos od 17:30) bude středobodem středečního pětichodového menu 19. kola Kooperativa NBL. Rovněž v 17:30 se začne i na pražské Folimance, kam míří rozparáděné Svitavy, v Ústí, kde se objeví obživlí Medvědi, a v Hradci Králové, kam zajíždí Děčín. Až ve 20:00 startuje moravský duel mezi Brnem a Ostravou. Už dříve se předehrával zápas mezi Nymburkem a Olomouckem (106-67).
 

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►