Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Když to v sobě máš, tak to prostě máš

S KOUČEM ROKU RONENEM GINZBURGEM I na něm bylo v průběhu právě končícího kempu národního týmu znát, jak si společné bytí se svou takřka kompletní lví družinou po dlouhém odloučení užívá. Při trénincích často diskutoval s hráči, smál se, odpískal jim spolu s kapitánem Vojtěchem Hrubanem i dva interní zápasy a na galavečeru Basketbalista roku při děkovací řeči dokonce rozebíral i „koučink oslav“ na světovém šampionátu. Konec konců, právě rozpoznání vztahu Čechů k jejich „národnímu moku“ bylo jedním z důležitých objevů jeho mnohaletého působení v tuzemsku. K onomu poznání zřejmě patřilo i zjištění, že „tekuté zlato“ nelze českému sportovci odpírat. Pro Kouče roku českého basketbalu Ronena Ginzburga bylo ale ještě důležitější vědomí, že svým hráčům může věřit - i proto, že nejednou právě po oslavách dokážou podávat ty nejlepší výkony. Svou nejhvězdnější hru Češi vytáhli na loňském mistrovství světa, následující rozhovor s izraelským kormidelníkem je ale orientován hlavně do budoucnosti. Dozvíte se tak, proč všechny české reprezentace od kadetů po dospělé budou hrát hru shodného „designu“, co ještě musejí udělat letošní objevy národního týmu, proč jsou některá lvíčata tak unikátní už v tak mladém věku, proč jsou ožehavé stezky vedoucí přes americké univerzity, nebo proč je zrádná pozice ve druhém kole draftu NBA…

celý článek
Odolal vábení jenu. Oslnil jej kouč z bundesligy

S MARTINEM PETERKOU O NOVÉM ANGAŽMÁ Po sedmi letech se v dolnosaském Braunschweigu opět objeví česká basketbalová stopa. Po bývalém reprezentantovi Luboši Bartoňovi, který v tomto německém klubu strávil část sezony 2012/13, přichází nyní čas reprezentanta současného – pětadvacetiletého Martina Peterky, který se po letošní zkrácené sezoně rozhodl opustit Nymburk a rozšířit legionářské zastoupení v zahraničních destinacích. Jeho nový klub v tomto ligovém ročníku nejtěsnějším možným způsobem minula červnová dohrávka bundesligy pro deset nejlepších celků a skončil tak na 11. příčce soutěže, jež si před několika lety vytkla za cíl stát se do roku 2020 evropskou jedničkou a trumfnout tak i španělskou ACB.

celý článek
Od Marka Welsche čekáme po návratu velké věci!

AKTUÁLNĚ ZE SVITAV Jen rok trvala zámořská mise v NCAA 20letého rozehrávače Marka Welsche. Ten se stal staronovou posilou svitavských Turů, u nichž podepsal smlouvu na dva roky a naváže tak na svou první sezonu v klubu z ročníku 2018/19. Rodák z Holic se do oběhu Kooperativa NBL vrací kvůli nejisté situaci v USA, kde nová univerzitní sezona odstartuje možná až po Novém roce.

celý článek
U pokladny stál: Tomáš Pomikálek

STRÁŽCE VÁLEČNICKÉ KASY VLASTNÍMI SLOVY „Pokladníkem v Děčíně jsem už spoustu let. V téhle funkci jsem začal už při svém prvním působení v klubu, kdy jsem ji „zdědil“ po Mírovi Soukupovi a možná i po Márovi Balíkovi. Nevím, čím jsem si to zasloužil, nebo jestli v lidech vyvolávám takovou důvěru, na začátku to ale možná klasicky hodili na toho nejmladšího. A pak už se to se mnou vezlo i dál. V Nymburce jsem převzal kasu po „Šutysovi“, tedy Radku Nečasovi, a dělal jsem to snad dva ze svých tří roků v týmu. A po návratu do Děčína jsem pokladnu dostal brzy na starosti zase, tentokrát, tuším, po Lukáši Bažantovi.

celý článek
Ten, který překonal i Damiana Lillarda

AKTUÁLNĚ Z NYMBURKA Lídr domácí scény pokračuje posilováním rozehry. Po Slovinci Rupnikovi angažoval ERA Basketball Nymburk levorukého Američana Jerricka Hardinga, který přichází po absolvování univerzity Weber State, kde byl spoluhráčem českého reprezentačního power forward Michala Kozáka. Dvaadvacetiletý rodák z Kansasu by měl především přinést body a kreativitu, neboť na univerzitě svými výkony dokázal překonat i dosavadního nejslavnějšího absolventa Weber State Damiana Lillarda, současnou hvězdu Portland Trail Blazers v NBA.

celý článek
Další loučící se dlouhán: Ondřej Kohout

AKTUÁLNĚ Z PARDUBIC Po ústeckém Pavlu Houškovi a pardubickém spoluhráči Radku Nečasovi se jako třetí ligová podkošová trvalka loučí letošní léto s vrcholovou kariérou Ondřej Kohout. Dlouhán Beksy, který si v jejím dresu odkroutil šest ligových ročníků, zvolil těžké rozhodnutí už v 29 letech, kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům. V celkem 276 utkáních v NBL zaznamenal v dresu Prostějova a Pardubic 2705 bodů.

celý článek
Bálint pod Špilberk a další brněnské novinky

Brno nadále omlazuje kádr českým talentem. Z Prostějova si vzalo na roční hostování letošní objev reprezentačního kouče Ginzburga, teprve 17letého guarda Richarda Bálinta, který je synem kouče NH Ostrava Petra Bálinta. Na míči i při střelbě schopný teenager má za sebou první týden soustředění s národním týmem dospělých, kde se neztratil ani při hře pět na pět s českou elitou

celý článek
Galerie ligového Hollywoodu

Reprezentantům z řad Kooperativa NBL (včetně těch odcházejících) to při slavnostním večeru Basketbalista roku v Mariánských Lázních velmi slušelo a to i díky sličným partnerkám. A proto je tu tato galerie, v níž se představí Petr Šafarčík se svou Dominikou, Šimon Puršl se svou Editou, Tomáš Vyoral s beach volejbalovou reprezentantkou Terezou, Jaromír Bohačík s manželkou Petrou, Vojtěch Hruban s manželkou Barborou, Martin Peterka se svou Laurou, Jakub Šiřina s manželkou Kristýnou či Martin Kříž s manželkou Radkou...

celý článek
Přichází nová identita. I pro NBL

Vedení českého basketbalu se rozhodlo pro velký krok a zavádí novou značku CZ BASKETBALL. Ta si klade za cíl nejen komunikačně sjednotit celý český basketbal, ale především podpořit jeho vnímání jako životního stylu spíše než jen sportovní hry. Zároveň chce zhodnotit popularitu, kterou přinesly nedávné úspěchy reprezentačních celků, a přitáhnout k basketbalu další fanoušky i mládež.

celý článek
Kapitán Ostrozrak: Nejde každý půlrok vypínat svět

S VOJTĚCHEM HRUBANEM Z poslední sestavy Nymburka už jsou pryč Zach Hankins, Deishuan Booker, Jaromír Bohačík, Martin Peterka, Michael Dixon, Roko Rogič a minimálně dočasně i Pavel Pumprla. S jednou stálicí ale mistr počítat může – už devátou sezonu. Je jí reprezentační kapitán, majitel sedmi ligových trofejí a top skórer dějin Ligy mistrů Vojtěch Hruban. „Nabídek odjinud byla spousta, ale já mám v Nymburce dlouhodobou smlouvu a na rozdíl od Jardy Bohačíka bez možnosti vykoupení. Takže teď v létě nebylo moc o čem uvažovat,“ řekl ke své situaci dvoumetrový křídelník, který od pondělka pobývá v Mariánských Lázních na soustředění národního týmu. Pobývá, ale až na méně náročné aktivity netrénuje. Do akce jej nepustila bolavá achilovka.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►