Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Velké reprízy play-off a Růžička ve Svitavách

PREVIEW 4. KOLA Repríza posledního finále v Děčíně (18:00), kam míří Nymburk, i repríza posledního čtvrtfinále v Pardubicích (17:30), kam pádí Olomoucko, patří mezi chystané magnety 4. kola Kooperativa NBL, jež se kompletně odehraje v sobotu večer. V dalších čtyřech duelech Svitavy hostí Brňany (17:00), pražský USK hradecké Sokoly (17:30), kolínští Medvědi Novou huť (17:45) a zřejmě nemálo oslabená Opava ústecké Pandy (18:00).

celý článek
Hrdina ze San Sira smekl před Nymburkem

ZAJÍMAVOST LIGY MISTRŮ Úřadující fotbaloví šampioni z pražské Slavie přinesli svou přítomností zřejmě i pořádnou porci štěstí basketbalistům Nymburka, kteří na úvod Ligy mistrů FIBA na domácím hřišti překvapivě jasně spláchli německý Bamberg, posledního semifinalistu soutěže. A po utkání byli slávisté z výkonu kolegů zpod bezedných košů, z nichž mnohé sledovali na nedávném světovém šampionátu v Číně, nadšení.

celý článek
Mně to pár let taky trvalo. Jsme divočáci

S JAROMÍREM BOHAČÍKEM S průměrem 15,3 bodu byl devátým střelcem světového šampionátu z hráčů nejlepších 16 týmů, které zažily druhou fázi turnaje. A ani na elitní evropské scéně nehodlá ze svého nového standardu nic slevit. Jaromír Bohačík se na úvodním trháku (26-6) Nymburka v prvním duelu Ligy mistrů proti Bambergu podílel rovnou polovinou bodů. Střílel přesně z dálky, důrazně pronikal do koše po svém stále lepším driblingu, blýsk se i čtyřmi zisky v obraně, jakmile padal čas útoků, několikrát chladnokrevně situaci v posledních sekundách vyřešil, a když poslední semifinalista soutěže ve druhé půli atakoval už jednociferný rozdíl ve skore, spolu s novou posilou Ivanem Almeidou nedovolil, aby se český mistr musel strachovat o důležitou první výhru v soutěži. Ta měla díky závěrečnému nadechnutí týmu a celkem 24 Bohačíkovým bodům nakonec až senzační parametry: 91-71!

celý článek
Bamberg rozmetán úvodní smrští! Sláva i v AAC

EVROPSKÉ POHÁROVÉ ECHO 14 minut! Dlouhých 14 minut – až do stavu 38-17 - trvalo hostům z Bambergu, než na pražské Královce, s níž se většina potkala poprvé, a s novým světle oranžovým wilsonem konečně trefili svou první dvojku v zápase! I na tomhle bylo znát, jak skvělý start domácí Nymburk v letošní premiéře Ligy mistrů vyčaroval. Atleticky nyní mimořádně nadupadný tým v úvodu vedl jako jeřáb všechny dosažitelné doskoky stahující Američan Dalton, který se navíc nebál ani trojky v brejku z nějakých osmi metrů. Ve startovní euforii se ovšem čeští šampioni nebáli vůbec ničeho. Ne po zkušenosti ze Světového poháru v Číně. A nejvíc to bylo vidět na Jaromíru Bohačíkovi.

celý článek
17/11? Cítím se na 20. Škoda jen té Barcelony

S JAKUBEM ŠIŘINOU Být zažraným fotbalovým fanouškem, jeden by v takové situaci litoval té promarněné příležitosti dlouhé dny. Vidět na vlastní oči zázračného Argentince Lionela Messiho a jeho Bohem obdařené spoluhráče z velkoklubu FC Barcelona na českém území, to se v tuzemsku děje skutečně jen výjimečně. A 31letý opavský playmaker Jakub Šiřina u toho mohl za týden být ve slávistickém Edenu osobně i s většinou národního týmu lvů. Už měl vyjednanou i omluvenku od kouče Slezanů Petra Czudka na zápas Alpe Adria Cupu ve Slovinsku. Ta ale nakonec musela být stornována. Z důvodu nového zranění dalšího rozehrávače Radima Klečky.

celý článek
Co se chystá v mmcité1 po náhlém odchodu Körnera?

AKTUÁLNĚ Z BRNA Na pouhé tři ligové zápasy se ohřál v brněnském mmcité1 jeho v létě podepsaný slovenský power forward Richard Körner, který v 28 letech vyrazil za svou první zahraniční štací. V pondělí se totiž rozhodl využít výstupní klauzule ve smlouvě a vzít nabídku slovenského mistra a účastníka FIBA Europe Cupu Interu Bratislava, který se v základní fázi soutěže poměří s portulgalskou Benficou Lisabon, maďarskou Pécsí a nizozemským Leidenem.

celý článek
Kdo aspiruje na 50 tisíc? A kdo je nej Čechem?

KOOPERATIVA FAKTOR Už po prvních třech ligových kolech poměrně jasně vykrystalizovala nejlepší trojice, která si v Kooperativa Faktoru bude zřejmě dělat největší zálusk na finančně dotované příčky po dlouhodobé části soutěže. Na vítěze v cílové rovince nadstavby čeká obvyklých a kulatých 50 tisíc korun, na vicešampiona 30 tisíc a na bronzového účastníka závodu 20 tisíc korun. A kdo že je aktuálně tím nejatraktivnějším playerem české ligy?

celý článek
Zažijí fotbaloví mistři vendetu s Bambergem?

PŘED LIGOU MISTRŮ A ALPE ADRIA CUPEM Pět členů dějinotvorného národního týmu i loňský MVP kvalitní polské ligy, křídelník Ivan Almeida, v dresu domácího Nymburka, vstupujícího do čtvrtého ročníku Ligy mistrů. Velká odveta duelů s účastníkem posledního Final-4 soutěže - německým Bambergem, který Polabany v minulém ročníku skolil v obou bitvách základní skupiny. Přítomnost velmi speciálních fanoušků - fotbalistů pražské Slavie, úřadujícího šampiona Česka a účastníka Ligy mistrů UEFA. A také první skutečný test sezony pro tuzemské hegemony, kteří se touží rehabilitovat za hodně nepovedený minulý ročník v Lize mistrů, v níž se letos chtějí pokusit útočit až na Final-4. Utkání 1. kola hlavní klubové soutěže FIBA skýtá pestrou paletu důvodů, proč u něj nechybět. V hale Královka na pražské Letné se startuje ve středu v 18:30 (vysílá Nova Sport 1). Shodou okolností stejný večer začíná v Alpe Adria Cupu na domácí půdě i Opava a venku pardubická Beksa. Děčín pak čeká v Grazu už třetí duel soutěže.

celý článek
O zahraniční legii v USK a cizincích v lize

AKTUÁLNĚ Z USK Dvě přesvědčivé výhry na úvod sezony v Ostravě a s Brnem i více než 40bodová společná produkce ve třetím kole na palubovce Olomoucka ukázaly, nebo minimálně naznačily, že soví družina se bude v této sezoně hodně opírat o svůj nyní čtyřčlenný zahraniční kvartet Appleby, Stevanovič, Marič a Proleta. U celku z pražské Folimanky je nutné dodat UŽ čtyřčlenný kvartet, neboť tak početné cizozemské zastoupení hned na startu sezony nebývalo u Pražanů obvyklé.

celý článek
Lvi vyrazí na Messiho! A slávisté na Bamberg

UDÁLOST OBOU LIG MISTRŮ Zdánlivě je tolik nespojuje, přesto jsou si blíž, než se zdá. Česká sportovní scéna v nich v posledních týdnech našla své sportovní hrdiny, kteří reprezentují malý národ ze středu Evropy daleko za jeho hranicemi. Oba týmy dokonce probudily v českém sportovním fanouškovi do té doby málo vídanou věc – umění přijmout prohru. Řeč je o basketbalových lvech a fotbalistech SK Slavia Praha.
 

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►