Kooperativa NBL

Bartoň asistentem i šéfem mládeže v Brně!

24.07.2020 - red
počet přečtení: 431
vytvořeno 24.07.2020, upraveno 24.07.2020

Molten_new_ball

Další velmi zajímavou zprávu vyslalo do světa mmcité1 Basket Brno, jehož novým asistentem se stal bývalý reprezentant, vítěz Euroligy, kouč lvů U18 a také jeden z asistentů kouče národního týmu dospělých Luboš Bartoň. Zároveň bude hlavním trenérem klubového projektu Next Generation, zaměřeného na talentovanou mládež v Brně a okolí.

Bartoň v části minulé sezony působil v americké soutěži NCAA u týmu Baylor, kde byl asistentem trenéra Scotta Drewa. S univerzitním týmem měl našlápnuto na skvělý výsledek, který ale zhatila koronavirová pandemie, kvůli níž musel být zrušen závěr sezony. A důsledky korony stojí i za tím, že někdejší vynikající forward zakotvil v Brně.

4675ZjY.jpg

„Je to překvapivý krok, protože jsem měl namířeno za oceán. Nicméně v současné situaci dává projekt Next Generation velký smysl i motivaci. Rychle jsem tuhle příležitost přijal a rád budu součástí něčeho nového,“ uvedl.

Bartoň jako trenér působil přes tři roky v Barceloně, kde měl mimo jiné na starosti rozvoj mladých hráčů. „Věřím, že jsem se během mého působení v Barceloně naučil, jak má takový projekt fungovat. I když samozřejmě počítám s tím, že se dostanu do situací, které mě budou nadále posouvat výš v mé trenérské a manažerské kariéře.“

 

Ke své roli asistenta kouče A-týmu Lubomíra Růžičky doplnil: „S trenérem Růžičkou se známe již od dob mého účinkování v Nymburce a v roce 2017 jsme spolupracovali u národního týmu. Jsem si jistý, že postavíme Basket Brno na dobrých základech a na hodnotách, které budou vést k dalšímu zlepšení v příštích letech.“