Kooperativa NBL

ČEZ odchází, nová ERA u mistra přichází

20.08.2019 - red
počet přečtení: 1075
vytvořeno 20.08.2019, upraveno 20.08.2019

TV KNBL

AKTUÁLNĚ Z NYMBURKA Český multišampion po 15 letech změnil název klubu a nově se bude jmenovat ERA Basketball Nymburk. Novým titulárním partnerem se stává pardubická firma ERA, která do celého světa dodává systémy pro pasivní radiolokaci a řízení letového provozu, a využívá je 20 z 50 největších letišť světa, včetně Frankfurtu, londýnského Heathrow, Pekingu, Jakarty, Tokia či řady letišť v USA. Nový titulání partner v názvu klubu nahrazuje energetickou společnost ČEZ, pod jejíž hlavičkou dobyli Polabané 15 ligových titulů.

ERA patří do skupiny OMNIPOL, jejímž šéfem je současný majitel klubu Jiří Podpěra, který je od konce ledna stoprocentním vlastníkem českého mistra. „Spojujeme se s pokrokovou firmou, která ve svém oboru patří k nejlepším na světě. Spojují se tak nejlepší s nejlepšími. Zároveň je třeba poděkovat za dlouholetou podporu firmě ČEZ, která pomohla k rozvoji nymburského basketbalu,“ uvedl Podpěra.

3728M2M.jpg

Pro společnost ERA nejde o první spolupráci se sportovním prostředím. V minulosti dlouhodobě podporovala rychlobruslařku Karolínu Erbanovou, která získala bronzovou medaili na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Je také hlavním partnerem golfového resortu v Lázních Bohdaneč a je partnerem mnoha jednorázových pravidelných akcí, jako jsou pardubický Sportovní park pro děti, soutěž Do práce na kole i lokální volejbalové a nohejbalové turnaje.

„Jsme ERA. Proto věříme, že s námi začíná nová, ještě úspěšnější éra nymburského basketbalu. Jsme pivotem ve sledování letadel, tak proč ne i ve sportu,“ uvedl generální ředitel ERA Viktor Sotona.

Úpravy doznalo i klubové logo, kde oranžovou barvu nahradila červená, což značí návrat k barvám města. Nadcházející sezonu navíc Nymburk uvítá i novým vzhledem svého webu.