Kooperativa NBL

Hit turnaje muže proti muži: Kovář na Douglase!

13.01.2020 - red
počet přečtení: 674
vytvořeno 13.01.2020, upraveno 13.01.2020

Molten_new_ball

KOOPERATIVA FAKTOR 1 ON 1 CHALLENGE Ten nejmladší „vyfasoval“ toho vůbec nejtěžšího soupeře v osudí. Stále teprve 19letého power forwarda Svitav Luboše Kováře tak čeká obhájce trofeje z minulého All-Star a také úřadující MVP NBL Javonte Douglas. A kde? Přece ve čtvrtfinále vysoce magnetického rytířského klání ligové basketbalové exhibice, jímž je už třetí sezonu v řadě Kooperativa Faktor 1 on 1 Challenge o tisíc eur pro celkového vítěze. Na chytlavý česko-americký souboj, v němž se utkají jediní dva podkošoví hráči v turnaji, dojde v poločase nedělní All-Star Game v Ústí nad Labem (19. ledna), kde v soutěži bude hned 10 mužů, a některé basketbalové gladiátory tak čeká i předkolo čtvrtfinále.
 

„Šance je vždycky. Když budu dobře bránit, soupeř něco netrefí a já budu trestat jeho chyby, nemyslím, že nemůžu postoupit dál. Ve čtvrtfinále jsem dostal jednoho z nejtěžších protivníků, ale postoupit není nereálné. Třeba budu mít štěstí a porazím ho. Hlavní je si věřit,“ nebojí se favorita ani trochu Luboš Kovář, který je mládežnickým reprezentantem a také nejmladším účastníkem celého turnaje 1 on 1.
 


Další už jistou čtvrtfinálovou dvojici, již také určil dnešní los v centrále pojišťovny Kooperativa, tvoří hbitý děčínský guard Filip Kroutil a bodově stále plodnější pardubický forward z chorvatské basketbalové školy Ozren Pavlovič.

„Pavlovič je kvalitní vysoké křídlo, navíc jde o leváka. Může využít hlavně svou výšku, a to jak při hře zády, tak i při střelbě přes obránce. Jeho výhoda se ale může obrátit v nevýhodu v obraně proti hbitějším a rychlejším útočníkům,“ říká na adresu svého soupeře Filip Kroutil.

Zbývající dvě čtvrtfinálové dvojice jsou dané zatím jen z poloviny. V jedné bude playmaker USK Praha Ondřej Sehnal, který půjde na lepšího ze souboje předkola mezi kolínským Pawlem Krefftem a hradeckým Davidem Pekárkem.

Ten soudí, že v předkole proti polskému křídlu Medvědů i v případném čtvrtfinále s dirigentem USK by měla být plusem jeho výška. „Tahle soutěž je ale velmi specifická a vyhrát může opravdu kdokoli. Sám se už nebudu speciálně připravovat a půjdu od jednoho souboje ke druhému,“ hlásí 201 čísel vysoký David Pekárek, který v Challengi ukáže, jaké se mu v posledních letech dostalo americké školy v NCAA.

4051YTA.jpg

Jenže Ondřej Sehnal bude chtít Pekárkovi jeho plány razantně překazit. "Věřím, že mám velkou šanci na postup ze čtvrtfinále, ale bude hrozně záležet i na štěstí, jelikož zápas můžou rozhodnout dvě střely. Celkově si mysím, že porazit můžu každého soupeře," tvrdí opora Pražanů. 

Poslední match-up utvoří rozehrávač domácího Ústí Josh Brown a lepší z duelu předkola mezi aktuálním top skórerem NBL Joshem Newkirkem z Ostravy a autorem čerstvých 25 bodů do nymburského koše Radkem Farským z Brna.

"Na Challenge se moc těším. Bude to pro mě úplně nová zkušenost, ještě jsem v ničem podobném nesoutěžil. V předkole půjdu na nejlepšího skórera ligy, což bude opravdu velká výzva. Pokud se ale budu držet svého plánu, můžu pomýšlet na víězství. Hlavně se budu snažit zastavit Joshovu rychlost a taky využít výškovou převahu," plánuje mladý Brňan Farský, který se v tréninku chystá na soutěž s jedním ze svých týmových parťáků.     

1 on 1 Challenge se hraje jen na polovině hřiště, přičemž předkolo, čtvrtfinále a semifinále vyhraje ten, kdo jako první získá 4 body. Až ve finále je to bodů pět. Za střelu uvnitř trojkového oblouku hráč inkasuje jeden bod, vně pak body dva, když na zakončení je vždy 14 sekund.

PŘEDKOLO KOOPERATIVA FAKTOR 1on1 CHALLENGE:
Pawel Krefft (GEOSAN Kolín, měří 193) – David Pekárek (Kingspan Hradec, 201)
Josh Newkirk (NH Ostrava, 187) – Radek Farský (mmcité1 Basket Brno,194)

ČTVRTFINÁLOVÉ DVOJICE:
Ondřej Sehnal (USK Praha, 191) – Krefft/Pekárek
Josh Brown (SLUNETA Ústí, 191) - Newkirk/Farský
Javonte Douglas (BK Olomoucko, 203) – Luboš Kovář (DEKSTONE Svitavy, 204)
Filip Kroutil (BK ARMEX Děčín, 190) – Ozren Pavlovič (BK JIP Pardubice, 203)