Kooperativa NBL

Jak může vypadat jedna "repre pauza"

27.11.2019 - red
počet přečtení: 710
vytvořeno 27.11.2019, upraveno 27.11.2019

Molten_new_ball

AKTUÁLNĚ V řadě komentářů hráčů či trenérů ta dvě slova v posledních dnech zazněla několikrát - reprezentační pauza. Ta slova se týkala dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince, kdy má Kooperativa NBL volno. Ale jaká vlastně reprezentační pauza, když národní týmy mužů žádné zápasy v závěru listopadu nehrají? Původně ovšem hrát měly, než FIBA na začátku léta první okno evropské kvalifikace na nátlak řady federací zrušila. Následovat mělo totiž jen dva měsíce po skončení světového šampionátu mužů, navíc v sezoně, již z druhé strany stlačí olympijská kvalifikace, jež uvalila jako nejpozdější deadline na konec ligových soutěží termín 12. června.

A do toho by si v listopadu reprezentace na další téměř dva týdny musely od klubů žádat hráče, kteří byli v mnohých případech notně zdrchaní náročným létem se světovým šampionátem a před sezonou neměli možnost se řádně přípravit se svými týmy.

Na jednotlivých ligových soutěžích po zrušení kvalifikačních duelů bylo, jak s uvolněnými termíny naloží. V případě Kooperativa NBL už v té době byl dán jízdní řád sezony, který s pauzou na přelomu listopadu a prosince kalkuloval, a kluby si už na základě toho také upravily své plány. Někdo si do pauzy vložil odložená utkání, další týmy čekají bitvy v Alpe Adria Cupu, některé kluby volna využijí k přípravným utkáním a další zužitkují volné termíny k setkávání s fanoušky.

3935NTA.jpg

Pojďme se nyní na program některých klubů podívat.

Hned tři ligové zápasy si do prvního týdne „okna“ naládoval Nymburk, který během šesti dnů potkal či potká Ostravu doma, Hradec venku a Olomoucko doma. Tento trojboj zároveň udrží v permanenci hned tři další ligové celky.

Mistr navíc už příští týden pokračuje v Lize mistrů, která původně měla mít volno také, ale nakonec byla pauza sražena jen na polovinu.


K velkému eurovýjezdu využila pauzu ústecká SLUNETA, jež po úterním (úspěšně zvládnutém) duelu Alpe Adria Cupu v chorvatském Osijeku nastoupí ve čtvrtek na palubovce Grazu. A příští týden k tomu Pandám přibude i „evropské derby“ na domácí půdě s Děčínem (středa 18:00).

Do Alpe Adria Cupu se zapojí i Brno, a to úterním zápasem v Levicích. Stejný den budou hrát ve stejném poháru domácí duel s chorvatským Škrljevem Pardubice (18:00) a ve středu přijde na řadu domácí utkání Opavy s Vídní (18:00).

Zcela jiné využití volných dnů pak zvolil Kolín, který na evropské scéně nepůsobí. Už dnes od 17:45 (tedy v čase jinak běžném pro ligová utkání) naplánoval setkání hráčů s fanoušky a soutěžemi pro děti, možností zahrát si s hlavními oporami Medvědů improvizovaný zápas, nebo vyhrát týmový dres.

V neděli od 14 hodin se pak podobná akce uskuteční i v místním obchodním centru, kde opět budou soutěžit děti, které zároveň oslaví s klubovým maskotem Berym jeho první narozeniny.