Kooperativa NBL

Lídr Nymburka se stává legionářem ve Francii

21.07.2020 - red
počet přečtení: 423
vytvořeno 21.07.2020, upraveno 22.07.2020

Molten_new_ball

UDÁLOST Reprezentační křídlo Jaromír Bohačík jde na svou druhou zahraniční štaci, tentokrát ale v diametrálně jiné situaci. K ročnímu působení jej z Nymburka zlákal Štrasburk, účastník Ligy mistrů a desátý tým letošní nedohrané sezony francouzské ProA.

 

„Jaromír měl nabídku už v průběhu minulé sezony, ale tehdy jsme ho nepustili, jelikož jsme měli našlápnuto k velkému úspěchu. Bohužel přišlo to, co přišlo. Víme, že Jarda touží po zahraničním angažmá a nechceme být těmi, kdo mu v tom bude bránit. Proto jsme mu umožnili do 10. srpna přestoupit, pokud najde angažmá, které ho bude lákat. A to za příznivějších podmínek, než jaké máme ve smlouvě,“ řekl výkonný ředitel nymburského klubu Ondřej Šimeček.

 

„My se snažíme podporovat rozvoj hráčů národního týmu, Jarda u nás vyrostl v klíčovou postavu českého basketbalu a je pro nás důležité, aby pokračoval ve svém rozvoji. A pokud k tomu potřebuje novou výzvu v podobě zahraničního angažmá, chceme mu to umožnit. Budeme mu držet palce, ať se v jedné z nejsilnějších lig v Evropě prosadí a věříme, že v budoucnu se k nám třeba ještě vrátí,“ dodal Šimeček.


4666NzY.jpg
 

Nymburk se s hráčem domluvil, že stávající kontrakt zmrazí. Pokud se v budoucnu Bohačík rozhodne vrátit do české ligy, má tak na něj Nymburk právo první volby.

 

Osmadvacetiletý Bohačík přišel do Nymburka v roce 2017 z USK Praha jako nejužitečnější hráč Kooperativa NBL a po mistrovství Evropy, které mu nevyšlo podle představ. Díky zkušenostem z Ligy mistrů se však v rámci reprezentace vyšvihl mezi hlavní tahouny a patřil k hlavním strůjcům velkého úspěchu na loňském mistrovství světa, kde tým střelecky táhl k šestému místu.

 

V uplynulé sezoně měl Bohačík v Kooperativa NBL průměry 15,6 bodů, 3,7 asistence a 3,3 doskoku na zápas s užitečností 18,4 za 22 minut na hřišti. V přepočtu na minuty tak měl nejlepší sezonu v kariéře. V Lize mistrů pak sbíral 12 bodů, 3 asistence a 4,5 doskoku na zápas.

 

Celkem za Nymburk odehrál tři sezony, 161 zápasů a nastřílel 1910 bodů (průměr 11,9 bodu). Třikrát po sobě byl zařazen do nejlepší pětky NBL.

 

Teď si vyzkouší francouzskou ligu v dresu Štrasburku. Jde o klub, který v minulosti hrál i Euroligu, nyní stejně jako Nymburk je už pátou sezonu v řadě v Lize mistrů. Nejdále v ní došel do čtvrtfinále, v uplynulé sezoně, která se Štrasburku příliš nevyvedla, vypadl už ve skupině. Tým vede teprve třiatřicetiletý finský trenér Lassi Tuovi, který byl dosud u týmu asistentem, stejnou funkci plní už deset let u finského národního týmu, s nímž se český výběr s Bohačíkem utkal v kvalifikaci o mistrovství světa. V létě tým prochází velkou proměnou a právě Bohačík by se měl stát jedním z lídrů.