Kooperativa NBL

Mistr v Řecku, dva v AAC a dva v Českém poháru

02.12.2019 - red
počet přečtení: 475
vytvořeno 02.12.2019, upraveno 02.12.2019

Molten_new_ball

NABITÉ POHÁROVÉ ÚTERÝ Bude to večer, kdy před basketbalem nepůjde uniknout. A přestože se zapojení zástupci pelotonu NBL až na jedinou výjimku v úterý představí na kurtech soupeřů, prostřednictvím televize či internetových platforem jim minimálně v mezinárodních utkáních budete moct být v patách. V nabídce bude menu tří pohárových soutěží - Ligy mistrů, Alpe Adria Cupu a Českého poháru. A v akci bude hned pět týmů Kooperativa Národní basketbalové ligy.

Uspěje Nymburk v Řecku i bez Bohačíka?

S bilancí 5-1 zamířil mistr na aténské předměstí k poslednímu utkání první poloviny základní části Ligy mistrů. Od 18 hodin v úterý změří síly s týmem Peristeri (vysílá Nova Sport 1), který s bilancí 7-2 obývá druhé místo tabulky řecké ligy (bez vyloučeného Olympiacosu) za vedoucím Panathinaikosem. V Lize mistrů zatím vyhrál i prohrál po třech zápasech.

V klubu zřejmě panuje neklid, neboť vedení čerstvě vypakovalo kouče Iliase Zourose kvůli neshodám ohledně řízení týmu, který převzal asistent Nikos Papanikolopulos.

Hlavní oporou Peristeri je zkušený ex-děčínský rozehrávač William Hatcher, který v letech 2008-12 patřil mezi hvězdy české ligy. Nyní doručuje v Lize mistrů 13,2 bodu na zápas. „V NBL to byl mimořádný hráč a kvalitu prokázal i v Evropě. Stále je to velmi dobrý hráč a jeden z klíčů pro nás směrem k vítězství bude ho zastavit,“ uvedl křídelník Vojtěch Hruban.

 

Dalším cílem bude odstavit od koše Nigerijce Kingsleye Mosese, který je s 9,8 body a 9,4 doskoky nejužitečnějším hráčem týmu. Mezi další výrazné postavy patří střelec Steven Gray či rozehrávač Scoochie Smith. „Peristeri je velmi dobrý tým a očekávám hodně vyrovnaný zápas. Soupeř měl několikrát docela smůlu, jinak mohl být mnohem výš,“ připomněl Hruban, že Peristeri prohrálo doma s Nižným Novgorodem, v Bambergu i na Tenerife rozdílem maximálně čtyř bodů.

Oproti poslednímu utkání v soutěži s Mornar Barem Nymburk nemůže počítat s křídlem Almeidou, který šel hledal štěstí jinam (momentálně údajně trénuje ve Wloclawku se svým předešlým týmem a čeká na nabídky), a s dalším forwardem Jaromírem Bohačíkem, který od zápasu s Barem laboruje s poraněným chodidlem.

„Každý zápas Ligy mistrů je těžký, zvláště pak v Řecku. Peristeri je velmi dobrý tým s mnoha zbraněmi a musíme si na něj dát pozor a nic nepodcenit,“ podotkl kouč Oren Amiel.


3942ZTI.jpg

Beksa o udržení perfektní bilance

V Alpe Adria Cupu zatím bezchybné Pardubice (3-0) narazí doma - tentokrát v hale na Dašické - od 17:30 (vysílá TVCOM.cz) na útočně laděné chorvatské Škrljevo (2-1). Předposlední celek chorvatské ligy prověří Beksu po desetidenní herní pauze, což by pro třetí tým NBL mohla být menší překážka. Soupeř se navíc čerstvě posílil o amerického pivota Arkima Robertsona.


„Podle vývoje v ostatních skupinách to vypadá, že je vždy velký otazník, v jakém složení dorazí hostující tým k utkání. Škrljevo je mladý tým, donedávna hrající s jedním americkým hráčem. Očekáváme velmi agresivní pojetí hry a hodně pohybu. Rozhodne koncentrace a trpělivost,“ pravil asistent kouče Adam Konvalinka.


Oslabené Brno útočí na Levice

V lize bezvítězné brněnské mmcité1 je na poměry této sezony „na vlně“. Po kontumační domácí výhře nad slovinskou Polzelou (soupeř nedorazil) v Alpe Adria Cupu přidalo vítězství ve třetím kole Českého poháru s prvoligovým BK Pardubice. Teď však narazí v Levicích (18:00, vysílá YouTube kanál slovenské ligy) na druhý tým slovenské ligy, přičemž nedávný vzájemný zápas na brněnské půdě těsně vyhrál levický soupeř.

Úterní utkání bude premiérou pro nejnovější podkošovou posilu mmcité1 Jakuba Krakoviče. Tým ale tíží i zranění – power forwarda Petra Heřmana čeká magnetická rezonanci kolena a otazníky visí i nad křídlem Farským a rozehrávačem Smithsonem. Na marodku navíc přibyl i mladík Nečas. „Do zápasu přesto jdeme s odhodláním a cílem zlepšit zejména útočnou potenci. Domácí, kteří jsou ve svém bouřlivém prostředí favority, se pokusíme překvapit,“ předeslal kouč Lubomír Růžička.

V Českém poháru Hradec a NH

Třetí kolo Českého poháru se stalo povinným sítem pro čtyři zástupce NBL. Kolín, který dobyl prvoligovou Plzeň (57-110), a Brno, jež si venku poradilo s rovněž prvoligovou pardubickou rezervou (62-78), už mají postup v kapse, na další dva celky souboje s prvoligisty čekají.

Hradecký Kingspan nastoupí v úterý v 19:00 na kurtu pražské Výtoň arény, kde je doma Vyšehrad, tým s věkovým průměrem pouhých 23 let. Do sezony vstoupil i s ex-ligovou bratrskou dvojicí Aleš Chán – Jaroslav Tyrna. Starší Chán však naposledy nastoupil v polovině října, Tyrna má poslední zápasový zápis z 15. listopadu.

Domácí klub se na sváteční duel chystá s veškerou vážností. Divákům nabídne i zajímavý poločasový program, pro děti drobné dárky a pro dospělé sto piv zdarma.


Nejpozději půjde v úterý do akce NH Ostrava, která od 20:10 zahájí svůj zápas na hřišti Basketu Opava 2010. Domácí jsou sice aktuálně poslední v prvoligové skupině Východ (s bilancí 2-9), ale v kádru mají ex-ligisty Jiřího Dihela (s 22 body aktuálně třetí střelec první ligy), Viktora Cveka (s téměř 20 body šestý) či bývalého reprezentanta Michala Čarneckého a do pohárového zápasu dají naprosto všechno.