Kooperativa NBL

Na lavičce s Czudkem. Sodoma dál u kormidla

22.06.2020 - red
počet přečtení: 1049
vytvořeno 22.06.2020, upraveno 22.06.2020

Molten_new_ball

AKTUÁLNÍ DĚNÍ V NBL S VIDEEM Miroslav Sodoma nakonec nebude jen koučem na tři zápasy. Poté, co jako generální manažer kolínských Medvědů na konci února nahradil Pavla Beneše a stihl tým vést před ukončením letošní sezony jen ve třech utkáních, dostane jej do rukou i pro sezonu příští. „Mělo by to tak být,“ potvrdil pro NBL.cz mimo jiné i trenér úspěšné kolínské juniorky. Pro koučování na úrovni nejvyšší mužské soutěže sice nevlastní potřebnou licenci A, ale regule NBL to umožňují i trenérovi s nižší licencí díky složení stanovené kauce.

GEOSAN sice ponechal ve funkci trenéra, ale jinak je samá změna. Po odchodu křídelníka Martina Koláře počítá už třetí novou tvář. Na příchody centra Jakuba Petráše a křídelníka Armina Maziče navázal bývalý reprezentant do 20 let Filip Novotný, který v Kolíně zazářil už při krátké štaci na konci ročníku 2018/19, a to průměry 11,3 bodu za 30 minut ve 13 utkáních. Pak si na rok odskočil do Brna, kde zapisoval skromnějších 5 bodů za 16 minut, a nyní se 21letý 192 vysoký guard vrací do pěkné roviny, kde podepsal dvouletou smlouvu.

Odcházející Medvěd Martin Kolář nezůstal volný dlouho, když po něm sáhnuly Sovy z pražské Folimanky. Dvaadvacetiletý 198 vysoký forward a rovněž bývalý mládežnický reprezentant v letošní sezoně knihoval 5 bodů a 3,5 doskoku za 21 minut.
 


Novou americkou akvizici ke kormidlu týmu ohlásila ústecká SLUNETA. Jejím rozehrávačem nyní bude 25letý 185 vysoký DJ Hanes, pro nějž půjde o druhou zastávku na evropském kontinentu. Na sever Čech míří z kosovského KB Trepca, kde byl v letošní sezoně druhým nejlepším střelcem celé soutěže se 24 body, k nimž za 33 minut přidával i 5,6 doskoku a 3,6 asistence při 35procentní úspěšnosti trojek.

 

V pátek definitivně zhasnula sezona děčínských Válečníků, kteří ukončili tuto fázi přípravy a znovu se sejdou až na startu letního chystání na brzký start ročníku 2020/21. Ten bude po ARMEX ještě vyostřen dohrávkou finále letošního Alpe Adria Cupu, v němž 5. září budou hostit doma Pardubice a na palubovku soupeře zamíří k odvetě o tři dny později. Kooperativa NBL má výkop již 12. září.

Letní příprava Děčína bude zahájena povinným individuálním programem už po 10 dnech v červenci, na konci měsíce se pak sejde celý tým už pohromadě.

4619Njc.jpg

Opavská akce se speciální permanentkou v hodnotě 5000 korun se v prvních týdnech prodeje setkala s úspěchem. Poté, co si první zakoupil herec a fanoušek Slezanů i jejich kouče Czudka Ivan Trojan, hlásí akviziční oddělení už prodanou permanentku číslo 50, což znamená příjem ve výši čtvrt milionu, byť pětistovka z každého prodaného kusu putuje na charitativní účely. Klub ke vznícení další vlny zájmu nabídl speciální motivačku – majitel 51. „permice“ zasedne už ve středu s opavským týmem na lavičku při přípravném duelu se svitavskými Tury (18:00) a navíc se podívá i do kabiny mužstva.