Kooperativa NBL

NBL odkládá dva středeční zápasy

15.09.2020 - red
počet přečtení: 531
vytvořeno 15.09.2020, upraveno 15.09.2020

Molten_new_ball

Středeční program druhého kola Kooperativa NBL bude chudší o dva duely, jež byly odloženy z důvodu preventivních koronavirových opatření. Zítra se tak nebudou hrát zápasy Brno – Olomoucko a Nymburk – Kolín.

Kvůli reálné možnosti výskytu koronavirové infekce v týmu kontaktoval včera sportovního ředitele Zdeňka Ringsmutha jako první Basket Brno.

„Během víkendu se u části realizačního týmu a hráčů projevily symptomy, které dle současné metodiky vyžadují podstoupení testu na koronavirus. Všechny osoby z našeho klubu, které projevovaly symptomy, se testům již podrobily, jsou v dobrovolné karanténě a v současné době čekáme na výsledky, které určí další postup,“ oznámil v oficiální tiskové zprávě brněnský klub.

Vzhledem k tomu, že Brno se v pátečním duelu 1. kola utkalo s Kolínem, přistoupili k preventivním opatřením i Medvědi a jejich středeční soupeři z Nymburka a rovněž požádali o odklad vzájemného zápasu.

„Po domluvě s Kolínem, který v minulých dnech přišel do kontaktu s hráči Brna, jsme se společně rozhodli neriskovat a dohodli jsme se na odložení utkání,“ uvedl výkonný ředitel nymburského klubu Ondřej Šimeček.

Fanouškům, kteří si koupili vstupenky na zápas Nymburka s Kolínem v předprodeji, budou peníze vráceny.