Kooperativa NBL

Nymburk má Tenerife, Peristeri a opět Bamberg

04.07.2019 - red
počet přečtení: 403
vytvořeno 04.07.2019, upraveno 04.07.2019

TV KNBL

ECHO LOSU LIGY MISTRŮ Český šampion ČEZ Basketball Nymburk, který figuroval mezi 12 nasazenými celky, byl dnes při losu Ligy mistrů nalosován do skupiny C s řeckým Peristeri, španělským Tenerife, lotyšskou Rigou, tureckým Gaziantepem, stejně jako loni s německým Bambergem, dále s jedním týmem z tria Priština/Varšava/Nižnyj Novgorod a s jedním ze soupeřů z tria Benfica/Groningen/Mornar Bar.

Bamberg je účastníkem letošního Final-4 Ligy mistrů a čtvrtfinalistou bundesligy, Tenerife je letošním finalistou Ligy mistrů a devátým týmem ACB, Peristeri je semifinalistou řecké ligy, Gaziantep čtvrtfinalistou turecké ligy a Riga je lotyšským mistrem. Z kvalifikace pak mohou přijít čtvrtfinalista VTB ligy Nižnyj Novgorod, čtvrtfinalista polské ligy Varšava či kosovský mistr Priština a jako poslední soupeř bude buď portugalský vicemistr Benfica Lisabon, nebo nizozemský vicemistr Groningen či černohorský vicemistr Mornar Bar.

„Všechny účastnické týmy jsou kvalitní, takže jsme věděli, že nebude existovat jednoduchá skupina. Dostali jsme zajímavý mix jak atraktivních soupeřů, ať už se bavíme o Tenerife nebo Bambergu, tak i exotických soupeřů, jako je Gaziantep, se kterými nemáme často možnost hrát,“ uvedl manažer Nymburka Ondřej Šimeček.

3687ZDU.jpg

„Soupeře bych rozdělil do několika kategorií. V první jsou Bamberg a Tenerife, týmy v podstatě s euroligovými soupiskami, v minulé sezoně byly oba i ve Final Four. Pak jsou tam Gaziantep a Riga, tedy týmy z výborných lig. Tam jsou sice průměrní, ale rozhodně to nejsou snadní soupeři. Pak jsou tam Řekové, kteří jsou překvapivými semifinalisty řecké ligy, ale víc toho o nich nevím. A pak přibudou kvalifikanti. Z jedné strany je favoritem Novgorod a z druhé Mornar Bar, ale v kvalifikaci se může stát cokoli. Skupina je rozhodně hratelnější než loni. Kromě Bambergu a Tenerife tam není žádný vyložený favorit a bude to vyrovnané. Cíle zůstávají stejné, tedy postup ze skupiny,“ rozklíčoval dění v oddělení C křídelník Vojtěch Hruban.

A jak dopadly ostatní skupiny znovu 32členné Ligy mistrů?

Ve skupině A budou: Štrasburk, Manresa, Sassari, Turk Ankara, Holon, Ostende, Keravnos/Aarhus/Lietkabelis a Kauhajoki/Minsk/Toruň.

Ve skupině B budou: Banvit, AEK Atény, Hapoel Jeruzalém, Vechta, Wloclawek, Pau-Orthez, Sodertalje/Botevgrad/Antverpy a Kapfenberg/Kyjev/Burgos.

A ve skupině D budou: Besiktas, Dijon, Brindisi, Zaragoza (s Vítem Krejčím), Klajpeda, PAOK Soluň, Szombately/Oradea/Ventspils a Inter Bratislava/Fribourg/Bonn.

Základní fáze vypukne 15. října a jako vždy budou z každé skupiny postupovat nejlepší čtyři. Vítěz Ligy mistrů si přijde na tradiční prize money ve výši milion eur. 

V 1. kvalifikčním kole se utkají Inter Bratislava – Fribourg (postupující ve 2. kole narazí na Bonn), Kauhajoki – Minsk (postupující ve 2. kole narazí na Toruň), Sodertalje – Botevgrad (postupující ve 2. kole narazí na Antverpy), Kapfenberg – Kyjev (postupující ve 2. kole narazí na Burgos), Szombately – Oradea (postupující ve 2. kole narazí na Ventspils), Priština – Varšava (postupující ve 2. kole narazí na Nižnyj Novgorod), Benfica Lisabon – Groningen (postupující ve 2. kole narazí na Mornar Bar) a Keravnos – Aarhus (postupující ve 2. kole narazí na Lietkabelis).

Osm vítězů z druhého kvalifikačního kola získá vstupenku do základní fáze.