Kooperativa NBL

O hvězdách z Dejvického i hrdinech z Číny

08.10.2019 - red
počet přečtení: 669
vytvořeno 08.10.2019, upraveno 08.10.2019

Molten_new_ball

OBSAH MAGAZÍNU NBL Rok se s rokem sešel a i na startu 28. sezony Kooperativa NBL je pro její fanoušky připraven servis v podobě zbrusu nového magazínu #tojebasketbal, který si posvítí nejen na nové ligové tváře, ale i na ty už zaběhnuté, které měly hodně co říct při nedávném zlatém zápisu do české podkošové historie. A stranou zájmu jako obvykle nezůstanou ani vybrané přítelkyně, snoubenky či manželky hráčů a také jednoho trenéra. Poznáte tak sličnou parťačku staronového dirigenta Hanáků Radovana Kouřila při koupání s delfíny, vysportovanou krásu slečny Kanady ústeckého snajpra Spencera Svejcara či známou postavu z televizních obrazovek a vítězku pěvecké Superstar Sabinu Křovákovou, jež se už nějaký čas druží s děčínským playmakerem Ondřejem Šiškou.

Časopis byste už během úvodních ligových kol měli najít na stáncích ve 12 ligových halách, kde se aktuálně česká nejvyšší soutěž hraje.

Vedle půvabu NBL, TOP 10 letních klubových akvizic, detailních soupisek všech dvanácti ligových týmů, zajímavých ligových čísel (víte třeba, jak velké množství se vás dívá na zápasy na mobilu?), návštěv v jednotlivých halách NBL či aktualizovaných bodových náloží stále aktivních ligových borců počínaje Davidem Machačem budou jako vždy stěžejním prvkem magazínu rozhovory s hráči či trenéry napříč ligovým pelotonem. A co se v nich dozvíte?

Třeba to, co bylo vůbec nejtěžším úkolem na MS odstupujícího kapitána lvů Pavla Pumprly, který bude i nadále velet mistrům z Nymburka.

Nebo to, proč nový kapitán děčínských Válečníků Šimon Ježek nevidí jako nutnost označovat pod koši jednotlivé šéfy týmů, jako je tomu ve fotbale a v hokeji.

3781M2Z.jpg

Forward Olomoucka Lukáš Palyza připomene, co na svou adresu před časem slýchával od „škarohlídů“, a popíše, proč i jako téměř nejlepší ligový střelec minulé sezony bere v reprezentaci jakoukoli roli.

Nový televizní expert ze Svitav Šimon Puršl bude vyprávět o tom, proč měl své tušení už před jedním z nejtěžších momentů své kariéry, a kdo mu pak pomáhal ho překonávat.

Nový šéf pardubické Beksy Tomáš Vyoral promluví o tom, co ho i přes získané tituly zklamalo v Nymburce, a proč kývl právě klubu z města perníku.

Opavský kouč Petr Czudek přiznal, že „repre“ scénkou z pekingské šatny rozplakal i spoluherečky dejvického génia Ivana Trojana, a prozradil i to, čím jej „dostalo“ zářijové dění v Kylešovicích.

Možná budoucí kapitán nároďáku Vojtěch Hruban v hlavním interview odhalí, na jakou bitvu z MS v Číně se nejvíc těšil ze záznamu, co má reprezentace společného s herci z Dejvického divadla, zda vítal hrdiny z Nagana, a jestli současnou generaci jde už přirovnat k fotbalovým fantomům nedávné minulosti Pavlu Nedvědovi, Petru Čechovi nebo Karlu Poborskému.

Chlapík z východního pobřeží Spojených států a nová posila SLUNETY Josh Brown vysvětlí, proč se loni nevykoupal v Jadranu, ani když hrál půlhodinu od pobřeží, a taky na sebe práskne, kolik zápasů mu stačilo, aby se přestal hádat s chorvatskými arbitry.

Playmaker-smolař z pražského USK Ondřej Sehnal, v uplynulé sezoně fatálně zraněný 13. února, vyloží karty o tom, proč ani zranění v kariérním roce jej nevykolejilo, a přidá i svůj pohled na odchody svých (skoro)vrstevníků do zámořské NCAA.

Dozvíte se i to, s kým už nějaký čas i navzdory stokilometrovým odloučením randí nová brněnská posila Richard Körner, a čím ho v létě nemile zaskočil nový kouč slovenské repre Žan Tabak.

Chorvatský sympaťák Vlatko Granič, který v létě zakotvil v Kolíně, podrobně povypráví o basketbalovém dění v Anglii i nutnosti vrátit se ke studiím v USA.

Nový muž pod ostravským košem John Carroll prozradí, jak se jako Ir mohl ocitnout s basketbalovým míčem v ruce.

A hradecký Slovák Peter Sedmák zajistí informace o tom, co se při českém tažení v Číně dělo za řekou Moravou, a co způsobilo na východě Čech.