Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
image
Na co se v Trevisu zeptá Rubia Viktor Půlpán?

Velké cti se dostalo 18letému rozehrávači pardubické Beksy Viktoru Půlpánovi, který bude už v sobotu jako jediný tuzemec zkoušet zaujmout skauty nejen z NBA ve 13. vydání nejprestižnějšího mezinárodního předdraftového kempu v Trevisu. Na ohromné třídenní akci už v minulosti zazářili třeba Tomáš Satoranský nebo David Jelínek a předloni se na něm představil i Ondřej Balvín. Na letošním "adidas Eurocampu" se ukáže téměř 50 top nadějí většinou působících na starém kontinentu, včetně mladíků, co se přihlásili do nadcházejícího draftu NBA a mají šanci být skutečně draftováni.

celý článek
image
Ronen Ginzburg se vrací na lavičku Nymburka!

Mistrovský Nymburk provedl překvapivou trenérskou rošádu, když odcházejícího kouče Kemzuru nahradil 51letým reprezentačním trenérem Ronenem Ginzburgem. Izraelec se vrací do středočeského klubu po dvou letech, Nymburk vedl už v období 2010 až 2013 a přechozí 4 sezony působil jako asistent Muliho Katzurina.

celý článek
image
Divácký odkaz sezony, série na 4 výhry a ragbisté

Ta návštěva na závěr ligy sebrala dech všem. V soutěži, kde je v průměru z jedné či druhé strany obtesávána tisícovka, se na druhé finále v Děčíně nahrnulo do hlediště 4850 fanoušků, lačnících po "Zážitku sedmdesátiletí"! To překonalo veškerá očekávání, včetně těch optimistických. Nářez, úžas, bomba! Žádný superlativ nebyl v pondělí (ano, ve všední den, na začátku týdne) 18. května dost výstižný.

celý článek
image
Milionové přání Pavla Budínského

Byl by to sen! Tak vyhodnotil forward Luboš Stria variantu, že by napřesrok děčínští Válečníci obhájili stříbrné medaile. Tím jen potvrdil, jak výjimečný a speciální je nyní prožívaný úspěch v podobě premiérové pozice vicemistrů.

celý článek
image
Kemzura po 149: Nymburk si bude muset vybrat

78. soutěžním zápasem skončila pro ČEZ Basketball Nymburk už pátá sezona v řadě s nelítostnou simultánkou tří souběžně hraných soutěží a závažím nezážitkového cestování do zemí chladu i veder navrch. Sezona s jen jedním splněným cílem v podobě ligového titulu. Čtvrtfinále Eurocupu a ani play-off VTB ligy, kam tým nepostoupil ani na čtvrtý pokus, už se dobýt nepodařilo.

celý článek
image
Houška o malíčku, Vyoral o zádech, Stria o snu

"Náročné. Hezké. Náročné. A na konci překrásné." Takto stručně oznámkoval první finálovou sérii 70letých dějin svého klubu kapitán Válečníků Jakub Houška. Ten musel po posledním třetím duelu hodně děkovat za přežití svému malíčku střelecké pravačky, přikurtovanému od startu semifinále k prsteníčku soustavou pásek. I s touto obstrukcí však centr vsítil v semifinále a finále celkem pět trojek.

celý článek
image
Benda: 10, to už je hodně vzdálené. A co trofej?

Power forward Petr Benda je v aktuálním nymburském hráčském pelotonu suverénním titulovým lídrem. Na jeho již osmé zlato se až z odstupu dívají Radoslav Rančík (6) a Chester Simmons (4). Protože má Petr smlouvu ještě na rok, v devátý zářez ještě celkem oprávněně doufá. Ale pak? Bude šance atakovat rekordmana Ladislava Sokolovského a jeho 11 trofejí?

celý článek
image
Nymburk 12, Simmons MVP, Vyoral kouzlil zraněný

Jen dokud v úvodních pěti minutách držela s mistrem krok kometa letošího play-off Tomáš Vyoral, autor prvních 8 bodů Válečníků, bylo skore třetího finále vyrovnané. Pak ale i 22letému rozehrávači Severočechů, který kvůli problémům se zády z druhého duelu byl rád, že vůbec nastoupil, přece jen došla pára, a když se Nymburk na domácí palubovce nadechl podruhé, vyrazil vstříc víc než jasnému triumfu 96-59. Sérii tak ovládl po nejdominantnějším výsledku 3-0 a do klubových dějin zapsal svůj dvanáctý titul v řadě.

celý článek
image
Bude-li dnes Darius muset rozhodnout z lajny…

Sucho v puse, chci se ho zbavit, slyším, jak mi srdce tluče, stojím tu jako hrdina, kterým nejsem, hlediště bouří, blesky srší, tuhnu, jak na mě všichni zírají. A přede mnou střela, co mě ukřižuje… Odkud ta zdánlivě neuspořádaná slova pocházejí? Asi se budete divit, ale začíná jimi song, který loni vyšel pod názvem The Line (Šestková čára) na albu Fuego v produkci americké nadžánrové kapely Phish. Ten song je věnován jednomu z nejsmutnějších okamžiků kariéry Dariuse Washingtona juniora, který dnes večer povede Nymburk za jeho dalším ligovým titulem. A pokud se bude muset v souboji s Děčínem postavit v případném dramatickém závěru na šestkovou čáru, můžete si skoro vsadit, že na ten fatální moment z roku 2005 si aspoň letmo vzpomene.

celý článek
image
Finále 3: Bude už předána zbrusu nová trofej?

Zcela novou patnáctikilovou trofej pro šampiony Kooperativa NBL mohou už dnes pozvednout nad hlavy obhájci titulu z Nymburka. Pokud ovšem zvládnou dovést k vítězství i třetí zápas finálové série s Děčínem. Začíná se ve 20:00 v nymburském Sportovním centru a duel živě vysílá stanice ČT Sport.

celý článek
◄◄ 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ►►
archiv (1478)