Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Derniéra Čarneckého? Tuři poprvé? Lions či Brno?

PREVIEW SOBOTY V NBL Maximální porce šesti zápasů, začínající shodně úderem šesté večerní, čeká na fanoušky Kooperativa NBL poslední hrací den základní části. V sobotních bitvách půjde o něco hned sedmi z 12 celků. Brno v Prostějově a Lions v Pardubicích se budou na dálku bít o vyhnutí se baráži, přičemž Beksa stále hraje o čtvrté místo. O to však jde i Opavě, jež nastoupí v Ústí, které ale hájí vlastní zájmy ve snaze na poslední chvíli se vetřít do play-off. K tomu by ovšem Sluneta potřebovala zaváhání Svitav doma s Děčínem i Ostravy doma s USK. Tuři jsou proti oslabeným Válečníkům k dobytí osmé příčky aktuálně nejblíž. O čest a slávu se bude hrát jen v Kolíně, kam míří k dohrávce 22. kola již jistý vítěz základní části Nymburk.

celý článek
Když Beksa zpívá na velké scéně!

VIDEO: UDÁLOST ŠEDESÁTILETÍ „Sme už starí na rozprávky, ale zase mladí na prehry, nekrmte nás tým, čo bolo a čo bude, aj tak sme stále frajeri.“ Hit Petra Nagye z roku 1989 je už od jara 2010 spjatý i s týmem pardubické Beksy, které ho tehdy po semifinálové porážce s Nymburkem nechal zahrát klubový šéf Pavel Stara. Ano, byl to ten rok, kdy Východočeši - jako stále jediní v titulové éře Nymburka - dokázali dobýt jeho palubovku v play-off.

celý článek
Táta Boženky Hradilkové: Jsme ze srdce vděční

Mise desátého ročníku charitativní akce českého basketbalu a České televize Každý koš pomáhá byla naplněna. Hráči NBL i jejich týmy příspěvky za body ve vybraných utkáních, partner projektu Kooperativa Faktor prémiemi za smeče a samozřejmě i štědří fanoušci se dohromady složili na více než tři sta tisíc korun a překonali tak vytčenou částku, jíž bylo 200 tisíc na pořízení speciálního přístroje pro tříletou holčičku Boženku Hradilkovou.

celý článek
Brno sahá po záchraně. Soupeře nezná jen mistr

ECHO 43. KOLA Po předposledním dějství základní části Kooperativa NBL už není známá jen jediná čtvrtfinálová dvojice. Na osmý post jsou nadále tři kandidáti a nymburský obhájce trofeje si tak ještě musí počkat. Naopak jasno už je o třetí příčce Prostějova, který ji definitivně potvrdil výhrou na pražské Folimance, a ve čtvrtfinále se tak utká s Kolínem. Druhý Děčín už nějakou chvíli ví, že jej čeká sedmý USK a čtvrtou dvojici utvoří stejně jako loni Opava s Pardubicemi. Jen se ještě musí doladit, kde se bude začínat. O tomhle všem se rozhodovalo i ve 43. kole, kdy Slezané skolili doma o Igrutinoviče oslabenou Ostravu, Brno spláchlo Kolín, Lions zdolali Ústí a super oslabený Děčín v šesti rozpáral Pardubice díky hvězdnému představení dua Vyoral - Bažant! 

celý článek
Poradce Welsch o dvou královnách ústeckého parketu

VIDEOECHO ALL-STAR Byla to nebývalá zákulisní scéna na úsvitu pondělní All-Star Game. Když asi hodinu před začátkem zkoušela ve středovém kruhu akustiku v hale jedna z hlavních hvězd akce Dara Rolins, nahrnul se ze šaten za okna, skrze něž je vidět až na hřiště, celý tým Mazáků i řada Mladých pušek. I na tom bylo poznat, že tahle bratislavská rodačka, která už jako 12letá dívenka nazpívala s Karlem Gottem proslulé Zvonky štěstí, pořád táhne. A že generální manažer ústecké Slunety měl dobrý čich, když ji na All-Star přilákal.

celý článek
Pronikne Sluneta do osmičky? Zachrání se Brno?

PREVIEW 43. KOLA Předposlední kolo základní části Kooperativa NBL vyšlo na předposlední březnový den a opět se v něm můžeme dočkat velkých událostí. Sluneta se dobytím Vajgaru může při prohře Ostravy v Opavě na vzájemná utkání už protlouct na osmou příčku. A pokud by při porážce Lions Brno doma skolilo Kolín, vyhne se už jistě baráži. Pod košem nadále brutálně oslabený Děčín doma hostí Beksu, jež se výhrou za souběžné porážky Orlů na USK může ještě přiblížit naději na třetí místo. Opava by skolením NH zároveň posílila svou šanci na čtvrtou příčku. K tomu by ale pořád potřebovala i zaváhání Pardubic.   

celý článek
White neriskoval vysklení oken. Šel najisto!

ECHO SLAM DUNK CONTESTU 2016 Vypadalo to jako kousek šílence, když při nahazování míče o stěnu ústecké haly těsně obtesával ohromné tabule oken. Jen zasvěcení ale v tu chvíli věděli, že tuhle ztřeštěnost nedělá ve Sportcentru Sluneta poprvé. A proto si byl zatraceně jistý, že uspěje. I když to nakonec bylo až ve druhém kole, Brison White svůj kousek, který by třeba v arénách NBA nebyl proveditelný, nakonec završil smečí a s plným počtem 50 bodů odpálil svou cestu za obhajobou vítězství v Lotus Slam Dunk Contestu Kooperativa NBL.

celý článek
Palyza: Vystoupila z auta a dá 22. To smekám!

ECHO ALL-STAR SOUTĚŽE TROJKAŘŮ V Bonver ŽBL letos zapisuje při nabitém kádru USK 5 bodů za 15 minut a zatím trefila 8 trojek z 19 pokusů. Ve své první euroligové sezoně stihla ve 4 zápasech po 4 minutách. A dosud kariérně nedisponuje hvězdnými čísly zpoza oblouku. Proto když skončilo semifinálové kolo All-Star soutěže trojkařů a 24letá shooting guardka Karolína Elhotová vystřihla jasně nejlepší výkon s 22 body, celá hala zírala s otevřenou pusou. A když pak ve finále přestřílela 16. bodem 15bodového Orla Lukáše Palyzu už svou 19. střelou z 25, zůstal v úžasu snad úplně každý. Jakmile dostřílela za hromového aplausu 1570 diváků v ústeckém Sportcentru Sluneta, povstaly i lavičky obou All-Star týmů, aby vzdaly hold senzační šampionce.

celý článek
Nejhvězdnější čtvrtina ústecké sezony!

DOHRA 42. KOLA Byl to zápas, v němž by se Pandy mohly postavit na chodník před halou, a kdyby jim někdo otevřel okna do budovy, bezpochyby by trefily koš. 63 procent! Taková úspěšnost v soutěžních utkáních nebývá ani trochu běžná. Sluneta jí však dosáhla, navíc v derby s obranáři z Děčína! Letošní Velikonoce tak zřejmě měly magickou moc, když ve 42. kole padly hned tři stovky!

celý článek
Luka po odmlce udeřil! Svitavy dál sní

ECHO SOBOTY V NBL Kolín inkasoval stovku na Hané a Lions v Ostravě, kde se v dresu NH po delší době rozohnil snajpr Luka Igrutinovič. Opava přišla v hlavním městě o šanci ještě se poprat o třetí místo a Jan Špaček vedl početnou baterii dvojciferných svitavských střelců při setnutí Brna, jež opět o kousek posílilo šanci Turů na play-off. To jsou hlavní zvěsti ze čtyř sobotních bitev 42. kola Kooperativa NBL.

celý článek
◄◄ 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ►►
archiv (1723)