Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Hrdina města? Ne. Vím ale, na co jsem pyšný

S MVP ŘÍJNA JAKUBEM ŠIŘINOU Psal se rok 2012. Opavský tým se to jaro, čtyři roky po návratu do nejvyšší soutěže basketbalistů, topil na ligovém dně a musel do potupné baráže. A on právě tehdy poznal odvrácenou stránku sportu. „Když jsme třeba šli někam ve městě na oběd, slyšeli jsme od okolních stolů, jak můžeme mít vůbec odvahu se ukazovat na veřejnosti,“ vzpomíná na dobu, kdy mu bylo čtyřiadvacet, a stejně jako dnes musel na hřišti kroutit dlouhé minuty. Tehdy mu do smíchu určitě nebylo, tým ale nakonec baráž zvládl a dva roky nato už vybojoval bronz.

celý článek
Hrdinou epického závěru Pecka! Beksa o jediný bod

ECHO 9. KOLA Ladislav Pecka rozhodl blokem na Tomáše Pomikálka a vzápětí i dlouhou dvojkou sekundu před koncem o domácím triumfu Ústí v severním derby s Děčínem v bouřlivé kulise 1280 fanoušků. Pardubická Beksa v pro změnu východočeském derby ve svém stánku před 1163 diváky zdolala Svitavy o jediný bod a Tuři tak dál čekají na svůj první úspěch ve městě perníku. Pražský USK potřeboval prodloužení na překonání kolínských Medvědů a jasnou záležitostí tak bylo jen utkání Olomoucka s Ostravou s vítězstvím Hanáků a duel v Brně, odkud si za druhý poločas odvezla rovněž jednoznačné vítězství druhá Opava. Brňané tak i po devátém kole Kooperativa NBL vyhlížejí první radost.

celý článek
Přijďte se někdy podívat, jak ráno vstávám!

S PAVLEM HOUŠKOU Poslední dvě sezony je pro úspěch ústecké SLUNETY naprosto nepostradatelný. Opět se to ukázalo v osmém kole, kdy zejména jeho tucet bodů v závěru zcela zvrátil výsledek v Kolíně. On sám však víc chválil jiné, bez nichž by už předtím byl zápas zřejmě dávno ztracen. A tým by měl před dnešním derby s Děčínem už pět porážek v řadě, což by se po skvělém startu do sezony se sérií pěti vítězství rovnalo téměř šoku. Více už nejen o tom poví aktuálně čtvrtý nejužitečnější hráč Kooperativa NBL Pavel Houška, pro nějž bude klíčovým měsícem této sezony únor. Právě v něm se i podle ranního vstávání z postele nejspíš rozhodne...

celý článek
Televizní derby severu a Tuři na Bekse poprvé?

PREVIEW NEÚPLNÉHO 9. KOLA Děčínští Válečníci budou dnes na ústecké palubovce před televizními kamerami bažit po odvetě za domácí potupu v Alpe Adria Cupu z úvodu sezony. Můžete u toho být i vy, pokud si v 17:30 zapnete stanici ČT Sport, která bude pokrývat nejen atraktivní derby, ale i dění 9. kola v ostatních halách. A co se v nich bude dít? Tuři v 17:30 zaútočí na pardubickou Dašickou, aby uzmuli svůj vůbec první úspěch z města perníku. Ve stejný čas vlétne i Olomoucko doma na Ostravu a USK na Kolín. Až ve 20 hodin pak zahájí svůj boj o první výhru sezony hráči Brna, kteří však proti dosud takřka neporazitelným hostům z Opavy budou mít přetěžkou šichtu.
 

celý článek
Velkého maršála s koněm učí Benda i duolingo

S ŘÍJNOVÝM LÍDREM KOOPERATIVA FAKTORU ZACHEM HANKINSEM Jsou američtí basketbalisté, kteří ve zdejší lize za celou sezonu o češtinu ani nezavadí. Anebo to s ní po pár pokusech kvůli vysokému stupni obtížnosti vzdají. Nový americký čahoun v nymburských službách Zach Hankins je ale docela jiný případ. Takový, co se ve zdejších končinách objeví jen skutečně zřídkakdy. Česky se začal učit sám, dokonce bez pomoci spoluhráčů či jiných učitelů.

celý článek
Houškovo mistrovské dílo a Opava dál ničí!

ECHO 8. KOLA Na místo možného dramatu mezi Opavou a Pardubicemi snadná domácí práce pro trojkující slezské mašiny, nadále drtící soupeře na 70 bodech v obraně. Pandy v Kolíně otočily z minus 19 bodů po 25 minutách a ukončily sérii čtyř porážek, když se v koncovce svěřily do pevných rukou Pavla Houška. Stovkou ozdobený lup získal mistr na palubovce znovu oslabeného Olomoucka. I po 8 kolech je stále bezvítězné Brno, naopak druhou výhru brala Nová huť. Válečníci doma zvládli souboj s jen osmičlennou eskadrou Hradce Králové a Tuři stále bez top skórera Matěje Svobody zlomili před svými fanoušky ve třetí čtvrtině odboj pražských Sov a patří jim třetí příčka.
 

celý článek
Hitovka druhého se třetím: na Opavu útočí Beksa!

PREVIEW 8. KOLA Největší pozornost v sobotním osmém dějství Kooperativa NBL se bude soustředit do Opavy, kam k souboji druhého se třetím přijíždí pardubická Beksa (18:00). Ve stejný čas se bude začínat v dalších třech halách – ve Svitavách, kam míří USK, v Děčíně, kde se po první výhře sezony představí Hradec Králové, a v Prostějově, kde bude v bitvě s domácím Olomouckem řádit mistrovský Nymburk. Už v 17:30 bude v Ostravě o svou první výhru usilovat Brno a v 17:45 se kolínští Medvědi pustí doma do posílené ústecké SLUNETY.

celý článek
Sýkorův křest i oceán tuřích ztrát

ECHO VLOŽENÉHO DUELU 13. KOLA I přes vyrovnaný poločas (42-42) ve vloženém duelu 13. kola skončila pětizápasová vítězná série svitavských Turů, kteří padli na nymburské palubovce po úniku mistra ve třetí čtvrtině 98-76. Obhájce trofeje tak i bez prvního rozehrávače Bookera navázal už 66. ligovou výhru v řadě.

celý článek
První s třetím: Co zvládnou v Nymburce Tuři?

VLOŽENÝ DUEL 13. KOLA Atraktivní souboj dvou týmů s velkýmí vítěznými sériemi se dnes večer chystá na nymburské palubovce (18:00), kam míří už pětkrát v řadě neporažení svitavští Tuři (bilance 5-2). I nadále jim však bude chybět nejlepší střelec Matěj Svoboda (potíže s kolenem). Domácí (7-0) budou zřejmě šetřit rozehrávače Bookera, který si hned v úvodu úterního zápasu Ligy mistrů pochroumal kotník.
 

celý článek
Co mistrovi ještě víc odkrylo Tenerife

S VOJTĚCHEM HRUBANEM A MARTINEM PETERKOU Vlastně to byl malý zázrak – že nymburský tým hrál na pražské Královce až téměř do konce prsa na prsa se čtvrtým týmem ACB, i když ho na zádech tížil ukrutně těžký vak se 27 ztrátami. Jeho zátěž ale nakonec byla přece jen neúnosná a český mistr tak po 38 soutěžních výhrách poprvé padl (68-78). Ač jeho bilance v Lize mistrů se po porážce od největšího favorita skupiny C posunula jen na 3-1, důležitější je, co zápas týmu odkryl z globálnějšího pohledu. A i o tom promluvili dva reprezentanti – Vojtěch Hruban a Martin Peterka.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 ►►
archiv (1492)