Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Přijde Amiel o vrchol Ligy mistrů? A Peterka?

AKTUÁLNĚ Z NYMBURKA Na čtvrtečním přípravném zápase národního týmu U24 s Levicemi se dal v hledišti nymburské haly zahlédnout i kouč ligových mistrů Oren Amiel, který sledoval i své „ovečky“ Luboše Kováře a Jakuba Tůmu. Opravdu své? Je možné, že už brzy tuhle větu nepůjde použít. A po téměř třech sezonách se angažmá izraelského stratéga završí. Letos mu skončila smlouva a ve hře je i varianta, že u nymburského týmu, který letos zaválel jako nejlepší celek základní části Ligy mistrů, už dál nebude působit. Tedy pokud neakceptuje nižší kontrakt, vynucený ztíženými ekonomickými podmínkami po koronavirové pandemii, jež stále tak docela nezmizela.

celý článek
Na lavičce s Czudkem. Sodoma dál u kormidla

AKTUÁLNÍ DĚNÍ V NBL S VIDEEM Miroslav Sodoma nakonec nebude jen koučem na tři zápasy. Poté, co jako generální manažer kolínských Medvědů na konci února nahradil Pavla Beneše a stihl tým vést před ukončením letošní sezony jen ve třech utkáních, dostane jej do rukou i pro sezonu příští. „Mělo by to tak být,“ potvrdil pro NBL.cz mimo jiné i trenér úspěšné kolínské juniorky. Pro koučování na úrovni nejvyšší mužské soutěže sice nevlastní potřebnou licenci A, ale regule NBL to umožňují i trenérovi s nižší licencí díky složení stanovené kauce.

celý článek
Kouzla Sehnala se Zídkem nad síly Levic

ECHO PŘÍPRAVY LVŮ U24 Basketbalová reprezentace mužů U24 díky velkým individuálním příspěvkům autora 22 bodů Jana Zídka a dirigenta rozhodujících akcí Ondřeje Sehnala zvládla v Nymburce vyrovnanou koncovku (78-71) přípravy s druhým týmem letošní slovenské ligy levickými Patrioty, kteří včera vyhráli nad neúplným brněnským mmcité1, když opět nastoupili výhradně se slovenskou sestavou včetně čtyř reprezentantů.

celý článek
Do teď se sem hráči nehrnuli. To se ale změní

S NOVOU AKVIZICÍ BRNA VIKTOREM PŮLPÁNEM V rámci letních ligových transferů mu může v překvapivosti konkurovat jen jediný – ten Václava Bujnocha z Opavy do Svitav. Jinak je ale přílet Viktora Půlpána z města perníku pod Špilberk top senzací Kooperativa NBL. A ještě větším překvapením jsou některé jeho hlášky týkající se nového působení. I z nich je ale znát, jak je 23letý rozehrávač s národními aspiracemi ze svého přesunu do Brna nadšený.

celý článek
Převrátí moc peněz pořádky v eurobasketbalu?

DRAMATICKÉ DĚNÍ NA HLAVNÍ KONTINENTÁLNÍ SCÉNĚ Nejspíš jen málokdo by souhlasil s tvrzením, že koronakrize přinesla něco opravdu pozitivního. Zůstaneme-li ve světě bezedných košů, přerušení a ve většině zemí i zastavení ligových soutěží znamenalo nemalé finanční ztráty pro kluby, hráče i samotné ligy, nemluvě o ekonomickém dopadu na nejbližší roky – nejen na sféru basketbalu. Přesto je tu něco - byť jde o veličinu těžko měřitelnou eury či dolary -, co ten zpropadený virus mnohým věnoval. Prostor. Časový prostor a kapacitu připravit se na zítřejší výzvy a úkoly. A jejich naplnění by mohlo právě v basketbalu přinést zásadní přeformátování silové (ne)rovnováhy i blyštivosti jednotlivých evropských výkladních skříní, což by v konečném důsledku mělo důležitost i pro dění v české kotlině. Organizací, které koronou vzniklý prostor spoluumožnil nové nadechnutí a povstání k mohutné ofenzivě, je mezinárodní federace FIBA, jež trochu v tichosti a trochu i za dunivého řinčení zbraní dost možná vyrazila k ultimátní zteči vedoucí k uchvácení zlatého grálu kontinentální klubové top soutěže, jež se právě teď jmenuje Euroliga. A FIBA k tomu používá postupů a prostředků, jež se ve světě nelítostného sportovního byznysu dlouho jako by využít zdráhala. Ano, řeč je především o magické síle peněz, jimiž podle dostupných informací mezinárodní těleso disponuje v míře vrchovaté - nyní víc než kdy dřív. A právě v době, kdy se jich bude mnohým klubům střední třídy až fatálně nedostávat, bude efekt jakýchkoli finančních injekcí zvenku násobně větší.

celý článek
Kouč Ginzburg povolal do zbraně 9 ligistů

PŘED SRAZEM LVŮ U24 Velmi zajímavě složenou skupinu talentovaných mladých hráčů čeká od pondělka týdenní tréninkový kemp pod vedením reprezentačního kouče mužů Ronena Ginzburga. Projekt reprezentace U24, složený z borců působících v Kooperativa NBL a na amerických univerzitách, stráví týden společnými tréninky v nymburském sportovním centru, navíc sehraje mezistátní přátelský zápas. Trenéři tak využili šance ozkoušet si talenty z USA naživo.

celý článek
Tajemník Houška: I slepý holub najde zrno

ROZLUČKOVÉ INTERVIEW S DVOJNÁSOBNÝM MVP NBL Věděl, jak si udělat dlouhatánskou kariéru, jen v lize čítající 18 sezon. Ten recept byl prostý. Začít co nejpozději. Odložený start pod bezednými koši mu jen prospěl. Ač se ve svých 16 letech při prvních pokusných trénincích viděl jako „kopyto“ z nesportovní rodiny, už nějaké dva roky poté v barvách Ústí zapsal svůj první zápas v NBL. A za dalších devět let se stal v děčínském dresu ligovým králem jako MVP sezony, což rok nato dokázal zopakovat. Když však letos našlapoval ke své třetí individuální trofeji, rozhodl se k tomu, co zvažoval už dlouho – k přestupu na kolej vedoucí do „druhého života“. Dobrovolně tak odstoupil ze soutěže o „Železného muže NBL“, v níž po rozlučce dalšího ultraveterána Radka Nečase zůstávají především nezničitelní maratónci, kteří už přestali otevírat svůj rodný list. Ano, řeč je tu o formaci Machač – Benda – Landa – Jurečka – Norwa. Nyní už ale rozevřeme knihu myšlenek toho, který zanechal jednu nesmazatelnou stopu v moderních dějinách české reprezentace. I o ní však sám mluví bez velkých slov a fanfár, tak jako ostatně vždy v podobných situacích. Pro něj byli totiž vždy důležitější než body a triumfy lidé kolem. A tak to i zůstane. Vítejte ve světě inženýra Pavla Houšky, trojnásobného mistra ligy, šťastného otce i manžela a také nového tajemníka Fakulty strojního inženýrství ústecké univerzity.
 

celý článek
AAC: prize money, Čech ve vedení i dohra finále

UDÁLOST Do Alpe Adria Cupu (AAC), v posledních sezonách českými zástupci hojně obsazovaného evropského poháru basketbalistů, zavál vítr změn. Čerstvě se posílilo i jeho vedení, do něhož byl jmenován také sportovní manažer BK ARMEX Děčín Jakub Důra. Jeho klub začal z českých ligových celků do soutěže pronikat jako první, a to už v roce 2016, tedy rok po založení AAC.

celý článek
Kovář už u mistra, Pekárek i Choleva na stopě otců

TRANSFEROVÉ DĚNÍ V NBL Luboš Kovář, devatenáctiletý power forward s čerstvou reprezentační zkušeností, se po skočení hostování ve Svitavách vrací na nymburskou základnu, kde se v nové sezoně pokusí prosadit v nabitém podkošovém kádru mistra. Hráč, který v letošním ročníku Kooperativa NBL doručoval – často jako hráč základní pětky - 7,6 bodu a 4,5 doskoku za 23 minut při 29procentní úspěšnosti trojek, podepsal víceletou smlouvu a může se stát už devátým českým mužem na soupisce Polabanů, vedle Petra Bendy, Pavla Pumprly, Vojtěcha Hrubana, Jaromíra Bohačíka, Petra Šafarčíka, Martina Kříže, Jakuba Tůmy a možná i Martina Peterky, o jehož nové smlouvě se nyní jedná.

celý článek
"Opavská 5": Slezané rozjeli crowdfunding!

AKTUÁLNĚ Z OPAVY Je to zřejmě první crowdfundingová („davové financování“) vlaštovka svého druhu v Kooperativa NBL. To, co už úspěšně otestovali například čeští snowboardcrossaři kolem olympijské šampionky Evy Samkové, chce od letošního léta vyzkoušet i BK Opava, na němž stejně jako na dalších klubech zanechá zřejmě současná koronakrize nepříjemnou finanční stopu. Jak to bude u Slezanů fungovat?

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 ►►
archiv (1752)