Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Český basket to vyhrál! 1ON1 má svoje místo

S RADKEM PUMPRLOU A JANEM KOZINOU Brněnského rozehrávače Jana Kozinu při útlé postavě a výšce 183 centimetrů stálo play-off 1 on 1 Challenge obrovské množství sil, přičemž pokaždé měl proti soupeřům fyzickou nevýhodu. Přesto byl na dotyk od postupu do finále. Vítězi základní skupiny i regionálního finále ale nakonec vavříny těsně unikly a po semifinálové porážce 8-9 s pozdějším vítězem Ondřejem Sehnalem i prohře s bývalým spoluhráčem Radkem Pumprlou v boji o třetí místo na něj zbyly nepopulární „brambory“.

celý článek
Naštěstí umím z hrobníkovy lopaty dobře utíkat

S VICEKRÁLEM 1ON1 CHALLENGE ŠIMONEM JEŽKEM Výstižněji to snad po dobytí druhé příčky nemohl říct. „Je to úplně super! Samozřejmě jsem s tím nepočítal, konkurence byla obrovská! Za to, že se mi po velmi klikaté cestě podařilo projít až do finále celé soutěže, jsem tak velmi rád. Hodněkrát jsem měl na kahánku a utíkal hrobníkovi z lopaty, ale naštěstí umím dobře utíkat,….. tedy až na finálový zápas.“

celý článek
Sehnal triumfoval po útěku z Kozinovy lopaty!

ECHO PLAY-OFF 1ON1 CHALLENGE Ležel na něm tlak favorita s jasně nejnižším kurzem. Poslední dny laboroval s namoženým ramenem. V semifinále jej brněnský Jan Kozina už měl skoro na lopatkách za vedení 8-7. A ve finále musel čelit dalšímu překvapení soutěže Šimonu Ježkovi, který jej porazil jak v základní skupině, tak – jako jediný – i v českém finálovém dějství. Rozehrávač Ondřej Sehnal z pražského USK ale nakonec přece jen využil na palubovce Folimanky výhodu domácího prostředí a triumfoval v premiérovém a velmi pravděpodobně i derniérovém ročníku unikátní soutěže Kooperativa NBL v boji muže proti muži. Děčínského Ježka ve finále přestřílel několika velkými trefami z dálky 9-6, předtím v semifinále po ohromné bitvě přetlačil Kozinu 9-8 a v nečekaně nejsnadnějším čtvrfinálovém duelu si lehce poradil se svitavským Matějem Svobodou.

celý článek
Hitové čtvrtfinále: prvootec vs. favorit bookmakerů

PŘED ČTVRTÝM ČTVRTFINÁLE 1ON1 CHALLENGE Jestli se mají fanoušci před závěrečným dnem Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge nač těšit, je to tenhle souboj. Poslední čtvrtfinále na pražské Folimance bude zítra skutečným hitem a je to velký důvod k zasednutí před obrazovku jakéhokoli přístroje, na kterém od 17:30 bude možné přenos TVCOM.cz sledovat. Ve stánku pod pražským Nuselským mostem domácí Ondřej Sehnal v tomto duelu vyzve po zranění se vracejícího Tura Matěje Svobodu, který má tisíc a jeden důvod vložit do tohoto gladiátorského klání absolutní maximum. A v tuto chvíli zapomeňte na to, že domácí borec je horkým favoritem bookmakerů na celkové vítězství s kurzem 3,0 a svitavskému vyzyvateli byl přiřknut čtyřnásobně horší kurz. Tenhle mač do 9 bodů totiž může vyhrát kdokoli a bude to prvotřídní basketbalová show, kterou je možné sledovat jen a pouze v čase korony.

celý článek
Je tu duel ženichů. Frajera odstěhuju až pod koš!

PŘED TŘETÍM ČTVRTFINÁLE 1ON1 CHALLENGE Ač jsou jinak každý úplně jiný, což je dáno už jen 14 centimetry rozdílu ve výšce, jedna věc tyto dva čtvrtfinálové soupeře spojuje. Oba se chystají vstoupit do nepředvídatelného dobrodružství jménem manželství a v případě zítřejšího triumfu v Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge by tak stotisícová prémie měla jasné určení – padla by na organizaci svatby. A kdo už ji někdy alespoň jednou podstoupil, ten ví, že to zejména dnes není žádná laciná záležitost. „Já bych ale vedle toho za výhru vzal na pivko a večeři i kluky z týmu,“ slibuje nejmenší, ale pro soupeře i nejnebezpečnější účastník soutěže, 183 vysoký rozehrávač Brna Jan Kozina. I jeho sok, ústecký forward Ladislav Pecka, už má vše rozmyšleno: „Použil bych peníze na svatební cestu někam na „Mácháč“, protože jinam se moc nemůže.“

celý článek
Švrdlík si na Pumprlu věří: Vem si i bráchu!

PŘED DRUHÝM ČTVRTFINÁLE 1ON1 CHALLENGE Má Radek Pumprla nadpřirozené schopnosti? Je nezničitelný? Umí vyklouznout i z neřešitelných pastí? Pondělní večer ukázal, že ano. Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge je prostě soutěž, která mu sedí. A jako by mimochodem z něj udělala obávaného trojkaře. Mladší bratr nymburského kapitána první dvě utkání moravského finále potvrzoval spíš svou bilanci z letošní ligové sezony (49/12). Z dálky mu při spoustě marných pokusů nespadlo prakticky nic a po porážkách se Šimonem Puršlem (2-7) a Janem Kozinou (5-8) se ocitl zády ke zdi. Ve třetím duelu s Matějem Svobodou však nebývale povstal, z oblouku trefil tři dvojky, z toho jednu super těžkou z jedné nohy a ze záklonu, a zápas pak zavřel na 7-6 v identickém stylu, byť šlo „jen“ o trefu za jeden bod. Raketový nárůst formy pak prokázal znovu třemi zásahy z oblouku i v bitvách s Filipem Šmídem a Radkem Farským (shodně je vyhrál 7-3), aby nakonec vyšplhal až na druhé postupové místo.

celý článek
Jako ve WWE: Načeš si bodliny! Spasí tě jen ořechy

PŘED PRVNÍM ČTVRTFINÁLE 1 ON 1 CHALLENGE Bude to souboj téměř přes celou republiku, navíc na neutrální půdě pražské Folimanky. Vlastně - nebude tak docela neutrální. Jeden z bojovníků tam ještě dvě sezony zpátky byl jako doma. Brněnský křídelník Radek Farský tak může mít drobnou výhodu. Ta ale začne rychle mizet, když uvážíte, že jeho soupeř Šimon Ježek právě v hale USK ovládl před necelým týdnem české finálové kolo, a to i přes brutální alergickou reakci na oříškový mix. První čtvrtfinálový duel play-off Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge tak slibuje obrovskou bitvu, kterou hráči ještě opepřili přísnými předzápasovými vzkazy. „Načeš si bodliny, Ježku. Bude to vostrý!“ varuje děčínského Válečníka čerstvý reprezentant Farský. O devět let starší kapitán Severočechů však ve své reakci zůstává ledově klidný a ve stylu zápasníků WWE vrací úder: „Jediné, co ti může pomoct, je směs ořechů!“ Ježek tak posílá jasný vzkaz – ve čtvrtfinále mě může přibrzdit jen další zdravotní handicap. Jenže i paseku, kterou jeho tělu v závěru českého finále způsobila podivná směska oříšků, děčínskému křídlu minulý čtvrtek nezabránila zvítězit ve všech pěti utkáních. Navíc jeho další předností jsou psychohry se soupeři, a proto má v rukávu víc než jen jednu zbraň.
 

celý článek
Šampion Moravy: Těch 100 tisíc je teď ještě dál!

ECHO MORAVSKÉHO FINÁLE 1ON1 S VÍTĚZNÝM JANEM KOZINOU Nejmenší hráč v celé soutěži, jen 183 vysoký brněnský rozehrávač Jan Kozina, opět předčil celé startovní pole a stejně jako základní skupinu ovládl i moravské finále Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge. Znovu tak prokázal platnost toho, co předeslal před dnešními lítými bitvami ve sluncem zalitém ostravském Tatranu, kde byl leckdy i přes půl hřiště slyšet hluboký dech hráčů lapajících po každé volné molekule kyslíku: „Jenom výška a kila nestačí.“ Přesně tohle Kozina do puntíku i naplnil, když vyhrál čtyři z pěti zápasů a zajistil si první místo s bilancí 4-1 a tím i nejvýhodnější nasazení pro čtrvtfinále play-off.

celý článek
Do Svitav míří i Křivánek. Na pozici LeBrona!

TRANSFEROVÉ DĚNÍ Velká transformace české sestavy svitavských Turů pokračuje. Odchody Jiřího Jelínka, Luboše Kováře a Eduarda Kotáska nahradil masivní příliv čerstvé krve. Už dříve klub oznámil příchody Rostislava Dragouna a Václava Bujnocha z Opavy, v posledních dnech to pak byla další trojice nových tváří – Marek Sehnal a Adam Goga z Olomoucka a nyní i 25letý forward Jan Křivánek z USK Praha. Ve všech případech hráče do východočeského klubu nalákala zajímavá nabídka.

celý článek
Náš souboj bude vražedný! Snad dojde i na pivo

PREVIEW MORAVSKÉHO FINÁLE 1ON1 SE VŠEMI MUŽI Je to trochu paradox, že dva vítězové moravských základních kol Filip Šmíd a Jan Kozina byli pasováni se shodným kurzem 6,0 až na páté a poslední šesté místo, jež by v případě naplnění znamenala nepostup do závěrečného play-off. Jenže i top favorit bookmakerů Radek Farský s kurzem 3,85 není vůbec sázkou na jistotu. Proto nezbývá než se těšit na pondělní moravské finále basketbalového klání muže proti muži (17:30 před kamerami TVCOM.cz) v ostravském Tatranu, kde bude vše okořeněné účastí hned tří různých klubových dvojic. Dva závodníky bude mít díky postupu ze základních kol domácí NH Ostrava (Šmíd a Radek Pumprla), mmcité1 Basket Brno (Farský a Kozina) i DEKSTONE Tuři Svitavy (Šimon Puršl a Matěj Svoboda). Do play-off z tohoto půltuctu projdou po zápasech každého s každým jen čtyři nejlepší.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 ►►
archiv (1751)