Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Velkou sérii utnulo 27 ztrát. Lup Beksy i Děčína

ECHO POHÁROVÉHO ÚTERÝ Českému mistrovi 5. listopadu skončila velká série 38 soutěžních výher v řadě, když většina jeho hráčů neměla den, tým nabral neuvěřitelných 27 ztrát a o zbytek se postarala velmi kvalitní obrana Tenerife, čtvrtého týmu španělské ligy. Ten před letošní největší návštěvou na pražské Královce (1850) zvítězil 68-78, i po 4. kole Ligy mistrů zůstal neporažen, naopak Nymburk zapsal první porážku v novém ročníku soutěže.

celý článek
Ty problémy jsou přesně takové, jaké jsem čekal

S LUKÁŠEM PALYZOU PLUS VIDEO Nebýt jeho dvou chladnokrevně proměněných šestek pět sekund do konce základní hrací doby, jež Olomoucku doma s Děčínem zachránily aspoň prodloužení, i „falešného triple doublu“ s 27 body, 12 doskoky a 10 získanými fauly, měli by ambiciózní Hanáci po sedmi kolech bilanci 3-4 a dělili se až o osmou pozici v tabulce. Lukáš Palyza přitom na ony klíčové trestné hody celého zápasu šel až po timeoutu soupeře, tedy už poněkud vychladlý. A jednoho by mohly svírat obavy, i kvůli předchozím zkušenostem, kdy to ve velmi podobné situaci nedopadlo...

celý článek
Dnes ve 20:00 v Praze: Nymburk versus 4. tým ACB

PŘED ÚTERNÍM POHÁROVÝM VEČEREM Vysokou kvalitou nabitý poslední finalista Ligy mistrů a aktuálně čtvrtý tým španělské ligy Iberostar Tenerife se v úterý od 20 hodin (vysílá Nova Sport 1) představí na pražské Královce v souboji 4. kola Ligy mistrů proti Nymburku. Půjde o jednoznačně největší domácí magnet a také o duel dvou dosud neporažených celků skupiny C.

celý článek
Kuba? I my zíráme. Finále? Náš cíl. Určitě

S VÁCLAVEM BUJNOCHEM Když i spoluhráči kroutí hlavou nad tím, co v zápasech předvádí jeden z jejich kolegů. Když tým trojkařských specialistů začne bránit na 70 bodech. Když má po sedmi zápasech s bilancí 6-1 průměrný rozdíl mezi nastřílenými a inkasovanými body +21. A když jeho nejproduktivnější hráč je aktuáním top skórerem ligy s životní fazonou. Pak už na otázku, zda si to tým hned v úvodu sezony namířil do ligového finále, musíte odpovědět to, co opavský power forward Václav Bujnoch:

celý článek
Šiřina ve vlastní lize a Hanáci v prodloužení!

ECHO 7. KOLA Jen těžko bude hledat konkurenci, pokud v této sezoně i nadále udrží svou aktuální super formu. Opavský playmaker Jakub Šiřina ligovými rekordy tohoto ročníku – v bodech 32 a v ratingu 46 – rozbil v Ostravě domácí Novou huť a jeho tým veze už šestou výhru (72-107). Olomoucko zvládlo infarktový domácí duel s Děčínem, přežilo jeho 22 útočných doskoků i už třízápasovou absenci svého top hráče Javonteho Douglase a zvítězilo v prodloužení 91-87. Nymburk získal kontrolovanou výhru v Brně (71-101) a Hradec Králové se v domácí přestřelce s Kolínem radoval z výhry (108-97) poprvé v sezoně. Svitavští Tuři se opřeli o nečekaného snajpra Luboše Kováře, který je doma s Ústím dovedl k pátému vítězství v řadě (78-67) 21 body včetně 5 trojek a také 10 doskoky. A parducký dirigent Tomáš Vyoral i přes opět nevalnou střelbu pomohl kouči Kenu Scalabronimu dobýt palubovku jeho bývalého klubu na pražské Folimance (58-63). Americký trenérský veterán pod Nuselským mostem sklidil úspěch po pěti letech a sedmi měsících. Dosud naposledy zde zvítězil v souboji s Jindřichovým Hradcem, jímž v dubnu 2014 uzavřel svou soví sedmiletku.

celý článek
Dnešní speciál ČT Sport: USK versus Scalabroni!

PREVIEW 7. KOLA Je tu podruhé nový vysílací formát ČT Sport, který se v rámci sobotního televizního přenosu ze sedmého kola Kooperativa NBL zaměří od 17:30 především na duel USK Praha – BK JIP Pardubice. V půl šesté večer bude startovat i derby Ostravy s Opavou či souboje Brna s Nymburkem a Olomoucka s Děčínem. V 17:45 začne o svou první výhru bojovat Hradec Králové doma s Kolínem a ve stejný čase bude vmeten úvodní rozskok i ve Svitavách, kde půjde Turům proti Ústí už o pátou výhru v řadě.

celý článek
Instant Replay: blíží se nová doba v NBL!

AKTUÁLNĚ Z HI-TECH DÍLNY NA FOLIMANCE Už jen měsíce zřejmě chybí k tomu, aby se i Kooperativa NBL připojila k technologickému předvoji kontinentu, vylepšila servis pro muže s píšťalkami a zároveň významně zredukovala počet nejasných a mnohdy vyhrocených situací v utkáních, jež současný stav ještě neumožňuje vyhodnocovat pomocí moderní techniky. Ano, řeč je o zavedení videa, jež je nejspíš už jen necelý rok od svého startu i v tuzemské nejvyšší soutěži. Laboratoří, kde se zavedení Instant Replay System (IRS) už nějaký den testuje, je pražská Folimanka, neboť Sovy s ním mají ještě jinačí plány. Více už v detailním interview odkryje manažer týmu USK Michal Šob.
 

celý článek
Co všechno může změnit jedna vteřina

O PRVNÍM BUZZER BEATRU S ONDŘEJEM KOHOUTEM Vlastně ani nepočítal, že by se k němu míč měl ještě dostat. Jenže najednou byl ve vzduchu a neodvratně cílil na něj. Ty téměř dvě a půl vteřiny se zdály jako celá věčnost a on tak mohl přemýšlet nad dalším postupem. Jako by se zastavil čas. „Po dobu letu míče navíc celá hala ztichla,“ postihl další okolnost basketbalového dramatu ten, který už za okamžik měl celou Dašickou rozbouřit. Musel však zvládnout chytit míč a vypustit ho na koš během jedné sekundy a dvou desetin, které zbývaly do konce vyrovnané bitvy 6. kola Pardubic s Ústím, v níž domácí Beksa byla právě onu jednu sekundu od velkého průšvihu. Nedlouho před koncem vedla o osm bodů a najednou byla o bod zpět. A jediný, kdo to mohl změnit, byl on. Svůj souboj s časem i s obručí o průměru 45 centimetrů však Ondřej Kohout zvládl mistrovsky, neboť jeho trojka zasáhla cíl bezchybně. „Takováhle rozhodující střela v poslední vteřině a v takovém stylu, to byla určitě moje premiéra,“ pochvaloval si po triumfu 67-65. „Jsem rád, že se mi to podařilo, protože tohle je důvod, proč lidi chodí na basket, a mně se poprvé povedlo zvednout do jednoho všechny v hledišti. Fanoušci tam pak stáli, tleskali a radovali se. Jsem rád, že jsem jim takový zážitek mohl dát.“

celý článek
VIDEO: Kohout, který kokrhá jako poslední

ECHO 6. KOLA Ondřej Kohout svou nejspíš kariérní trefou (video v textu) zachránil Beksu od velikého drbání hlav, když s klaksonem domácího duelu s Ústím rozhodl trojkou po přijetí pasu přes celé hřiště o triumfu Pardubic 67-65 a posunul tým na už sdílené třetí místo tabulky. Další vítěznou trefu si připsal tradiční autor takových zakončení Lamb Autrey, který tak pár sekund do konce pohřbil pod děčínskou skálou velké úsilí Brňanů. Jeho dvojka rozhodla o výhře Válečníků 68-66. Opavský dirigent Jakub Šiřina pokračoval ve svém marši za trofejí pro letošního MVP třicetibodovým představením doma s USK, který byl sfouknut z cesty šňůrou 20-0 na startu třetí čtvrtiny. Svou formu i bez top skórera Matěje Svobody na domácím kurtu potvrdili i Tuři v souboji s oslabeným Hradcem Králové a největší seznzaci 6. ligového kola způsobili ve svém stánku Medvědi, kteří rozbili Olomoucko rozdílem 24 bodů!

celý článek
Asi bude těžké to dohánět

S ONDŘEJEM PETERKOU Je odehráno pět kol a Královští sokoli, kteří letos rozhodně nechtěli opakovat barážovou loterii a spíš pošilhávali po skupině A1, už mají na osmou pozici manko tří výher. Do konce základní části zbývá sice ještě 17 zápasů, z pohledu Kingspanu je to ale „už jen“ 17 zápasů.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 ►►
archiv (1492)