Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Náš souboj bude vražedný! Snad dojde i na pivo

PREVIEW MORAVSKÉHO FINÁLE 1ON1 SE VŠEMI MUŽI Je to trochu paradox, že dva vítězové moravských základních kol Filip Šmíd a Jan Kozina byli pasováni se shodným kurzem 6,0 až na páté a poslední šesté místo, jež by v případě naplnění znamenala nepostup do závěrečného play-off. Jenže i top favorit bookmakerů Radek Farský s kurzem 3,85 není vůbec sázkou na jistotu. Proto nezbývá než se těšit na pondělní moravské finále basketbalového klání muže proti muži (17:30 před kamerami TVCOM.cz) v ostravském Tatranu, kde bude vše okořeněné účastí hned tří různých klubových dvojic. Dva závodníky bude mít díky postupu ze základních kol domácí NH Ostrava (Šmíd a Radek Pumprla), mmcité1 Basket Brno (Farský a Kozina) i DEKSTONE Tuři Svitavy (Šimon Puršl a Matěj Svoboda). Do play-off z tohoto půltuctu projdou po zápasech každého s každým jen čtyři nejlepší.

celý článek
Humr Šimon pět oříšků od katastrofy!

POTRAVINOVÁ STORY ŠAMPIONA JEŽKA I vy jste si možná ve čtvrtek při přenosu z českého finále 1 on 1 Challenge všimli, že něco není v pořádku. A měli pocit, že buď si musíte zesvětlit obrazovku, nebo Šimon Ježek právě vylezl z rozžhavené pece. Byl totiž rudý jako pěkně vařený humr. A nikdo nechápal proč. Nicméně přesto, že poslední dva zápasy celý hořel, zvládl porazit Dalibora Faita a na závěr, kdy už měl pocit, jako by hrál uvnitř sauny, dokonce čtyřmi projektily zpoza oblouku vyřídil 8-3 siláka Kamila Švrdlíka.

celý článek
Je to prestižní. I kdyby se hrálo o tatranku!

ECHO ČESKÉHO FINÁLE S DUEM SEHNAL - ŠVRDLÍK Jestli si někdo myslel, že závodníci v Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge už ukázali vše, co mají, musel po včerejším českém finále zůstat s pusou dokořán. Zejména postupující borci ještě navýšili kvalitu své hry a vnesli do ní i nové prvky. Ondřej Sehnal přidal zejména proti podkošovým soupeřům nůši nestřeleckých faulů a do svého „step backu“ přimíchal i „obhazovačku“ za zády. Kamil Švrdlík vítězil trojkami „do obličeje“ a ještě akceleroval „Bugatti step“ při svých otočkách. Levoruký forward Ladislav Pecka se nechal Sehnalem vyhecovat k monstr dunku z úniku dokonce na pravou ruku a zatím nekorunovaný král Šimon Ježek i přes náhlý zdravotní handicap a nejmenší výšku trumfnul všech pět soupeřů díky třaskavé směsici nových fint v nájezdech i obloukových ran všeho druhu včetně těch o desku. Jako by se už nad palubovkou začal vznášet nablýskaný balíček se sto tisíci korun určených pro nejvytrvalejšího ze všech 24 bojovníků v soutěži. Anebo je to jinak?

celý článek
Motivační spíkr má už i vlastní talk show!

NOVINKA Z DÍLNY PAVLA PUMPRLY Podcast se stává v Česku čím dál populárnějším zdrojem informací. Ze sportovců ho nedávno založila třeba tenistka Barbora Strýcová. Teď se do světa inspirativních rozhovorů pouští i bývalý reprezentační kapitán a stávající šéf nymburské kabiny Pavel Pumprla, který rozjíždí svou talk-show „Cesty vítězů“.

celý článek
Švrdlíkovy ocelové nervy i Ježkův velký koncert!

ECHO ČESKÉHO FINÁLE 1ON1 CHALLENGE Basketbal nemá logiku? Soudě podle tipů bookmakerů rozhodně. Křídelník Šimon Ježek v základní skupině přežil v soutěži jen díky minutému trestnému hodu Ondřeje Sehnala na výhru, v českém finále Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge se samými těžkými zápasy se však - i přes nejhorší kurz 10 na celkové vítězství - stal králem, když na pražské Folimance jako vůbec první borec soutěže dokázal vyhrát všech pět zápasů turnaje, a to musel nastoupit proti třem podkošovým soupeřům – ústeckým Faitovi s Peckou i pardubickému Kamilu Švrdlíkovi, jejž v posledním duelu sestřelil čtyřmi dvojkami zpoza oblouku 8-3. Levoruký děčínský Válečník si vybojoval postup do celostátního play-off spolu s druhým Ondřejem Sehnalem z USK Praha, třetím Švrdlíkem a čtvrtým Ladislavem Peckou, kterému k postupu stačily dvě výhry nad spoluhráčem Faitem a Marešem z pražského USK.

celý článek
Řež českého finále: beach, Irving i budoucí kouč

PREVIEW ČESKÉHO FINÁLE 1ON1 Českým finálovým kolem se dnes večer na pražské Folimance rozburácí boje o závěrečné play-off Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge, jejíž vítěz na konci zvedne nad hlavu „kufřík“ se sto tisíci korun. A proto se dalo očekávat, že půltucet předních hráčů basketbalové ligy nenechal v přípravě nic náhodě, byť například specifický styl ústeckého „freestylera“ Ladislava Pecky by mohl nadzvednout mnohá obočí. Vedle něj od 17:30 půjde před kamerami TVCOM.cz (přenos opět vysílá i facebookový profil NBL) do akce i jeho spoluhráč Dalibor Fait, dále domácí borci z USK Michal Mareš a Ondřej Sehnal, kteří oba vyhráli svou základní skupinu, děčínský levák Šimon Ježek a pardubický silák Kamil Švrdlík se svou „radlicí“, tedy hrnutím soupeřů až k podkošovým zakončením.

celý článek
Brno v nové dimenzi. Se senzačním majitelem!

UDÁLOST NBL Brněnské mmcité1 dnes nejen do českého podkošového světa vyslalo senzační zprávu – jeho novým spolumajitelem se stává rodinná firma True Player Group Davida Blatta, vítěze Euroligy, mistra Evropy, bývalého kouče basketbalového fenoména LeBrona Jamese a ještě letos na jaře poradce New York Knicks. Izraelskému kouči s americkými kořeny, který v Evropě naposledy vedl euroligový Olympiacos Pireus, bude patřit v brněnském klubu poloviční podíl a příchod jeho společnosti by měl navýšit klubový rozpočet. Zbylý padesátiprocentní podíl zůstává v rukou dosavadního majitele Ctirada Nečase.

celý článek
Faulujte klidně dál! Už nestačí mě jen říznout

ECHO 1 ON 1 SE ŠIMONEM PURŠLEM Jestli někomu koronakrize zocelila charakter a mentální odolnost, tak tomuhle svitavskému Turovi určitě. Třikrát v zápasech čtvrtého kola 1 on 1 Challenge balancoval nad propastí za stavu 3-4 či 2-4, přesto stál vždy na konci s vítězným gestem. Ač v letošní sezoně měl trojkovou bilanci 21/4, dvakrát si pomohl velkou trefou z oblouku. A jako pouze padesátiprocentní šestkař tentokrát na trestné linii projevil jistotu muže s ocelovými nervy. Přesto i Šimon Puršl na úvod včerejšího turnaje v ostravském Tatranu zažil nemalou nervozitu a po třech obrácených utkáních si musel zhluboka oddychnout, že jako hlavní favorit sázkových kanceláří postoupil.

celý článek
Hrdinou po nejslavnějším Chodovi? Ne, díky dědovi!

ECHO 4. KOLA 1 ON 1 S JANEM KOZINOU Jako potomek kmene ozbrojených strážců západní hranice si vzal z tradic svého rodného kraje to nejlepší a bez ohledu na 183 čísel výšky drtil svou obranou i o hlavu vyšší soupeře. S kopií jména nejslavnějšího Choda a vůdce povstání ze 17. století snad ani nemohl jinak. Jako by měl kuráž v krvi namíchanou odmala. „Občas mě s touhle postavou z naší historie někdo spojí a zasmějeme se, ale po pravdě - rodinná vazba tam prý žádná není. Tohle mám spíš po dědovi, který měl taky ohromnou vůli,“ děkuje na dálku svému předkovi brněnský rozehrávač Jan Kozina, jenž jako malý velký muž triumfoval v nabitém závěrečném základním dějství Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge. Výhru vybojoval jako nejlepší ze tří závodníků s bilancí 4-1, kteří všichni proniknuli do moravského finálového kola. Dále to byl na ostravském Tatranu domácí Radek Pumprla a také svitavský silák Šimon Puršl.

celý článek
Pořád nám to někdo předhazuje, říká asistent GM

S VOJTĚCHEM HRUBANEM Velkou radost měl z alespoň částečného návratu do tréninku kapitán reprezentace Vojtěch Hruban. Ten si po řeholi v Nymburce i reprezentaci užil zasloužený prodloužený odpočinek, radši by ho ale vyměnil za vrchol sezony. Od neděle má třicetiletý ostrostřelec i jednu novou zkušenost - stal se moderátorem posledního kvízu Kahoot na facebookovém profilu Českého basketbalu.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ►►
archiv (1752)