Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Válečníci vs Brno v prvním Studiu basketbal

PREVIEW 6. KOLA V šestém dějství Kooperativa NBL přichází ve středu večer v 17:30 čas prvního Studia Basketbal této sezony. Jeho centrálním bodem bude atraktivní duel Děčína s Brnem, které se bude pokoušet o svůj premiérový úspěch. Hrát se však budou i další čtyři utkání, jež budou rovněž v hledáčku Studia, a z nichž budou do vysílání živé vstupy. V Pardubicích se od 17:30 představí v posledních utkáních zbržděná ústecká SLUNETA, v 17:45 půjdou kolínští Medvědi na svém kurtu na Olomoucko a od 18 hodin se bude začínat v Opavě, kam míří rozparáděné Sovy, i ve Svitavách, kam k východočeskému derby cestují Královští sokoli.

celý článek
Kouzelník Diego očaroval i dalšího Tura

S MATĚJEM SVOBODOU PLUS VIDEO Jako králíky z klobouku vytahuje další úderníky už na startu sezony kouč svitavských Turů Lukáš Pivoda. Když se po dvou mimořádných výkonech zdálo, že jeho hlavním mužem se stane 22letý Šimon Puršl, vystřídal jej v roli tažného koně díky vyrovnanosti a vysoké kvalitě ve všech pěti kolech o rok starší křídelník Matěj Svoboda, aktuálně už sedmý střelec Kooperativa NBL s průměrem 17,6 bodu a také sdíleně šestý nejužitečnější hráč s průměrem 18,6. 14, 14, 22, 17 a 21, to jsou jeho dosavadní nástřely, přičemž tím posledním pomohl k nečekané snadné loupeži ve stánku Olomoucka.

celý článek
První úder nezničitelného Robocopa s 12 šrouby

OSOBNĚ S MARTINEM DAVIDEM Neúnavný křídelník nelítostně zasahuje proti jakýmkoli ranám osudu. Vědci a lékaři ho sestavili jako neporazitelného kyborga Robocopa, který bojuje proti obranám soupeřů. Odolný vůči střelám a krutým zákrokům, vyzbrojený těmi nejmodernějšími zbraněmi si rychle získává jméno v českých ligových halách plných nástrah protivníků... Tento lehce upravený oficiální text popisující legendární akční sci-fi Paula Verhoevena na něj pasuje téměř dokonale. Je pravděpodobně jediným hráčem Kooperativa NBL s dvanácti šrouby v jedné ruce. Prošel si peklem, v klíčovém věku na konci dorostu zhruba dva roky nemohl hrát. A chtěl pod koši nadobro skončit. Stejně jako další vyvolení na osudové křižovatce, ničení řetězící se temnotou zranění, však našel svého strážného anděla, který mu vrátil víru. V neděli pak někdejší mládežnický reprezentant Martin David seznal, že to všechno mělo smysl. Zápas s USK šel 39 minut za ním, jeden skvělý úsek střídal ještě famóznějším. V samém konci ale dostal i drsnou školu. Tuhle patálii však po tom všem, co má za sebou, 22leté křídlo ústeckých Pand dokáže snadno ustát.

celý článek
Tuří loupež na Hané i první radost Medvědů!

ECHO SOBOTY V NBL Mistr zlomil v 5. kole Kooperativa NBL dosud rovněž neporaženou Opavu 92 body i přes dvacet vlastních ztrát a čtvrtý zápas hraný v sedmi dnech. Získal tak ligovou výhru číslo 64 v nepřerušené řadě. Tuři dokonale využili absence nejužitečnějšího hráče soutěže Javonteho Douglase a vyloupili hanáckou pevnost, vedeny 24 body Matěje Svobody. V lize jsou v této sezoně už jen dva celky bez pocitu výhry. Jedním zůstává Brno, jež bylo doma přemoženo kolínskými Medvědy, vezoucími domů první úspěch tohoto ročníku. A čtyřchodový sobotní program ligy doplnila výhra Válečníků v ostravském Tatranu.

celý článek
Mistr s Opavou o vedení a Tuři útočí na Hanou

PREVIEW VÍKENDU V NBL Na celkem pět duelů se bude o víkendu dělit pozornost fanoušků Kooperativa NBL, která má na programu páté dějství. V sobotu se začíná v 17:00 v Polabí šlágrem mezi dosud neporaženými Nymburkem a Opavou o první místo v tabulce. V 17:30 půjde v Tatranu domácí Ostrava na Děčín a v 18:00 přijde na Hané na řadu atraktivní bitva mezi Olomouckem a Svitavami. Sobotní menu uzavře utkání Brna s Kolínem (19:30), kde se jeden z celků dočká prvního vítězství sezony. A nedělní „dotočnou“ obstarají na svém kurtu ústecké Pandy se Sovami z Prahy (18:00).

celý článek
Jsme v lize 11 let. A nechceme to měnit!

AKTUÁLNĚ Z DOUPĚTE MEDVĚDŮ Jsou tomu dva roky, co se kolínští Medvědi od startu sezony až do Mikuláše neukázali kvůli rekonstrukci haly na domácí palubovce. A během deseti venkovních duelů v řadě stržili 3 výhry. Na začátku letošní sezony soutěžní program, který zohledňoval i obsazenost stánků různých celků, přisoudil GEOSANU naopak výhodu domácího prostředí v prvních čtyřech kolech. Bilance z nich pro tým však není lichotivá, byť v soubojích s mistrem, vicemistrem a bronzovým celkem z minulého ročníku se vítězné žně čekat nedaly. Po porážce s do té doby bezvítěznou Ostravou z minulého víkendu (82-89) už ale vedení klubu přestalo být klidné.

celý článek
Kéž bychom tohle zažili při EuroBasketu v Praze!

S MARTINEM KŘÍŽEM O SLAVII A BARCELONĚ „Zážitek za milion“. Tak by ve stručnosti šlo shrnout unikátní středeční zkušenost Martina Kříže a jeho kolegů v dresech se lvíčkem na prsou. „Asi pro každého z nás a aspoň pro mě určitě to byl fakt zážitek, protože na takhle velkém fotbalovém zápase jsem byl poprvé v životě. Plný dvacetitisícový stadion, fantastická atmosféra. Doufám, že se nám něco takového vyplní za dva roky i na mistrovství Evropy v pražské O2 Areně. Jen škoda, že to pro slávisty neskončilo aspoň remízou.“ Takto se po návštěvě svého prvního duelu fotbalové Ligy mistrů rozplýval forward Nymburka a reprezentace Martin Kříž. A není divu. Z toho, co během středeční noci v pražském Edenu předvedli proti slavné Barceloně slávisté i jejich fanoušci, byli navzdory porážce 1-2 unešení fotbaloví nadšenci i za českými hranicemi, příznivce soupeře nevyjímaje.

celý článek
Proletův rozlet trval poločas, mistr měl 20 ztrát

ECHO DUELU 22. KOLA Až když favorizovaný mistr zavřel ve druhé půli do té doby hlavní produktivní trio hostů Proleta – Appleby – Marič, kteří se za prvních 20 minut složili na 26 z 41 bodů USK, udělal si cestu za domácí výhrou (99-78) ve vloženém duelu 22. kola o stupeň snadnější.
 

celý článek
Zažil jsem to už v Prostějově. A jde to

S KAMILEM ŠVRDLÍKEM Dvě jasné domácí výhry nad slabšími protivníky a dvě vysoké porážky s prvním a třetím celkem minulé sezony. Podle dosavadních čtyř ligových výsledků by o startovní formě pardubické Beksy mělo být celkem jasno. Na elitu Kooperativa NBL zatím výkonnost její nové počeštěné sestavy nestačí. Jeden chlapík z jejího podkošového stanoviště má ale ještě trochu jiný pohled. A o něm, ale i o nových pořádcích v městě perníku pod taktovkou trenérského veterána Kena Scalabroniho, bude i následující rozhovor s Kamilem Švrdlíkem.

celý článek
Proč se tichý zachránce neradoval z výhry

S PAVLEM PUMPRLOU Z pozápasových vět nymburského kouče Orena Amiela to hlavní zaznělo až úplně na konci. Týkalo se to především hráče, který v pravý čas – za pět minut 12 – mocným příspěvkem zachránil výhru ve druhém kole Ligy mistrů, ač za prvních 35 minut utkání se hrou jen mihl. Závěr včetně prodloužení byl ale jeho, díky chladnokrevnosti, chytrosti, nasazení na doskoku i v obraně a také zásluhou šesti bodů a jedné asistence.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ►►
archiv (1492)