Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Nervy na Královce ukončil psanec i hrdina Hankins!

ECHO LIGY MISTRŮ A ALPE ADRIA CUPU U rozhodujícího momentu stál ten, který si to nejvíc zasloužil. A tím, čím je pro tým nejvíc důležitý. Když zakončení Ivana Almeidy z divokého nájezdu na levou ruku vysoko přeletělo koš, z druhé strany už se tou dobou vysouval nejvyšší nymburský maják Zach Hankins, který hned z útočného doskoku a také s klaksonem prodloužení rozhodl. A spustil stavidla radosti na pražské Královce, kde domácí s obrovskou porcí štěstí i smůly zvládli proti tureckému Gaziantepu i druhý duel nového ročníku Ligy mistrů (74-72), ač po poslední střele utkání šli sudí ještě k videu přezkoumat, zda nezbývá nějaký čas.

celý článek
Svitavský kraken útočí. A září. Nebo ještě ne?

S LUKÁŠEM PIVODOU Je znát, že kolem svého pokladu našlapuje opatrně. Jako by nechtěl nic zakřiknout. Zejména pak jeho formu. Jenže po prvních čtyřech kolech je zřejmé, že ze Svitavského rybníka na konci léta vyslal na širé ligové moře krakena-destruktora. Dvaadvacetiletý reprezentant Šimon Puršl v létě zužitkoval nemalých služeb řady špičkových trenérů a po čtyřech dějstvích nového ročníku došplhal už na sedmé místo v užitečnosti i mezi střelci celé Kooperativa NBL. V Děčíně udeřil 29 body při střelbě 14/13, Brno v sobotu zničil 25 body a 15 doskoky při sřelbě 11/9 a jeho bodový průměr činí už 17,3 bodu. Jeho nový hlavní trenér u Turů Lukáš Pivoda však ví i o oblastech, které ještě svitavský podkošový pilíř musí vylepšit. A tak některá slova zatím nechce používat.

celý článek
Nymburk doma na Gaziantep, Děčín na Osijek

PŘED EVROPSKÝMI POHÁRY Navázat na skvělý vstupní duel s Bambergem budou dnes od 18:30 chtít na domácí palubovce pražské Královky hráči ERA Basketball Nymburk, které ve druhém kole Ligy mistrů čeká zdánlivě snadnější soupeř – poslední čtvrtfinalista turecké ligy Gaziantep (vysílá Nova Sport 1). Další dva zástupci Kooperativa NBL pak budou bojovat v Alpe Adria Cupu – už dnes od 18:00 hostí Děčín chorvatský Osijek a Opava bude ve středu bojovat ve slovinském Šenčuru, který se dělí o druhé místo v domácí soutěži.

celý článek
Kdo z elity U22 má aspoň 10 minut s 5 body?

VÝKONNOST MLADÝCH ČECHŮ U22 Jako ledoborec rozráží zatím v nové sezoně obranné valy soupeřů svitavský power forward Šimon Puršl, který je po čtyřech kolech sedmým nejlepším skórerem (17,3 bodu) i sedmým nejužitečnějším borcem (20,5) celé Kooperativa NBL, přičemž jasně kraluje pelotonu 57 českých hráčů U22 (s nejvýš 22 lety v době vstupu do sezony). K tomu mu nemálo pomáhá i důvěra nového kouče Lukáše Pivody, který mu dopřává více než 28 minut na utkání, což je 25. nejdelší čas soutěže. Puršl je navíc za Douglasem těsně druhým útočným doskakovačem ligy s průměrem 3,25 a celkově na doskoku čtvrtým mužem (8), k tomu se pyšní i 69procentními dvojkami, a tak jedinou Achillovou patou zůstávají 48procentní trestné hody, kterých za 4 kola házel suverénně nejvíc v lize (31)!

celý článek
Králi Šiřina s Puršlem. Hanáci zničili Beksu

ECHO 4. KOLA Forward vítězného Nymburka Vojtěch Hruban se stal MVP duelu 4. kola v Děčíně i ve vypůjčených botách od bývalého spoluhráče a nyní Válečníka Tomáše Pomikálka. V souboji dvou nedávných kolegů z jednoho týmu kouč Svitav Lukáš Pivoda přehrál na domácí půdě Lubomíra Růžičku z Brna, jež dorazilo posílené a drželo se na dostřel až do čtvrté čtvrtiny. Za domácí Tury si kariérní rating 38 zapsal Šimon Puršl a na prvních 43 sekund zažil na vlastní kůži Kooperativa NBL mládežnický reprezentant Vojtěch Sýkora. Pandy si v Opavě nevěděly rady s dalším úžasným představením domácího Jakuba Šiřiny, který ratingem 41 vyrovnal rekord této sezony. USK doma zlomil - už počtvrté poražené hradecké Sokoly -, ale vítězný kouč Dino Repeša z toho neměl žádnou radost. Kolín neproměnil ve zlato ani čtvrtý domácí duel a po slabé první půli se sklonil před poprvé slavící a také čerstvě posílenou Novou hutí. A Beksa doma nestačila o 20 bodů na olomoucké hosty.

celý článek
Velké reprízy play-off a Růžička ve Svitavách

PREVIEW 4. KOLA Repríza posledního finále v Děčíně (18:00), kam míří Nymburk, i repríza posledního čtvrtfinále v Pardubicích (17:30), kam pádí Olomoucko, patří mezi chystané magnety 4. kola Kooperativa NBL, jež se kompletně odehraje v sobotu večer. V dalších čtyřech duelech Svitavy hostí Brňany (17:00), pražský USK hradecké Sokoly (17:30), kolínští Medvědi Novou huť (17:45) a zřejmě nemálo oslabená Opava ústecké Pandy (18:00).

celý článek
Hrdina ze San Sira smekl před Nymburkem

ZAJÍMAVOST LIGY MISTRŮ Úřadující fotbaloví šampioni z pražské Slavie přinesli svou přítomností zřejmě i pořádnou porci štěstí basketbalistům Nymburka, kteří na úvod Ligy mistrů FIBA na domácím hřišti překvapivě jasně spláchli německý Bamberg, posledního semifinalistu soutěže. A po utkání byli slávisté z výkonu kolegů zpod bezedných košů, z nichž mnohé sledovali na nedávném světovém šampionátu v Číně, nadšení.

celý článek
Mně to pár let taky trvalo. Jsme divočáci

S JAROMÍREM BOHAČÍKEM S průměrem 15,3 bodu byl devátým střelcem světového šampionátu z hráčů nejlepších 16 týmů, které zažily druhou fázi turnaje. A ani na elitní evropské scéně nehodlá ze svého nového standardu nic slevit. Jaromír Bohačík se na úvodním trháku (26-6) Nymburka v prvním duelu Ligy mistrů proti Bambergu podílel rovnou polovinou bodů. Střílel přesně z dálky, důrazně pronikal do koše po svém stále lepším driblingu, blýsk se i čtyřmi zisky v obraně, jakmile padal čas útoků, několikrát chladnokrevně situaci v posledních sekundách vyřešil, a když poslední semifinalista soutěže ve druhé půli atakoval už jednociferný rozdíl ve skore, spolu s novou posilou Ivanem Almeidou nedovolil, aby se český mistr musel strachovat o důležitou první výhru v soutěži. Ta měla díky závěrečnému nadechnutí týmu a celkem 24 Bohačíkovým bodům nakonec až senzační parametry: 91-71!

celý článek
Bamberg rozmetán úvodní smrští! Sláva i v AAC

EVROPSKÉ POHÁROVÉ ECHO 14 minut! Dlouhých 14 minut – až do stavu 38-17 - trvalo hostům z Bambergu, než na pražské Královce, s níž se většina potkala poprvé, a s novým světle oranžovým wilsonem konečně trefili svou první dvojku v zápase! I na tomhle bylo znát, jak skvělý start domácí Nymburk v letošní premiéře Ligy mistrů vyčaroval. Atleticky nyní mimořádně nadupadný tým v úvodu vedl jako jeřáb všechny dosažitelné doskoky stahující Američan Dalton, který se navíc nebál ani trojky v brejku z nějakých osmi metrů. Ve startovní euforii se ovšem čeští šampioni nebáli vůbec ničeho. Ne po zkušenosti ze Světového poháru v Číně. A nejvíc to bylo vidět na Jaromíru Bohačíkovi.

celý článek
17/11? Cítím se na 20. Škoda jen té Barcelony

S JAKUBEM ŠIŘINOU Být zažraným fotbalovým fanouškem, jeden by v takové situaci litoval té promarněné příležitosti dlouhé dny. Vidět na vlastní oči zázračného Argentince Lionela Messiho a jeho Bohem obdařené spoluhráče z velkoklubu FC Barcelona na českém území, to se v tuzemsku děje skutečně jen výjimečně. A 31letý opavský playmaker Jakub Šiřina u toho mohl za týden být ve slávistickém Edenu osobně i s většinou národního týmu lvů. Už měl vyjednanou i omluvenku od kouče Slezanů Petra Czudka na zápas Alpe Adria Cupu ve Slovinsku. Ta ale nakonec musela být stornována. Z důvodu nového zranění dalšího rozehrávače Radima Klečky.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ►►
archiv (1492)