Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Atrakce v Děčíně, test pro Sovy a Sokoli poprvé?

PREVIEW 3. KOLA Hitem sobotního třetího kola Kooperativa NBL je jednoznačně repríza posledního čtvrtfinále v Děčíně mezi domácími Válečníky a oslabenými hosty z Opavy, kteří ale i tak budou mít velkou motivaci vrátit soupeři vyřazení z play-off. Začíná se v 18 hodin, stejně jako v utkáních Olomoucka s USK a Hradce Králové s Ústím. Už v 17:30 bude vmeten úvodní rozskok v Ostravě, kam míří znovu nebezpeční Tuři, a v Pardubicích, kde se představí Brňané. Od 17:45 pak bude rozehrán polabský duel mezi Kolínem a Nymburkem, už i s novou posilou mistra.

celý článek
Proč Houška nemá končit, zranění i výhry darem

S MICHALEM ŠOTNAREM Neuvěřitelnou šňůru už tří domácích výher v řadě nad Olomouckem vždy po prodloužení nastavily ve středu ústecké Pandy, které tak na startu sezony včetně dvou vítězství v Alpe Adria Cupu zůstávají stále neporažené. Nutno dodat – i díky velké porci štěstí. To nepopírá ani jeden z důležitých mužů při skolení Hanáků Michal Šotnar. Ten už dva zápasy opět skáče jako klokan, byť po zranění z přípravy některé zprávy o jeho stavu nevěstily nic dobrého.

celý článek
ČT a Pavel Houška v nové dimenzi!

ECHO 2. KOLA Třetí zápas v řadě mezi Ústím a Olomouckem v hale SLUNETY se hrálo nejméně jedno prodloužení a i potřetí – neseny epickým výkonem na hraně triple doublu Pavla Houšky - uspěly domácí Pandy, které tak na startu sezony i po čtyřech utkáních v NBL a Alpe Adria Cupu drží neporazitelnost, ač v obou prvních kolech ligy musely jít do prodloužení a v poháru obracely koncovku v Děčíně. Nymburský obhájce trofeje v televizním duelu ve Svitavách přepisoval 60. ligovou výhrou v řadě vlastní dějiny a tím i dějiny NBL. USK dál kosí své protivníky a po Ostravě jasně složil i Brno na domácí půdě, když před utkáním blahopřál prvnímu Čechovi v Síni slávy FIBA a autorovi čestného úvodního rozskoku Jiřímu Zídkovi. Beksa na svém kurtu rozstřílela Novou huť, Opava rovněž před svými fanoušky nedala šanci Hradci a Děčín s autoritou vyloupil stánek Kolína. Takové bylo druhé kolo 28. sezony Kooperativa NBL, jež vstoupilo do nové dimenze i inovovaným vysílacím formátem ČT Sport. Moderátor Jan Smetana s hostem Jiřím Welschem tahal v moderním hávu studia jako králíky z klobouku záběry z jednotlivých hal, v jeden moment se na obrazovce objevily obrázky z až tří zápasů naráz s průběžným skore, reportéři na dvou utkáních kromě hlavního (Svitavy – Nymburk) servírovali divákům předzápasové detaily, za rozhodnutého duelu ve Svitavách se operativně přepínalo na závěrečné dramatické momenty do Ústí a Česká televize tak za premiéru nové éry NBL dostává velkou pochvalu.

celý článek
Ty staré koleje mi už pár let chybějí

S RADOVANEM KOUŘILEM PO OBNOVENÉ HANÁCKÉ PREMIÉŘE Po třech letech se vrátil do „stejné řeky“, ale její „barva“ se mezitím řádně proměnila. Ač hala je stejná, hraje v ní už jiný klub a z tehdejších spoluhráčů na svém místě našel jen tři – Lukáše Palyzu, Marka Sehnala a Michala Norwu. On sám se mezi svými dvěma angažmá na Hané změnil hodně. Po odchodu z později padlých prostějovských Orlů se stal v Opavě vicemistrem země, jedním z tahounů nyní už jediné celočeské družiny NBL a v poslední sezoně již dokonce v lecčem předčil jedničku týmu Jakuba Šiřinu – už jako čtvrtý asistent ligy, navíc jen pár setinek za druhou pozicí. Jako by si rozpomněl na své slavné roky v dresu se lvíčkem na prsou. Ten naposledy ve velkých zápasech oblékal v létě 2015, když lvi U20 dosáhli na fantastické šesté místo na A-divizním mistrovství Evropy. V dospělých ale někdejší člen evropských All-Star a svého času i nejmladší Čech ve španělské ACB ještě žádné podobné zážitky nevlastní. A přiznává, že mu chybějí. V letošní sezoně to už nový rozehrávač Olomoucka Radovan Kouřil chce začít napravovat...

celý článek
Večer TV inovací a taháky na Folimance

PREVIEW 2. KOLA Druhé ligové kolo bude kolo milníkové. Alespoň v rámci letošní sezony určitě. Na novou úroveň se dnes posunou televizní přenosy na ČT Sport. Jako první bude v ohnisku zájmu inovovaného studia duel Turů s čerstvě posíleným mistrem od 17:45 a během něj se bude nahlížet i do dalších ligových hal. Co se v nich bude dít? Už od 17:30 si to rozdají v Pardubicích domácí Beksa s Novou hutí o první výhru sezony. V 17:45 už podruhé nastoupí doma Kolín, tentokrát proti vicemistrům z Děčína. A v 18:00 přijdou na řadu bitvy SLUNETY s Olomouckem, USK s Brnem a Opavy s Hradcem Králové. Máte se tak nač těšit! Navíc na stáncích v ligových halách na vás bude čekat ligový magazín #tojebasketbal a na pražské Folimance můžete hrát dokonce o hyundai!

celý článek
Televizní snímání ligy míří o patro výš

TV UDÁLOST NBL Středa bude dalším inovačním milníkem na poli televizního vysílání Kooperativa NBL. Druhé ligové kolo spustí novinku, již už během září předznamenaly přenosy ze světového šampionátu mužů. Nová grafika, nové studio, expert s „elektronickou tužkou“, to byly jen některé z novot stanice ČT Sport ve snímání basketbalu na nejvyšší úrovni.

celý článek
O hvězdách z Dejvického i hrdinech z Číny

OBSAH MAGAZÍNU NBL Rok se s rokem sešel a i na startu 28. sezony Kooperativa NBL je pro její fanoušky připraven servis v podobě zbrusu nového magazínu #tojebasketbal, který si posvítí nejen na nové ligové tváře, ale i na ty už zaběhnuté, které měly hodně co říct při nedávném zlatém zápisu do české podkošové historie. A stranou zájmu jako obvykle nezůstanou ani vybrané přítelkyně, snoubenky či manželky hráčů a také jednoho trenéra. Poznáte tak sličnou parťačku staronového dirigenta Hanáků Radovana Kouřila při koupání s delfíny, vysportovanou krásu slečny Kanady ústeckého snajpra Spencera Svejcara či známou postavu z televizních obrazovek a vítězku pěvecké Superstar Sabinu Křovákovou, jež se už nějaký čas druží s děčínským playmakerem Ondřejem Šiškou.

celý článek
Jen 17 Američanů! A kdo nejvíc pouštěl žilou?

LETNÍ POHYBY V KÁDRECH NBL Bude to ten nejzásadnější rozdíl mezi minulou a letošní sezonou? Řeč je o počtu zahraničních hráčů na klubových soupiskách. Zatímco v ročníku 2018/19 tucet ligových týmů protočil celkem 58 cizinců, do letošní Kooperativa NBL jich vstupuje už jen 35. To dělá pouhých 23 procent ze všech 155 hráčů na týmových soupiskách. A je to také o šest cizozemců méně, než tomu bylo na ligové startovní čáře loni.

celý článek
Do soboty jsem si myslel, že se to přenáší

S UPGRADOVANÝM ŠIMONEM PURŠLEM PLUS VIDEO Basketbal, ale vlastně i lecjaký další sport je v tomhle ohledu až nelítostně krutý. Pětadevadesát procent výkonu můžete odvést na jedna s hvězdou a pak přijde jeden moment, který celé vaše vystoupení hodí do koše a přehluší všechno ostatní, co se vám do té doby povedlo. Šimon Puršl tohle po sobotě důvěrně zná. Hrál kariérní zápas, soupeře ničil s nevídanou lehkostí, jedna snadná pokládka do obruče střídala druhou… Pak ale nadešla hodina H a svitavský power forward se 11 sekund do konce 4. čtvrtiny za dvoubodového vedení svého týmu postavil na trestnou linii. Dát obě šestky, bylo by po zápase. Dát aspoň jednu, měli by domácí Válečníci akci na vyrovnání nejméně o patro těžší. Jenže on dvakrát minul, domácí Lamb Autrey dvojkou poslal zápas do prodloužení a ve druhém nastavení Děčín urval výhru. A takový duel i přes kariérních 29 bodů s dvojkami 14/13 (s jedinou minelou hned na startu utkání) jen tak z hlavy nevytěsníte. Protože šestky 10/3 vám jednoduše spát nedají.

celý článek
Dvě prodloužené, démon Puršl a rabování hostů

ECHO PRVNÍHO KOLA NBL Dvojité prodloužení pod děčínskou skálou hned na úvod ligy, navíc ozdobené dvěma heroickými výkony domácího vítěze Lamba Autreyho a svitavského Šimona Puršla, který si za své kariérní 29bodové maximum v NBL vysloužil i titul MVP utkání od kouče Válečníků Tomáše Grepla. Další prodloužení si pro diváky uchystali Brňané v souboji s Pandami, které nakonec slavily šťastné vítězství po 17 šestkových minelách domácího týmu a v sezoně zatím i v součtu s Alpe Adria Cupem nezaváhaly. Další tři duely už byly jednoznačnější, přesto ozdobené skvělými individuálními výkony. V Ostravě se při stovkovém nástřelu týmu zaskvělo nové chorvatské duo USK, jmenovitě Domagoj Proleta – Igor Marič. V Kolíně řádil se svou bájnou kuší neomylný „Vilém Tell“ Jakub Šiřina, který ratingem 39 bral v rámci 1. kola ligy druhé místo. První (40) patřilo olomouckému Javontemu Douglasovi za mega double double s 18 body a 21 doskoky při pokládce hradeckých Sokolů. První ligová sobota nové sezony tak stála skutečně za to!

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ►►
archiv (1486)