Kooperativa NBL

Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Do nových smluv mimořádnou klauzuli určitě dáme

BC GEOSAN KOLÍN V ČASE PANDEMIE V táboře posledního týmu tabulky (v době ukončení sezony Kooperativa NBL) začíná seriál mapující situaci jednotlivých ligových klubů v čase řádění koronaviru. Jak si tedy po měsíci sportovního ticha vedou kolínští Medvědi, jaké odhadují ztráty, a jaký je před nimi výhled?

celý článek
Ping-pong musí počkat. Bujnocha lapila nová výzva

S NOVÝM SVITAVSKÝM TUREM Pro insidery to bylo nemalé překvapení, když svitavští Tuři oznámili příchod čerstvého reprezentanta Václava Bujnocha. Ten totiž po dohrání aktuální sezony zvažoval i konec. Nejen v Opavě, kde až do letoška působil, ale pod ligovými koši úplně. Ač mu je teprve šestadvacet a v únoru poprvé nakoukl do národního týmu. Nevěříte?

celý článek
Puršl: Už i fanoušci s námi chtějí hrát NBA!

SE ZKUŠENÝMI VIDEOHRÁČI Je to už skoro lavina podobných novinek. A stačí jen zpravodajský souhrn z posledních dnů: euroligový Panathinaikos podepsal jako hráče pro svůj nový esports tým ve videohře NBA2K bývalého power forwarda Turů a někdejšího euroligistu Brenta Petwaye. Bulharská federace už brzy spustí velký online turnaj ve stejné hře, v němž bude zářit i reprezentant a euroligista Saša Vezenkov. A do třetice jde na scénu hra NBA 2K20 dnes v noci v USA, kde v půl druhé českého času zkříží v rámci sledovaného turnaje pod dohledem kamer ESPN jako první ovladače nejvýše nasazený (podle žebříčku této hry) Kevin Durant z Brooklynu a Derrick Jones z Miami. Celkem bude ve hře až do finálového duelu (11. dubna) 16 většinou velmi známých jmen včetně Zacha LaVinea, spoluhráče Tomáše Satoranského ze Chicaga. Celkový vítěz získá 100.000 dolarů, které ale obratem poputují na charitu. Při přerušení většiny sportovních soutěží po celém světě se dá tušit velmi solidní sledovanost. A NBL.cz tak vyzval dva přední experty z Kooperativa NBL na videohry i samotnou NBA2K, aby nejen nadcházející zámořskou show okomentovali. Tady už jsou tedy hlasy náruživých hráčů NBA2K a také reprezentantů Ondřeje Sehnala z USK a Šimona Puršla ze Svitav.

celý článek
Mistr, Beksa či Opava redukovaly platy hráčů

AKTUÁLNĚ Z NBL Okamžitě po oznámení odložení dohrávky letošní Ligy mistrů až na přelom září a října ohlásil jediný český zástupce v soutěži ERA Basketball Nymburk dílčí snížení platů hráčů a pracovníků klubu po dobu soutěžních odstávek (do června) v důsledku pandemie koronaviru a ušlých příjmů z play-off NBL a čtvrtfinále Ligy mistrů. Klub tak chce zamezit tomu, aby se dostal do ztráty, a snaží se zároveň vytvořit si dostatečně silné zázemí pro co nejúspěšnější příští sezonu.

celý článek
Anketní vavříny: Autrey, Pištěcký, Palyza i mistr

LOKÁLNÍ ÚSPĚCHY KLUBŮ Z leckterých (ne)umístění je znát, že některé ligové celky nemají ve svých regionech na růžích ustláno, přesto se v pelotonu Kooperativa NBL dá najít řada týmů, které v anketách Sportovec roku 2019 uspěly ve velkém, a to buď individuálně, nebo kolektivně. Některé výsledky anket dosud navíc ani nejsou známy, neboť na březen naplánované slavnostní galavečery musely být kvůli pandemii koronaviru zrušeny a náhradní termíny jsou zatím v nedohlednu. V následujícím přehledu tak najdete alespoň dosud známé anketní výsledky z regionů, kde si pospíšili a zvládli své večery v lednu či v únoru.

celý článek
Virtuální zápas Děčína pro bojovníky z nemocnice

PODPŮRNÁ AKCE VICEMISTRŮ 2015 Když sami přišli o letošní největší ligové boje, ty sportovní, rozhodli se podpořit ty, které svádějí boje daleko složitější – o lidské životy. Válečníci z Děčína tak vymysleli zajímavou dobročinnou akci pro tamní nemocnici, s níž dlouhodobě spolupracují.

celý článek
LM se dohraje v září! Proč Nymburk nesouhlasí?

AKTUÁLNĚ Z EVROPY Liga mistrů v posledních dnech řešila, zda a jakým způsobem bude dohrávat sezonu 2019/20, kterou přerušila epidemie koronaviru. Nejdiskutovanějším řešením bylo uspořádání finálového turnaje Final Eight pro osm čtvrtfinalistů a to až v září, kdy by normálně probíhaly přípravy na novou sezonu. Český mistr ERA Basketball Nymburk by raději viděl jiná řešení.

celý článek
Nemáme problém nachystat ME na příští rok

AKTUÁLNĚ K EUROBASKETU A KVALIFIKACI OH Do všeobecně nejistého období zapadá i situace okolo termínů pro nejbližší vrcholné akce národního týmu basketbalistů. Po dnešku je znám hlavní záchytný bod, od kterého se postupně začnou odvíjet další a další akce. Mezinárodní olympijský výbor potvrdil datum konání Her v roce 2021 (startují 23. července). Teď je načase začít hledat, kdy si čeští basketbalisté zahrají o možnou účast na turnaji pod pěti kruhy.
 

celý článek
Ocenění v NBL i letos budou! Kdo je nejblíž?

ČÍSLA PŘEDČASNĚ SKONČENÉ SEZONY Ačkoli letošní ligový ročník vstoupí do dějin jako nedohraný, nejlepší hráči ani tentokrát nebudou ochuzeni o individuální ocenění v rámci už 12. ročníku ankety „Hvězdy Kooperativa NBL“. Hlasující z řad generálních manažerů, koučů a kapitánů ligových celků spolu s basketbalovými novináři a dalšími podkošovými experty tak i letos rozhodnou o MVP ligy, nejlepším trenérovi, obránci i hráči s největším zlepšením a také o nejlepších pětkách soutěže. Než však budou shromážděny jejich hlasy, je tu poslední velký přehled této sezony, jíž namnoze dominovali čeští hráči. Jeden pak – i díky moři odehraných minut – vyčníval poněkud nadstandardně. Jmenuje se Tomáš Vyoral a dnes už lze jen spekulovat, zda by Beksu ve svém prvním roce v perníkovém městě dotáhl k trofeji v (zatím) nedohraném finále Alpe Adria Cupu, a zda by tým s ním sahal i po nějakém cenném kovu v lize. V té s Pardubicemi skončil v okamžiku, když JIP v nadstavbové skupině A1 sdílel pátou nejlepší bilanci.

celý článek
Přímo na OH i za rok? Stále je to ve hře

OLYMPIJSKÁ UDÁLOST V současné celosvětové situaci je potřeba být připraven prakticky na všechno a reagovat v řádu minut. Ještě v minulém týdnu generální manažer reprezentace mužů Michal Šob potvrzoval tréninky a hotely v kanadské Victorii a připravoval se na olympijskou kvalifikaci. Dnešní rozhodnutí MOV ale vše obrátilo naruby. Rázem je potřeba začít rozvíjet jiný plán. Jen není úplně jasné jaký.

celý článek
◄◄ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ►►
archiv (1718)