Kooperativa NBL

Překvapili mě, doznal vyřazený favorit Šiška

21.05.2020 - red
počet přečtení: 481
vytvořeno 21.05.2020, upraveno 21.05.2020

Molten_new_ball

ECHO 3. KOLA 1 ON 1 CHALLENGE Po zatím nejvyrovnanějším základním kole Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge víc než to, kdo postoupil, vyniklo, kdo na pražské Folimance nepostoupil dál. Černého Petra si z ligou prověřených hráčů vytáhl děčínský playmaker a vrcholnými mezinárodními bitvami ošlehaný reprezentant v 3x3 Ondřej Šiška. Ten po úvodní výhře 6-3 nad domácím Michalem Marešem postupně padl s pardubickým Kamilem Švrdlíkem (2-5) a především s duem zelenáčů – 19letým Markem Vyroubalem z USK (4-5) a ještě senzačněji 0-5 s kolínským zázračným chlapcem – 18letým Tomášem Mertou, který stejně jako Vyroubal ukořistil v pěti zápasech hned dvě výhry!

„Někteří soupeři mě svou kvalitou překvapili. Pokud by to tak nebylo, tak vyhraju. Určitě to ale dopadlo zaslouženě - já jsem předvedl špatný výkon a ti co postoupili, postoupili právem. Mně od druhého zápasu nepadlo pár střel, několikrát jsem se se střelou i ukvapil a párkrát mi to z obroučky vyklouzlo. A do toho kluci dávali i těžké střely,“ zpytoval svědomí zkušený dirigent Válečníků, který ještě na závěr turnaje přetlačil 5-4 ústeckého Dalibora Faita, což už mu ale nepříznivý osud zvrátit nijak nepomohlo.

A kdo postoupil?

4522M2N.jpg

Tři muži s bilancí 3-2, o jejichž pořadí rozhodovaly až vzájemné zápasy – vítěz Michal Mareš, druhý Dalibor Fait a třetí Kamil Švrdlík, který i přes téměř ortodoxní hru pod koš musel rozhodnout o postupu až v úplně posledním zápase s Vyroubalem, který by si případnou výhrou řekl o senzační postup do českého finále.

„Jde říct, že jsem prokázal nejstabilnější formu, ale musel jsem hodně spoléhat na střelbu, protože hra do nájezdů přes obránce není právě moje silná stránka, takže jsem spoléhal na střelbu ze střední vzdálenosti a podpořil to nějakými trojkami. Mel jsem i trochu štěstí, že jsem vyhrál zápasy, které jsem potřeboval. Za postup jsem určitě rád, jinak bych byl hodně zklamaný,“ pravil upřímně křídelník USK Michal Mareš.

Ten věděl, že už před svým posledním zápasem s kolínským Mertou má postup v kapse „Kluci mi to na lavičce řekli, ale nešel jsem do toho s tím, že se nebudu snažit a že klidně prohraju. To určitě ne. Chtěl bych dát velký kredit Tomášovi, jak poslední zápas odehrál. Ukázal, že má kvalitu, a i když do turnaje šel jako někdo neznámý, tak překvapil.“

Právě tuto porážku křídelník z reprezentační hrany považoval za škraloup na jinak kvalitních výkonech. „Se vším respektem k Tomášovi jsem za to na sebe naštvaný. Zavinil jsem si to ale sám. Nedával jsem, co normálně dávám,“ přiznal Mareš, který si účasti v soutěži hodně užívá.

„Je to super po těch skoro třech měsících bez zápasů, že je tu konečně i nějaká herní akce a je to určitě pro všechny zábavné.“

VÝSLEDKY ZÁPASŮ SKUPINY ČECHY II

Mareš – Šiška 3-6
Švrdlík – Fait 4-5
Merta – Vyroubal 3-4 (vypršel limit 4 minut čistého času)
Šiška – Švrdlík 2-5
Vyroubal – Mareš 3-5
Fait – Merta 5-2
Vyroubal – Šiška 5-4

Merta – Švrdlík 0-5
Mareš – Fait 5-2

Šiška – Merta 0-5
Fait – Vyroubal 5-1
Švrdlík – Mareš 4-5
Fait – Šiška 4-5
Mareš – Merta 4-5
Vyroubal – Švrdlík 0-5


POŘADÍ

1. Mareš 3-2
2. Fait 3-2
3. Švrdlík 3-2
4. Vyroubal 2-3
5. Merta 2-3
6. Šiška 2-3