Kooperativa NBL

Promotér NHL Petera získal podíl u mistra

22.07.2020 - red
počet přečtení: 377
vytvořeno 22.07.2020, upraveno 22.07.2020

Molten_new_ball

AKTUÁLNĚ Z NYMBURKA Bývalý majitel fotbalového Baníku Ostrava a tenisový trenér i manažer Tomáš Petera (na snímku), který do Česka dostal Final Four mužské Euroligy a jako promotér měl na starosti i pražské zápasy NHL, získal 35procentní podíl v nymburském klubu. Ten před dvěma lety přešel do rukou Jiřího Podpěry a Viktora Koláře, který zhruba půl roku poté svůj menšinový podíl Podpěrovi odprodal. Šéf klubu nicméně stále hledal partnera, který by mu pomohl s dalším rozvojem celé organizace, a to zejména v oblasti marketingu.

 

„Už když jsem do Nymburka před dvěma roky přicházel, bylo mi jasné, že zabezpečit klub finančně, marketingově i sportovně není pro jednoho člověka nic jednoduchého a že budu muset přibrat partnera. Nyní přišla možnost navázat spolupráci s Tomášem Peterou, za něhož mluví jeho dlouhá a bohatá historie ve sportovním prostředí. Jsem rád, že mám k sobě takového partnera a že můžeme společně hledat způsoby, jak získat pro nymburský basketbal další úspěchy,“ uvedl Jiří Podpěra, který s Nymburkem letos poprvé postoupil mezi osm nejlepších týmů Ligy mistrů a v české lize už nenašel přemožitele rekordních 86 zápasů.


4671MTI.jpg
 

Devětačtyřicetiletý Petera má ke sportu velmi blízký vztah. Jeho otec Pavel Petera patří mezi největší trenérské osobnosti českého basketbalu, jedenáct let vedl národní tým mužů a získal s ním dva bronzy a stříbro na mistrovství Evropy. Tomáš Petera také vystudoval trenérství, které uplatňoval zejména v tenise. Byl osobním koučem Petra Kordy, Bohdana Ulihracha, Andrey Hlaváčkové a nyní pomáhá Karolíně Muchové. Také byl kapitánem fedcupového týmu.

 

Ve sportu je aktivní i z pohledu podnikatelského. Jeho firma Perinvest organizovala mimo jiné Final Four Euroligy mužů v Praze v roce 2006, atletické mítinky Zlatá tretra (Petera byl v minulosti také ředitelem mítinku), tenisové turnaje, bojové večery MMA v sérii Oktagon a zápasy hokejové NHL v Praze.

 

Petera byl rovněž spolumajitelem agentury Česká sportovní, výrazně se angažoval v projektu Praha olympijská a zkušenosti s vedením sportovního klubu nabral ve fotbalovém prostředí. V letech 2000 až 2003 byl spolumajitelem Slovanu Liberec, poté se stal majitelem Baníku Ostrava, který pod ním slavil své největší úspěchy včetně mistrovského titulu v sezoně 2003/04 a dvou třetích míst v letech 2008 a 2010. V roce 2012 pak klub opustil a výrazněji aktivní začal být na sportovním poli znovu až v posledních letech.

 

„Děkuji Jirkovi za nabídku na spolupráci. Basketbal má v mé rodině hluboké kořeny, baví mě to a jsem rád, že mohu spolupracovat s nejlepším českým klubem v republice,“ uvedl Petera.