Kooperativa NBL

Shodli jsme se na vyšším rozpočtu

21.05.2020 - red
počet přečtení: 670
vytvořeno 21.05.2020, upraveno 21.05.2020

Molten_new_ball

BRNO V ČASE KORONY Negativního ekonomického dopadu koronavirové pandemie nezůstalo ušetřeno ani brněnské mmcité1. Jak velké škody klub odhaduje, a jak vidí svou nejbližší budoucnost, na to v ligové anketě odpovídal jako pátý generální manažer v pořadí Michal Jimramovský, který do brněnského vedení usedl teprve před dvěma a půl měsíci, tedy těsně před předčasným ukončením Kooperativa NBL.

„Naši partneři jsou samozřejmě zasaženi tak, jako všechny ostatní ekonomické subjetky. Uvidíme během následujících týdnů, jak se tato skutečnost projeví v jejich ochotě nadále podporovat vrcholový basketbal v Brně,“ říká manažer.

V položce vstupného za neodehrané domácí zápasy jde o ztrátu v řádu desítek tisíc korun. Při skromnější kapacitě hlediště v hale univerzitního kampusu se podle údajů Jimramovského jedná o jednotky procent v rámci klubových příjmů.


4518NzM.jpg

Šéfa klubu může alespoň částečně těšit, že majitelé permanentek nepožadovali refundace za nesehrané domácí zápasy. „Nesetkali jsme se ani s jedním takovým případem, za což bych fanouškům rád poděkoval. Je to pro nás ukazatel toho, že za klubem v těžkých časech stojí,“ říká na adresu brněnských příznivců, kteří už nyní netrpělivě čekají na informace o příští sezoně.

 

Vypořádání s hráči za nedokončenou sezonu vypadalo následovně: „Cizinci, kteří odjeli prakticky ze dne na den, s námi uzavřeli písemnou dohodu a projevili nám tak důvěru, že námi dané slovo bude dodrženo, což se i stalo. S tuzemskými hráči jsme uzavřeli dohodu na snížení měsíčního plnění, nicméně s nikým jsem například předčasně smlouvy nevypovídali.“

 

Jimramovský nechtěl speicifkovat, zda hráčské smlouvy dosud pamatovaly na tak výjimečnou okolnost, jako je předčasný konec sezony z důvodu mimořádné situace typu epidemie, nicméně přiznává, že aktuální stav je velmi specifický. „My jsme po konzultaci s majitelem klubu, členy představenstva a sportovního úseku přišli s návrhem takového řešení, které se snažilo být co nejkompromisnější.“


V otázce budoucího rozpočtu leckoho může překvapit informace, že brněnský rozpočet po sezonu 2020/21 bude nejspíš vyšší než letos. „V rámci klubu jsme se shodli na tom, že musíme pracovat na tom, aby vyšší byl,“ říká Jimramovský s tím, že celkový vliv aktuální situace na ekonomiku i výši hráčských platů se bude pravděpodobně projevovat až postupně.


Z výše uvedeného vyplývá, že tým mmcité1 s další účastí v lize počítá. Naopak se možná smráká nad dalším působením celku v Alpe Adria Cupu. „Naši další účast zvažujeme, nicméně spíše ze sportovního, než z ekonomického hlediska,“ vznáší manažer otazník nad přínosem soutěže.


Po prvních dnech až týdnech návratu k venkovní skupinové přípravě se tento týden Brňané dostali k prvním tréninkům už i do haly.