Kooperativa NBL

PRAVIDLA PRO MÉDIA

 

Pravidla v jednotlivých halách

 

Už asi každý fanoušek před úvodním ligovým kolem zachytil informace o tom, že do jakékoli haly musí na zápas s rouškou, u vstupu si musí ošetřit ruce dezinfekcí a v rámci možností je povinen dodržovat dvoumetrový odstup od ostatních návštěvníků. O něco méně frekventovanou zprávou však bylo například to, že je zakázán jakýkoli kontakt diváků s hráči a rovněž není v žádný moment povolen vstup diváků na palubovku, proto se ani nebudou pořádat jindy běžné přestávkové soutěže. A pak jsou tu ještě specifické informace týkající se jednotlivých hal, o nichž si řekneme právě teď díky poskytnutým údajům z většiny klubů.

 

ERA BASKETBALL NYMBURK
 

Maximální aktuální kapacita: 500 diváků, kteří budou do haly vcházet dvěma vstupy, přičemž se nebudou vynechávat žádné řady, ani místa.

Zvýhodnění permanentkářů a možnost vstupu diváků bez permanentek: permanentkáři mají vstup zajištěn na každé utkání. Vstup dalších diváků je možný do naplnění maximální kapacity, přičemž aktuálně je na utkání volná více než polovina kapacity.

Dezinfekce: u obou vstupů a před VIP místností budou bezdotykové stojany s dezinfekcí, dále jsou na všech toaletách a další u vchodu do haly.

 

Občerstvení: v hledišti budou přípustné pouze plastové lahve s uzávěrem, ostatní potraviny bude možné konzumovat pouze v prostoru u stánku. Placení pouze hotově.

Používání trubek: zatím nejsou zakázány.
 

DESKTONE TUŘI SVITAVY

Maximální aktuální kapacita: 1000 diváků ve dvou samostatných sektorech, kdy každý má samostatný vstup a také vlastní sociální zařízení. Sezení v sektorech není nijak omezeno. 
 

Zvýhodnění permanentkářů a možnost vstupu diváků bez permanentek: momentálně není nutné zvýhodňovat permanentkáře, prodej vstupenek není omezen.

 

Občerstvení: smí se konzumovat i v hledišti, platba pouze v hotovosti.

 

Používání trubek: k fandění se smí používat vše, co je dovoleno pravidly CZ Basketball.


BK JIP PARDUBICE


Maximální aktuální kapacita: 940 na Dašické, 4500 v enteria areně, přičemž sky boxy mohou využít jen partneři hokejového Dynama. Na Dašické jsou dva samostatné vstupy, v aréně jich je deset. Na Dašické sezení omezeno není, v aréně se musí sedět ob řadu.

Zvýhodnění permanentkářů a možnost vstupu diváků bez permanentek: permanentkáři mají na Dašické zajištěno sezení na svých místech, omezen bude jen prodej vstupenek na jednotlivá utkání (do maximální kapacity), v areně mají permanentkáři vyhrazeny své sektory.

 

 

Občerstvení: omezení se dočkají pravděpodobně VIP partneři na Dašické, konzumaci v hledišti klub nejspíš nebude omezovat. Doporučeno bude placení kartou, ale hotovost se přijímá také.


Používání trubek: klub využívá především jednorázová papírová tleskátka, která nebudou omezována.


BK OLOMOUCKO

Maximální aktuální kapacita: 500 diváků.

SLUNETA ÚSTÍ

Maximální aktuální kapacita: dva samostatné sektory, každý pro 500 diváků, popřípadě může být přidáno dalších 50 procent zbývající kapacity, což je zhruba 150 míst. Vstup do haly je organizován dvěma oddělenými vstupy, přičemž sezení v sektorech není nijak omezeno.

Zvýhodnění permanentkářů a možnost vstupu diváků bez permanentek: permanentkáři nemusí být nijak zvýhodněni, prodej jednotlivých vstupenek je bez problémů.

Občerstvení: každý sektor má vlastní stánek, ve frontě je nutné dodržovat rozestupy, konzumace pouze mimo hlediště, placení pouze hotově.

Používání trubek: povoleno.


USK PRAHA

Maximální aktuální kapacita: 500 diváků po přístupu jedním vchodem, sezení v sektorech není omezeno, není však povolen vstup na tribuny za koši.

Zvýhodnění permanentkářů a možnost vstupu diváků bez permanentek: kapacita pro diváky bez permanentek je stále volná.

Občerstvení: konzumace je možná i v hledišti, placení pouze hotově.

Používání trubek: povoleno, ale pouze s rouškou na obličeji.


BK ARMEX DĚČÍN

Maximální aktuální kapacita: 1000 diváků ve dvou samostatných sektorech s vlastními vstupy, občerstvením i toaletami, pro osoby s omezenou pohyblivostí zůstává v provozu výtah u modré tribuny nebo speciální bezbariérový vstup od recepce. V případě nutnosti bude možné obsazovat pouze vyhrazená místa ve vyhrazených řadách a sektorech.

Zvýhodnění permanentkářů a možnost vstupu diváků bez permanentek: v případě většího omezení povolené kapacity hal si klub vyhrazuje právo umožnit vstup prvně příchozím majitelům Válečnických srdcovek a permanentních vstupenek, a to až do naplnění povolené kapacity. 

NH OSTRAVA

Maximální aktuální kapacita: 1000 diváků, vstup organizován dvěma vstupy do celkem šesti sektorů, kdy omezeno je obsazování první řady za střídačkami.

Zvýhodnění permanentkářů a možnost vstupu diváků bez permanentek: permanentkáři zvýhodnění nejsou, protože ještě nedošlo k distribuci permanentek.

Občerstvení: bez omezení.


Používání trubek: povoleno.

 

BASKET BRNO

Maximální aktuální kapacita: až 2000 diváků, kdy vstup je organizován dvěma vstupy do dvou sektorů s možností rozšíření na čtyři. Sezení v sektorech není omezeno.

Zvýhodnění permanentkářů a možnost vstupu diváků bez permanentek: permanentkáři nejsou zvýhodněni, lístky na jednotlivá utkání jsou k dispozici.

Občerstvení: každý sektor má svůj bufet a konzumace je možná i v hledišti, navíc je možné platit kartou.

Používání trubek: není povoleno, využít se smějí bubny.