Kooperativa NBL

FÁZE: Základní část

KOLO: 10. kolo

ROZHODČÍ: Petr Hruša, Petr Blahout, Petr Baudyš

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

OLO (4-5, 1P) – SVI (4-5, 1P)

Fanoušci v hale i diváci u monitorů se mají nač těšit. Domácí představí novou podkošovou posilu, zkušeného světoběžníka Darka Čohadareviče. Hosté zkompletovali sestavu návratem nejužitečnějšího hráče ligy Garreta Kerra z marodky. Nikdo tak nebude mít prostor pro výmluvy a oba celky do boje půjdou v plné polní. A se zvýšenou motivací.

Nováček byl před reprezentační pauzou vyučen na své palubovce Pardubicemi, Tuři dostali lekci v Ostravě. O to větší chtíč po vítězství budou oba soupeři mít. Olomoucko mělo výhodu, že v reprezentační pauze mělo svého trenéra u týmu, zatímco kouč DEKSTONU Růžička plnil povinnosti u reprezentace a jeho přísné jestřábí oko nesledovalo v přípravě každý pohyb hráčů.

Otázkou je, v jaké formě se vrátí lídr týmu Kerr, zda Tuři dokážou navázat na sérii tří nejméně desetitrojkových zápasů, a jak dopadne válka pod košem, kde Olomoucko díky nové akvizici získá ještě větší sílu. Čohadarevič navíc přišel pozvednout i obranu, která je dosud na neslavných 90 inkasovaných bodech.   

Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „Narazíme na protivníka, který šel do sezony s velkými ambicemi a má k dispozici dostatečně široký a velice kvalitní kádr. Myslím, že jeho výsledky zatím úplně neodpovídají potenciálu, který svitavská sestava má. Očekávám hodně vyrovnané střetnutí, které budou rozhodovat drobnosti. Vůbec bych se nedivil, kdyby byl výsledek otevřený až do poslední minuty. Utkání nemá favorita. Pochopitelně se budeme snažit vyhrát. Duel nám může naznačit, jaké budou naše ambice v dalším pokračování soutěže.“

Lukáš Pivoda (asistent DEKSTONE Tuři Svitavy): „Po reprezentační pauze nás čeká nováček soutěže, BK Olomoucko. Soupeř hraje převážně v úzké rotaci, což hráčům v ní výrazně posiluje sebevědomí, a hrají uvolněně. Pokud budeme chtít uspět, musíme být vysoce koncentrovaní na obranné polovině, zejména při soupeřově kombinaci pick-and-roll, kterou má na starosti hlavně Močnik a Šepa. Zapomenout nesmíme také na střelce z perimetru, zkušeného Křemena a Fullera. Po porážce v Ostravě jsme se tvrdě připravovali a na palubovku Olomoucka pojedeme s velkou touhou zvítězit, a udělat radost našim skvělým fanouškům, kteří nás určitě přijedou podpořit ve velkém počtu.“

 

ZTRÁTY

83.7

79.1

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

89.7

78.9

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

53.6

51.6

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

31.2

36.7

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

69.1

72.7

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

38.4

34.4

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

13.4

13.4

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST