Kooperativa NBL

FÁZE: Základní část

KOLO: 12. kolo

ROZHODČÍ: Robert Vyklický, Jan Baloun, Michal Scholze

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

UNL (6-6, 1V) – PCE (9-3, 6V)

Absence Pardubic: křídlo Škranc (dlouhodobé zranění)

Pandám končí ďábelsky našlapaný týden s pondělní ligovou výhrou v Brně a úterním propadem s 28 ztrátami v Levicích v Alpe Adria Cupu. Právě z tohoto duelu, především ze zpackaného druhého poločasu, v němž ztratily vedení, se budou muset před domácím soubojem 12. kola, uzavírajícím předvánoční ligový program, sebrat.

Jenže na Beksu Severočeši narazí zrovna v době, kdy má nejlepší formu dosavadní sezony. Za posledních 6 výher sázela v průměru téměř 95 bodů a dokonce i 8,5 trojky na utkání, ač střelba zpoza oblouku obvykle nepatří k jejím hlavním specializacím. A vše podtrhovala průměrem 43 doskoků. Není tak mnoho oblastí, kde by ji teď SLUNETA mohla nachytat.

Jedině extrémně zodpovědný výkon v útoku, sdílelní míče, maximálně urychlená přechodová fáze vpřed i vzad spolu s mezním úsilím na doskoku může domácím přinést naději na vyrovnaný průběh.

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „O kvalitě soupeře a jeho hráčích se nemá cenu rozpovídávat. Pardubičtí patří již několikátou sezonu k nejlepším týmům soutěže a jistě u nás nebudou chtít ztratit. My jsme měli dva dny, abychom zregenerovali, nabrali síly a připravili se na toto náročné utkání. Věřím, že se nám podaří vyprodat halu a společně se pokusíme o „vánoční překvapení“ v podobě zisku dvou bodů.“

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): „Ústí je hlavně na domácí palubovce velmi silný tým, což dokázalo například nedávno, kdy porazilo Děčín. Pro domácí je každý zápas velmi důležitý v boji o skupinu A1. Klíčovými hráči jsou Donald Robinson a Ladislav Pecka, hodně aktivní je i rozehrávač Evan Singletary. Nedávno přišel pivot Gene Teaque, který je velmi fyzicky silný, čehož se Ústí snaží využívat tím, že častěji dostává míče do dolního postavení, kde se Teaque těžko zastavuje. Klíčové faktory z naší strany jsou jasné: agresivní obrana, to je alfa a omega, a stejně tak musíme být pečliví při odstavování soupeře na doskoku. Při vzpomínce na středeční pohárové utkání s Brnem přidám ještě eliminaci míčových ztrát, což vyžaduje naše absolutní soustředění po celé utkání.“

ZTRÁTY

79.4

86.7

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

81.8

76.1

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

54.1

54.8

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

28.6

34.0

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

70.2

73.0

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

38.2

41.3

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

12.6

13.3

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST