Kooperativa NBL

FÁZE: Základní část

KOLO: 14. kolo

ROZHODČÍ: Jan Hošek, Jakub Kec, Michal Komprs

KOMISAŘ: Petr Andrle

OVA (4-9, 5P) – BRN (3-10, 9P)

V moravské bitvě dvou celků zatížených dlouhými sériemi porážek se jeden konečně zaraduje. A bude to navíc zápas v ohnisku zájmu Studia basketbal (od 17:00 na tv.nbl.cz), který tentokrát pohostí jako moderátoři a komentátoři Tomáš Budka a Michal Ježdík.

Brňané čekají na výhru už dva měsíce, přičemž novému kouči Chougazovi zatím nevyšel ani jeden ze čtyř pokusů nelichotivou bilanci zlomit. Tým se sice v obraně většinou vejde do 80 bodů, ale jen 72bodový útok s nevýrazným doskokem a nevelkým přísunem trojek nedává velké šance na vítězství.

Novou huť pro změnu trápí vratký zdravotní stav některých hráčů, naposledy v Kolíně ani nedohrál opěrný pilíř Petr Bohačík a mužstvo tak musí věřit alespoň v pomoc domácího prostředí.

Chris Chougaz (trenér egoé Basket Brno): „Každé další utkání je pro nás těžší, dokud nenajdeme ono vítězství, které hledáme. Bude to třetí zápas během týdne, ale svým hráčům věřím. Věřím, že ukážou lepší výkon než proti Olomoucku.“

Deremy Geiger (rozehrávač egoé Basket Brno): „Utkání s Ostravou je pro nás dobrou šancí, abychom se dostali zpátky do formy a začali vítěznou sérii. Musíme být koncentrovaní a celých čtyřicet minut odevzdávat stoprocentní výkon. Hraje se v ostravské hale, takže to pro nás nebude jednoduché, ale věřím, že můžeme vyhrát.“

Atrakce utkání: partner zápasu ČSAD Logistik Ostrava věnoval ceny pro fanoušky. Ostravský klub také oslaví 65 let od prvního utkání československé ligy, které hostila právě jeho domácí hala Tatran 12. prosince 1953.

 

ZTRÁTY

78.3

71.8

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

92.1

81.4

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

49.0

51.0

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

33.8

32.3

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

66.4

75.8

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

37.5

31.9

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

14.7

13.6

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST