Kooperativa NBL

FÁZE: Základní část

KOLO: 19. kolo

ROZHODČÍ: Jan Hošek, Rudolf Salvetr, Štěpán Pokorný

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

NBK (16-0, 16V) – OLO (11-7, 1V)

Hanáci přijíždějí do Nymburka už se šesti sklalpy ze sedmi posledních utkání a naposledy proti Kolínu našli nejspíš i nového střelce, jímž se stal nový „historický muž“ NBL František Váňa, který Medvědům nasypal 9 trojek z 9 pokusů. Už dříve v této sezoně navíc zatížil konto Nymburka 20 body, proto si může být jistý, že v sobotu nedostane jediný dobrý výhled na koš. S tímtéž může počítat ex-nymburský snajpr a aktuálně ligový top skórer Lukáš Palyza a neméně i (číselně) nejužitečnější hráč ligy Javonte Douglas. Bude tak i na jejich spoluhráčích, aby jim pomohli a využili uvolněného prostoru na útočné polovině. Vzhledem k útočnému charakteru Hanáků a jejich aktuální formě se na zápas dá jen těšit.

Nymburk nyní hraje prakticky co dva dny, proto zřejmě dá volno některé ze svých opor. I tak ale bude jasně cílit na vítězství. O motivaci má ovšem postaráno i soupeř, který už se může zamíchat i do hry o druhou příčku.   

Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „Nymburk je dlouhodobě jediným favoritem na titul a platí to také v každém zápase, do kterého nastoupí. Všechny posty má zdvojené. Hráči z lavičky by jinde byli v základní sestavě. Hodně jim pomáhají zkušenosti z Ligy mistrů. Přesto se pokusíme Nymburku v zápase konkurovat. K případnému úspěchu potřebujeme nadstandardní výkon od všech hráčů. To je podmínka. V posledních týdnech podáváme slušné výkony, proto očekávám kvalitní zápas.“

 

ZTRÁTY

95.1

88.8

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

73.9

84.0

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

61.0

57.1

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

35.2

38.0

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

69.8

73.7

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

46.3

36.2

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

13.1

12.3

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST