Kooperativa NBL

FÁZE: Play off

KOLO: 2. kolo - čtvrtfinále

ROZHODČÍ: Petr Hruša, Jan Baloun, Marek Vondráček

KOMISAŘ: Ivan Zachara

2. SVI - 7. UNL

Absence Svitav: rozehrávač Kotásek (záda)

 

Absence Ústí: zřejmě nadále rozehrávač Šotnar (zraněné zápěstí, start nejistý)

 

Vzájemné zápasy v sezoně NBL: 66-70, 103-56, 81-77, 85-78, 95-83

Stav série: 1-0

Ústecké Pandy musejí ve světle prvního utkání ještě víc litovat absence rozehrávače Šotnara, který by býval mohl být důležitým jazýčkem na vahách dlouho vyrovnané bitvy. Nejenže by rozšířil mega úzkou perimetrovou rotaci (tam už z typických guardů a křídel zbyli jen Wisseh, Svejcar a Šmíd) a tým by mohl odehrát utkání aspoň na osm mužů (například centr Šteffel dostal jen 9 minut), ale svou herní i střeleckou formou by byl ve hře nemálo znát.

Jeho v neděli výrazněji obehraní druzi, zejména více než 30minutoví Houška, Wisseh a Svejcar budou v pondělí nejspíš ztěžka nahazovat motory, což by měla být voda na mlýn širší rotace Turů. Těm se po operaci menisku už vrátil opěrný křídelník O´Brien a jeho 9 bodů a 7 doskoků za 26 minut se v konečném účtování projevilo.

Svitavy v závěru zápas rozhodly po předchozí trojkové kanonádě Marka ortodoxní hrou přes pick-and-rolly, z nichž těžil snadná zakončení především power forward Aiken. SLUNETA se snažila kontrovat trojkami, ty jí ale v závěru zápasu už nenapršely v potřebné intenzitě.

Pro Ústí je naprosto klíčové pokrývání svitavského pick-and-rollu, kde vždy musí něco obětovat. Ovšem pokud bude nabízet například otevřené trojky obávaným snajprům, bude to nejspíš jen o málo efektivnější než nechat sbíhat super atletického Aikena ke snadným dunkům. Musí pak spoléhat na to, že Tuři z dálky budou častěji míjet. Problém však také je, koho na trojce nechat otevřeného, neboť v prvním zápase se z oblouku trefilo hned 7 svitavských střelců.

ZTRÁTY

83.4

80.2

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

79.9

83.2

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

55.8

51.7

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

33.2

31.5

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

69.4

74.5

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

41.7

38.2

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

14.5

11.7

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST