Kooperativa NBL

FÁZE: Play off

KOLO: 4. kolo - čtvrtfinále

ROZHODČÍ: Jan Baloun, Jan Hošek, Vlastimil Kurz

KOMISAŘ: Pavel Volejník

5. PCE – 4. OLO

Absence Pardubic: křídlo Michal Svoboda

Absence Olomoucka: rozehrávač Močnik (dlouhodobé zranění)

Vzájemné zápasy v této sezoně NBL: 82-70, 76-99, 91-98, 98-93, 81-86, 91-102, 87-93, v poháru: 79-86

Stav série: 0-3

O poslední zbytky naděje bude hrát Beksa na domácím kurtu ve čtvrtém zápase čtvrtfinálové série za krajně nepříznivého stavu. V sérii zatím nedokáže kapitalizovat ani sebevětší prvopoločasový náskok, neboť jí chybí dlouho hledaná konzistence výkonu a také se nadále nemůže opřít o obranu. I když hlavní individuality soupeře mají nesporné ofenzivní kvality, Východočeši potřebují při nájezdech zejména super atleta Dunanse lepší výpomoci, aby mu znesnadnili zakončení i snadné shozy na pivoty.

A když na jedné straně snajpra Palyzu přebírali i dlouzí, jen aby nedostal lepší výhled na koš a reprezentační forward tak – zejména kvůli skvělé práci Půlpána - skončil v úterý podruhé za sebou na jednociferném nástřelu, nemohou si Pardubičtí dovolit nepřebíráním nechávat volné trojky Pelkovi s Dunansem (i přes jeho někdy až neuvěřitelně ploché střely), které je zničily ve druhé čtvrtině třetího utkání. Na doufání, že někdo mine, už v play-off není prostor, neboť šance na nápravu se už pak výrazně tenčí.

Pardubice navíc vypadaly zaskočeně, když na ně Olomoucko vyrukovalo od druhé čtvrtiny se zónou. Kouč Sanders si ihned po prvním útoku s první ztrátou do ní vzal timeout, aby zabránil hrozícím problémům. Ty pak ale stejně přišly, když se zdálo, že domácí tým do zóny příliš dribloval a málo ji rozhýbával rychlým pohybem míče.

Samostatnou kapitolou jsou pak sekvence, kdy je ve hře guard Beksy Jackson. Ve třetím duelu se mu střelecky dařilo, když dal 26 bodů za pouhých 23 minut, z pole to měl 12/7 a z šestek 9/8 při 6 získaných faulech a užitečnosti 28. Stejně ale sekvence s ním tým o 3 body prohrál. Soupeř věděl, že většinu zakončení si bude brát on a že při jeho odvážné hře většina z nich nebude snadná. A pak už je to z obou stran loterie, s jakou úspěšností bude Američan proměňovat. Beksa však potřebuje míru rizika co nejvíc snížit a hrát zejména doma na vysokoprocentní zakončení, jež se jí však většinou dařila jen do doby, kdy útočila do osobní obrany, a těžila body z protiútoků.

 

ZTRÁTY

83.6

89.8

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

80.9

83.1

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

50.6

57.1

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

31.7

36.5

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

74.8

73.7

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

41.7

39.3

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

13.4

13.2

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST