Kooperativa NBL

FÁZE: Play off

KOLO: 7. kolo - čtvrtfinále

ROZHODČÍ: Petr Hruša, Ivor Matějek, Jan Hošek

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

3. DEC – 6. OPA

Absence Děčína: možná dále centr Grunt

Absence Opavy: nejspíš dále power forward Kvapil (koleno)
 

Vzájemné zápasy v sezoně NBL: 100-79, 77-61, 58-70, 78-70, 84-79, 90-82, 68-89, 63-74, 93-87, 74-84, v poháru 78-82

Stav série: 3-3

Jediná dramatická čtvrtfinálová série dospěla do svého velkého finále, jímž je Zápas 7 na děčínské půdě, sledovaný už od 17:30 i Studiem Basketbal. Podle dosavadního vývoje soudě by se k postupu a semifinále s Tury měl vyšplhat domácí tým, tedy Válečníci, neboť ani jeden celek ještě nepustil výhodu svého kurtu. Jenže jak historie už mnohokrát ukázala, rozhodující duel bývá nevyzpytatelný, psychický tlak okamžiku je už největší možný a stát se tak může cokoli – včetně postupu Opavy do semifinále proti Nymburku.

Co ukázalo dosavadních 6 zápasů série?

Až na jeden byly velmi vyrovnané. Opava přišla o svou velkou šanci urvat jeden duel venku hned v závěru prvního střetu, Válečníci zase nevyužili skvělých nástupů do Utkání 4 a 6 v Opavě, když domácí měli vždy silnější druhé poločasy.

U Děčína pak platilo, že doma byl mírně lepší na doskoku a vyrovnal se slezským trojkařům při obloukové palbě. I venku byl jednou lepší na doskoku, ale ve třetím utkání také soupeři nechal 21 útočný doskoků! Ve stánku Opavy také pokaždé zaostal v trojkách a v druhých poločasech Utkání 4 a 6 fatálně vyprahl střelecky.

Velkou otázkou také budou výkony hvězd v rozhodném utkání. Domácí lídr Autrey, který naskakuje až z lavičky, v posledních čtyřech duelech střelecky nevynikal a nikdy nepřekonal hranici 12 bodů. Lze tedy čekat, že ve čtvrtek se bude snažit o své maximum.

Totéž lze čekat i od dlouholetého vůdce Slezanů Šiřiny, který v Utkání 6 doma přišel do hry až z lavičky, aby se pak stal jeho MVP.

A nikoli nepodstatnou otázkou bude i metr rozhodčích. Bude-li trvat většinou přísné posuzování i lehčích kontaktů, které se nepozdává ani jednomu táboru, budou si muset hosté dát pozor především na fauly svých posledních dvou power forwardů Bujnocha s Gniadkem, což zejména při nervózním průběhu nebude snadné. Je jasné, že kdo udrží nervy na uzdě pevněji, bude o koňskou délku k vítězství blíž.


Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Snažili jsme se po šestém utkání dobře zregenerovat a vyhnat z nohou únavu. Mentálně jistě problém nebude, protože hráči chtějí sedmý a rozhodující zápas vyhrát. Vím, že na palubovce nechají úplně všechno a odpracují celých čtyřicet minut stejně jako v předchozích zápasech. V utkání musíme být trpěliví a udržet nervy na uzdě, pak máme šanci na úspěch. Požádám také všechny naše fanoušky, aby dorazili do haly nám pomoci, protože onoho šestého hráče budeme ve čtvrtek potřebovat víc než jindy.“
 

Ondřej Šiška (rozehrávač BK ARMEX Děčín): „Musíme se vyvarovat hluchých pasáží, být důrazní na doskoku a vítězství pak bude naše. Hraje se zápas číslo sedm, není co víc dodat. Jen žádáme naše fanoušky, aby přišli do „Maroldovky“ a pomohli nám k postupu.“

ZTRÁTY

80.0

82.3

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

81.2

81.4

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

53.2

49.8

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

30.4

33.2

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

65.9

72.6

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

40.7

38.0

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

13.4

11.9

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST