Kooperativa NBL

FÁZE: Play off

KOLO: 2. kolo - semifinále

ROZHODČÍ: Robert Vyklický, Jan Baloun, Marek Vondráček

KOMISAŘ: Pavel Hlaváček

2. SVI – 3. DEC

Absence Svitav: rozehrávač Kotásek (záda)

Absence Děčína: zřejmě nadále centr Grunt

Vzájemné zápasy v této sezoně v NBL: 84-69 (ve Svitavách), 79-77 (v Děčíně), 82-73 (v Děčíně), 85-88 (ve Svitavách), 86-81 (ve Svitavách), v poháru: 74-86 (v Děčíně)

Stav série: 1-0

Jedno je jisté – druhý duel semifinálové série (začíná v úterý až v 19:00 a opět jej vysílá ČT Sport) bude ještě zajímavější. Válečníci jen za první poločas úvodního střetu zkusili na poměry NBL nebývalý počet taktických šachů, na které Tuři museli nějak reagovat, a slouží jim ke cti, že po zjevném úvodním rozhození udrželi alespoň vyrovnaný poločas a do druhého už se dokázali srovnat a díky svým rozehrávačům překonávali různé formy děčínských presinků i agresivních obran pět na pět se zdvojováním hráčů s míčem a podobně.

Děčín rozhodně musí litovat, že stejně jako dvakrát venku v předchozí sérii s Opavou nezužitkoval víc úvodní vedení a lepší první půli. Jeho problémem však bylo, že poprvé v této sezoně za Tury výrazněji zaostal na doskoku, navíc i když měl dokonce i venku lepší trojky, v bodech z přechodové fáze a zpod koše fatálně zaostal.

Srazily ho i tři fauly Šišky a Pomikálka už v první půli, což donutilo kouče Grepla upravovat sestavy do druhé půle.

Pro Tury bylo pozitivní, že zápas zvládli i s trojkovou bilancí 20/5 a se zcela minimálním příspěvkem jinak opěrných hráčů Kováře se Slezákem. Dokud ale bude fungovat úderné trio O´Brien, Marko, Aiken, budou „kameníci“ těžko k překonání.

Naopak Válečníci by potřebovali větší konzistenci od více hráčů v celém průběhu utkání. Například Krakovič s Carlsonem měli skvělý nástup, ve zbytku utkání už ale byli vidět jen málo.

Jedním z nejzajímavějších prvků hry ve druhém zápase bude to, jak Děčín na druhý pokus přistoupí k obranným řešením clon na míč pro rozehrávače Turů Marka, a jaké řešení si na případné trvající agresivní zdvojování připraví domácí.

ZTRÁTY

84.2

80.0

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

79.8

80.9

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

56.6

53.1

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

32.7

30.9

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

68.9

66.4

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

41.8

40.4

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

14.2

13.3

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST