Kooperativa NBL

FÁZE: Play off

KOLO: 2. kolo - semifinále

ROZHODČÍ: Robert Vyklický, Petr Hruša, Rudolf Salvetr

KOMISAŘ: Ivan Zachara

1. NBK – 4. OLO

Absence Olomoucka: rozehrávač Močnik (dlouhodobé zranění)

 

Vzájemné zápasy v sezoně NBL: 89-77, 96-76, 98-94, 105-83, 103-80, v poháru: 99-81

Stav série: 1-0

Po dlouhodobé části činil průměrný rozdíl na doskoku mezi oběma týmy 6 míčů celkově a 3 v útoku ve prospěch Nymburka. Ve čtvrtfinále pak Olomoucko, vyztuženo o nejlepšího „reboundera“ ligy Petra Bohačíka, třikrát přeskákalo elitní doskakovací tým Pardubic a počtvrté byl poměr ulovených balonů vyrovnaný. Proto krutá nymburská demolice Hanáků na útočném doskoku v semifinálovém Utkání 1 (22-10) byla velkým překvapením.

Mistr byl úspěšný i v situacích 2 na 2, nebo 1 na 1, někdy stačil i osamocený rozběhnutý hráč, aby ve vzduchu posunul míč na některého z kolegů, navíc Olomoučtí se mnoha doskoků v obraně stěží zúčastnili, natož aby o ně vážně bojovali. I lídr týmu Douglas po zápase přiznal, že domácí „to“ chtěli víc. A protože play-off je ještě víc než předchozí část sezony o vůli, nevydalo první utkání v segmentu úsilí a bojovnosti o celku Hanáků dobré vysvědčení. Zejména když obhájce trofeje už do půle dominoval v bodech z druhých šancí 16-2 a dalších 12 přidal jen za prvních pět minut druhé půle. Především tato statistika jej v prvních 20 minutách udržela na vyrovnaném skore.

Olomoucko se také musí mnohem lépe připravit na kvalitní obranu mistra. Dokud Nymburk nebyl v první půli tak důsledný, Douglasovi s Dunansem se ještě dařilo probíjet 1 na 1 až do koše. Když ale později začaly přicházet výpomoci, už se vniky obou Američanů rozbíjely o zdvojení a celkem 9 ztrát Dunanse už si tým rozhodně podruhé nemůže dovolit.

V době, kdy hostům začal na startu třetí čtvrtiny zápas ujíždět, se navíc Hanáci do akcí jeden na jednoho, či jeden na dva pouštěli ještě zaťatěji a míč tak téměř nikdy nedoputoval ke střelci Palyzovi, který měl při velmi přísném střežení za 27 minut pouhé 4 pokusy a ani jednou nezamířil na trestnou linii.

Symbolem postupně stále dokonalejší defenzivní činnosti domácích byl nečekaně guard Wright. Ten při problémech se zuby Vyorala, který v posledních dnech nemohl příliš trénovat, převzal větší část řízení hry, ničil soupeře přesnými zásahy a k tomu přidával i skvělé zákroky v obraně, kde zapsal dokonce třetinu z 15 nymburských zisků!

Pokud Hanáci do druhého utkání zásadně nezlepší obranný doskok, a v útoku nedonutí domácí obranu víc pracovat, neuvidí cestu k vyrovnanému skore ani ve čtvrtek. Problémem však pro ně je, že v užší rotaci opěrných hráčů jim ve středu už těžká první půle sebrala hodně sil, které na startu té druhé mohly fatálně chybět. A tohle bude ve druhém souboji za 24 hodin ještě větší téma.

ZTRÁTY

96.3

89.8

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

72.3

83.8

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

59.9

56.8

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

39.6

36.4

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

71.7

73.9

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

44.5

39.2

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

12.7

13.2

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST