Kooperativa NBL

FÁZE: Play off

KOLO: 2. kolo - o 3. místo

ROZHODČÍ: Petr Hruša, Petr Blahout, Martin Kučírek

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

4. OLO – 2. SVI

Absence Olomoucka: rozehrávač Močnik (dlouhodobé zranění)

Absence Svitav: rozehrávač Kotásek (záda)

Vzájemné zápasy v této sezoně: 76-85 (ve Svitavách), 65-81 (v hale Olomoucka), 106-81 (v hale Olomoucka), 93-96 PP (ve Svitavách), 91-84 (ve Svitavách)

Stav série: 1-0

Bude to pro oba týmy poslední bitva sezony, anebo si dají derniéru až v pondělí na svitavské Střelnici? To je otázka, na kterou v sobotu počínaje 18. hodinou začnou ve druhém duelu série o bronz odpovídat svou hrou na kurtu Olomoucka borci obou týmů.

Z pohledu aktuální formy jsou na tom lépe domácí, kteří nyní vedou 1-0 a na svém hřišti v sezoně selhávali jen zřídka. Na druhé straně Tuři nechtějí druhý rok v řadě skončit s „bramborami“. Zatímco loni to byl top úspěch ligových dějin klubu, letos by po druhém místě z dlouhodobé části už šlo o dílčí zklamání.

Svitavští se však pro vrácení série na vlastní palubovku musejí zvednout po všech stránkách – nejvíc pak v agresivitě v obraně a na doskoku, zejména pak na útočném. Zároveň ovšem budou potřebovat i aktivní napadání koše, neboť spoléhat v zápase venku na střelbu z dálky při nyní mdlém útočném doskoku by týmu nedávalo velké šance.

Jenže domácí mají ve svém středu velkou individuální kvalitu, která je při podřízení celku v tomto play-off už v řadě případů dovedla k vítězství, a v souboji dvou týmů usilujících o první ligovou medaili momentálně tahají za delší konec provazu. Teď jim stačí udělat poslední, byť nelehký krok.

Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „V prvním utkání série jsme splnili náš plán. První bod ale ještě neznamená vítězství. O to se ještě musíme poprat. Často se říká, že udělat poslední krok je nejtěžší. Na vlastní palubovce uvidíme, zda tomu tak opravdu bude. Moc bychom si přáli, abychom mohli o medaili hrát před plnými tribunami. Chceme získat medaili pro sebe, pro klub, ale hlavně pro naše fanoušky.“

Lubomír Růžička (kouč DEKSTONE Tuři Svitavy): „Utkání v Prostějově bude hlavně o nastavení našich hlav. Nemůžeme mít výpadky, které nás postihly ve čtvrtek, zejména ve druhé čtvrtině. Všichni teď musíme najít v sobě poslední zbytky sil a bojovat o každý odražený míč, každý souboj o pozici a dobře bránit. Víme, jak silné individuality proti nám stojí, ale věřím, že ukážeme charakter a vynutíme si pondělní utkání, které si naši fanoušci zaslouží.“

ZTRÁTY

88.8

83.8

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

84.3

80.3

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

56.0

57.4

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

36.0

32.4

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

73.5

69.7

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

38.8

40.8

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

13.4

14.3

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST