Kooperativa NBL

FÁZE: Play off

KOLO: 2. kolo - finále

ROZHODČÍ: Robert Vyklický, Jan Hošek, Rudolf Salvetr

KOMISAŘ: Pavel Hlaváček

3. DEC – 1. NBK

Absence Děčína: možná nadále power forward Landa (achilovky)

Absence Nymburka: power forward Kříž (achilovka)

Vzájemné zápasy v této sezoně: 68-93 (v Děčíně), 88-106 (v Nymburce), 74-94 (v Děčíně), 53-97 (v Nymburce), 65-105 (v Nymburce)

Stav série: 0-1

V netradičním nedělním čase (17:15, vysílá web ČT) odstartuje v děčínském Sportcentru válečnický „Zápas roku“, jímž je druhý duel finálové série s Nymburkem, který bude promítán i na velkoplošné projekci před halou. Severočeši sice v prvním střetu padli o propastných 40 bodů, ale v sezoně už několikrát dokázali obhájce trofeje dvě až tři čtvrtiny trápit a navíc z posledních 11 domácích utkání prohráli jediné. Přišel tak jejich čas, aby českým hegemonům překazili zatím dokonalou ligovou sezonou bez jediné porážky?

V sérii hrané na tři výhry musí doma zabrat na absolutní maximum a dobře to vědí. Ať už to provedou jakkoli, nesmí Nymburku znovu dovolit téměř 30 útočných doskoků, s čímž by neměli šance uspět. Otázkou tak bude využití pro obranný doskok problematické zónové obrany, jež týmu dočasně pomohla v první půli prvního utkání.

Děčín také musí zvládnout stejně jako v první půli úvodního duelu držet soupeře co nejdéle na uzdě při rychlém přechodu do útoku, kde by mohl pomoci agresivní útočný doskok. Právě agresi a tvrdost ale budou muset Válečníci vážit na lékárnických vahách, aby se znovu nedostali na hrůznou kótu 33 osobních chyb a nedali soupeři opět 40 trestných hodů. Záležet tak bude i na nasazeném metru rozhodčích.

Úřadující mistr bude ve druhém utkání už rozehranější a to není pro domácí dobrá zpráva, protože palebná síla Středočechů je ohromná. V jejich středu si bude muset dát pozor, aby se podobně jako v první půli Utkání 1 nedostal do faulových problémů rozehrávač Lawrence, který je při nevyužívání reprezentanta Vyorala v horkých play-off zápasech ústředním dirigentem favorita série, který je v lize už 56 zápasů neporažen.

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Chceme hrát aktivně a agresivně v obraně, abychom to co možná nejvíc ztížili nymburskému útoku. A chceme poprosit fanoušky, aby nás co nejhlasitěji podpořili.“


Lukáš Feštr (rozehrávač BK ARMEX Děčín): „Domácí finálový zápas s Nymburkem před zaplněnou „Maroldovkou“, co víc si můžeme přát. Neskutečně se těším! Dáme do toho hodně energie a bojovnosti a doufám, že se k nám přikloní i nějaké to sportovní štěstí a budeme se radovat z vítězství.“

Eugene Lawrence (rozehrávač ČEZ Basketball Nymburk): „Děčín bude doma, takže bude ještě agresivnější, sebevědomější. My musíme zůstat soustředění, musíme ustát jeho první ránu a pak odpovědět. Určitě to bude vyrovnanější utkání. Atmosféra bude určitě skvělá. Na takové zápasy se těšíme celou sezonu.“

Atrakce utkání: vzhledem ke značnému převisu fanouškovského zájmu o vstupenky bude při utkání před halou nachystána i velkoplošná projekce, která naskočí už odpoledne na zápas o bronz na hokejovém mistrovství světa (začíná v 15:45), v němž se Česko utká s Ruskem. Následovat bude od 17:15 hodin přenos finále NBL a po něm i finálový mač hokejového šampionátu (20:15). Navíc bezprostředně po basketbalovém zápase proběhne v prostoru této fanzóny i autogramiáda týmu Válečníků.

ZTRÁTY

79.9

96.2

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

81.3

72.3

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

52.8

60.0

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

31.6

39.0

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

67.2

71.6

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

39.5

44.7

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

13.3

13.0

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST