Kooperativa NBL

FÁZE: Základní část

KOLO: 1. kolo

ROZHODČÍ: Petr Blahout, Marek Vošahlík, Michal Scholze

KOMISAŘ: Petr Andrle

KOL - OPA

Kolín vyměnil kompletně svou cizineckou legii, když nové angažoval srbsko-chorvatské trio a na poslední chvíli i jednoho Američana. Tím je střelecky potentní shooting guard Ben Richardson. Na perimetru jej doplní někdejší elitní skórer NBL a další guard Luka Igrutinovič, pod košem pak budou chorvatský power forward Vlatko Granič a z USK přicházející centr Filip Vukosavljevič.

Kolínská příprava nepřinesla velkou výsledkovou kvalitu, naopak Slezané se po návratu rozehrávače Jakuba Šiřiny a kouče Petra Czudka ze světového šampionátu opět zaktivizovali a vzhledem k jediné změně v kádru i vítězstvím v posledních sedmi vzájemných duelech s Medvědy jsou favority i na půdě soupeře.

Na straně příchodů hlásí jediný celočeský celek NBL posílení o trojkového snajpra Vojtěcha Bratčenkova, který se do Opavy přesunul právě z Kolína, na straně odchodů pak Slezané zaznamenali poměrně citelnou ztrátu odchodem stále se lepšícího playmakera Radovana Kouřila.

Filip Rytina (asistent BC GEOSAN Kolín): „Tým Opavy je dlouhodobě tvořen výhradně českými hráči, kteří spolu už mají něco odehráno. Naším cílem, i přes nezdary v přípravném období, bude předvádět týmový výkon na obou polovinách hřiště a Opavě utkání co nejvíc znepříjemnit. Otazník stále visí nad naší sestavou pro utkání, o startu některých hráčů se rozhodně až těsně před zápasem. Každopádně věříme, že do GEOSAN Arény dorazí velké množství fanoušků a my se budeme snažit odvést naše maximum.“

David Machač (power forward BC GEOSAN Kolín): „Opavský tým je dlouhou dobu pohromadě, tomu odpovídá také jeho hra. Budeme se snažit vytvořit maximální možný tlak na jejich ústředního rozehrávače Jakuba Šiřinu, aby nemohl snadno řídit hru a musíme se soustředit především na pokrytí tříbodové střelby a doskoku Opavy.“

Atrakce utkání: divácká soutěž o pizzu a dětská soutěž o stavebnice Lego.

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST