Kooperativa NBL

FÁZE: skupina A1

KOLO: 6. kolo

ROZHODČÍ: Martin Kučírek, Vlastimil Kurz, Štěpán Pokorný

KOMISAŘ: Ivan Zachara

PCE (14-12, 1V) - OPA (20-7, 2V)

Absence Pardubic: power forward Kohout (zranění), křídlo Škranc (start nejistý, nemoc)


Absence Opavy: zřejmě stále křídlo Bratčenkov (koleno) a možná dále power forward Gniadek a křídlo Jurečka (prasklá čelist)

Vzájemné zápasy v této sezoně: 65-85, 73-87

Souboj dvou aktuálně nejužitečnějších hráčů ligy a také spoluhráčů z reprezentační rozehry Tomáše Vyorala z Pardubic a Jakuba Šiřiny z Opavy nabídne atraktivní duel na Dašické, v němž se bude domácí Beksa snažit poprvé v této sezoně Slezany přehrát. A dobře ví, že nesmí dopustit, aby ji doma soupeř i podruhé přeskákal a vzal si pod jejím košem 23 druhých šancí. To a zastavení trojkové produkce hostů si bude muset pohlídat především. Trápí ji ale absence dvou z vyšších mužů, kteří by v rotaci mohli chybět, a bude i na pivotu Slaninovi, aby ukázal, že double double s Hanáky nebyl jen výstřelem do tmy.

Blíže nespecifikovaný počet absentérů může mít i Opava a bude tak na dalších hráčích, jak je nahradí. V posledních dvou utkáních Slezany podržel shodně 17 body a 7 doskoky křídelník Švandrlík a v zápase v Olomouci spolu s Klečkou nahradili obvyklé body lídra Šiřiny, který po předchozí explozi s USK neměl střelecký den. Beksu ovšem bude svou aktivitou především na doskoku trápit i power forward Kvapil, který se po delší absenci okamžitě stal platným mužem. Opava už v posledním období vyhrála 3 ze 4 utkání a bude tak na Bekse, aby zkusila navázat na domácí skolení Olomoucka.

Adam Konvalinka (asistent BK JIP Pardubice): „Opava zapsala po reprezentační pauze dvě vítězství, takže nás rozhodně nečeká lehký soupeř. Ostatně žádný takový už nás asi nečeká až do konce sezony, takže musíme být připraveni na náročné utkání. Soupeř se opírá zejména o reprezentačního rozehrávače Jakuba Šiřinu, celkově však i v letošní sezoně předvádí kolektivní basketbal, založený na tvrdé hře pod oběma koši. Z lavičky může naskočit kdokoli a styl hry zůstává stejný, v tom je největší síla Opavy. My se v první řadě musíme vyvarovat výpadku z posledního vzájemného utkání. Darovat soupeři nespočet útočných doskoků by nás i tentokrát mohlo stát vítězství. Je potřeba podat koncentrovaný výkon, podobně jako v minulém domácím zápase proti Olomoucku, podložený velkým počtem asistencí a doskoků. A eliminace zmíněného lídra Jakuba Šiřiny, to je další klíč k našemu úspěchu.“


Jakub Šiřina (rozehrávač BK Opava): „V Pardubicích to je jednoduché, musíme hlavně pohlídat Tomáše Vyorala.“


Atrakce utkání: vystoupení Pohybového studia Hroch Pardubice a JTEKT cheerleaders.

ZTRÁTY

80.3

86.7

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

78.1

77.3

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

51.3

51.3

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

31.8

37.2

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

74.3

73.4

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

40.6

38.4

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

13.7

12.3

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST