Kooperativa NBL

FÁZE: základní část

KOLO: 2. kolo

ROZHODČÍ: Ivor Matějek, Vlastimil Kurz, Jiří Jedlička

KOMISAŘ: Zdeněk Latík

OPA (1-0) – SVI (0-1)

Absence Svitav: power forward Bujnoch (nemoc)

Hlavní chod Studia Basketbal svede k souboji druhý a třetí celek minulé sezony. Jeho kořením navíc bude přítomnost ex-opavského křídla a obranáře Dragouna v dresu hostů. Ze Slezska do Svitav v létě putoval i klíčový hráč Opavy Bujnoch, ten však Turům bude na bývalé domácí půdě chybět, a to velmi citelně. Podkošová sestava je po odchodu Puršla dost tenká a bez Bujnocha v ní zbyl prakticky jen Proleta s Hlobilem, případně Křivánkem, což medailového aspiranta může brzy dotlačit k nutnosti posílení.

Tým se ovšem i tak dokázal v prvním kole s Nymburkem dlouho držet na dostřel, a nebýt příliš výrazné osmělovací fáze v první čtvrtině, mohl favoritovi zatopit ještě víc.

Opava se v aktuálním složení bez čtyř hráčů z minulé sezony musí ještě víc svěřovat do rukou lídra Šiřiny, který na startu nezklamal a 36 body celek dovedl k velké loupeži v Ústí. Takovou erupci od něj ale nejde při programu středa – sobota čekat pravidelně, proto bude třeba ještě větších příspěvků dalších opor i postupného produkčního zapojování mladších ročníků. Po odchodu Bujnocha je tým oslaben i na doskoku a 94 inkasovaných bodů od SLUNETY také nepůjde opakovat příliš často.

Rostislav Dragoun (křídlo DEKSTONE Tuři Svitavy): „Čeká nás další velmi těžký soupeř. Tým pod vedením Jakuba Šiřiny spolu s partou, která se zná dlouhá léta, a šestým hráčem na tribuně, nebude nic příjemného. Samozřejmě věřím, že naše mladická dravost a agresivní hra dokáže přebít zkušenosti soupeře a z opavské haly si dovezeme vítězství.“


Martin Blaho (asistent DEKSTONE Tuři Svitavy): „Tak jako do každého našeho utkání i do Opavy jedeme s cílem vykonávat všechny činnosti, které je třeba proti danému soupeři na hřišti udělat, abychom byli uspění nejlépe, jak umíme, a opět posunuli naši celou herní identitu od obrany až po útok na kvalitnější a hlavně efektivnější úroveň.“

ZTRÁTY

96.0

84.0

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

94.0

107.0

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

50.0

51.4

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

41.7

26.8

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

76.5

68.4

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

36.0

39.0

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

14.0

9.0

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST