Kooperativa NBL

FÁZE: základní část

KOLO: 2. kolo

ROZHODČÍ: Petr Hruša, Michal Scholze, Jan Hecl

KOMISAŘ: Pavel Hlaváček

OVA (0-1) – USK (0-1)

Co zápas, to jedna nová americká posila. Nová huť po křídlu Alleynovi přidala na soupisku i druhého Američana. Je jím 24letý 206 vysoký power forward Zane Waterman, který v letech 2016 až 2018 tři roky po sobě doručoval dvojciferné bodové průměry a také přes 6 doskoků v první divizi NCAA a z posledních dvou sezon má zkušenosti z finské (průměry 14+7) a krátce i z argentinské a německé ligy.

Bude to další překážka navíc pro hosty z USK, jejichž opět omlazený a téměř výhradně český tým teprve bude získávat větší ligové ostruhy. Momentálně je většina pozornosti obran soustředěna na duo Sehnal – Mareš, což sice v prvním utkání využil nový křídelník Kolář, ale byl příliš osamocen. Sovy letos nebudou dávat tolik bodů jako v minulé sezoně, proto pro ně bude alfou a omegou obrana.

Totéž však platí pro rovněž velmi mladý tým Nové huti, jež v prvním kole zvládla ještě o tři body méně než USK. Bude tak potřebovat každou trefu obou Američanů a také výrazně větší příspěvek od tria Šmíd, Pumprla, Nábělek, které v prvním utkání stihlo dohromady jen 14 bodů.

Peter Bálint (kouč NH Ostrava): „Čeká nás mladý, ale velice agresivně hrající soupeř, jehož hra je tvořena zejména reprezentanty Ondřejem Sehnalem a zkušeným Marešem a dále i pivotem Macurou. I když USK první zápas s Pardubicemi prohrál vysokým rozdílem, jeho výkon byl velice kvalitní. Čeká nás určitě velmi těžké a zajímavé utkání, ve kterém bychom rádi odčinili porážku a špatnou hru v prvním poločase z utkání s Hradcem.“
 

Kevin Týml (křídlo NH Ostrava): „Čeká nás druhé domácí utkání proti těžkému soupeři. Vyhrát můžeme jen tvrdou obranou.“

Ondřej Sehnal (rozehrávač USK Praha): „V sobotu jsme zdaleka nepředvedli výkon, jaký bychom si představovali, a tak do Ostravy jedeme z jasným cílem, a tím je zvítězit. V Ostravě jsou vždy velmi náročné zápasy, takže do utkání musíme vstoupit od první minuty koncentrovaně a mnohem sebevědoměji než minulý zápas.“

ZTRÁTY

66.0

69.0

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

73.0

99.0

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

52.4

34.3

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

10.5

40.0

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

66.7

57.7

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

37.0

27.0

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

14.0

10.0

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST