HALA: Sportcentrum SLUNETA, Ústí nad Labem

KOLO: 12. kolo

ROZHODČÍ: Robert Vyklický, Jan Baloun, Michal Scholze

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

Pandy Bekse zrušily sérii!

Snad jako by ji bezproblémový začátek podpořený třemi trojkami až příliš uklidnil a Beksa za vedení 4-15 ze čtvrté minuty ztratila ostří ostražitosti, které na mnohdy horké ústecké palubovce hostující tým potřebuje udžet po celých 40 minut. Ostatně sousedé z Děčína by po nedávné zkušenosti mohli vyprávět. A i když Východočeši až do konce velmi vyrovnané bitvy stále udžovali šanci na další venkovní lup a už sedmou výhru v řadě, odešli poraženi 78-77. Pandy tak dokázaly dokonale setřást úterní euronezdar z Levic, kde je popravilo nebývalých 28 ztrát.

V hektickém závěru dohrávky 12. ligového kola se sice ze stavu 73-65 hosté dostali díky trojkám Půlpána s Kentem i tradiční aktivitě Burnetta na 78-75, ale i když domácí za poslední tři minuty už neskórovali, hosté to dokázali využít už jen ke snížení na bod ze šestek Burnetta, když předtím vyšel dvakrát na trestné linii naprázdno Welsch, a Burnettova závěrečná trojka na výhru v obruči neskončila.

Bekse nepomohla převaha v produkci z brejků (6-19), ani lepší trojky (10-12), neboť doplatila na slabé dvojky (36 procent). V postupném útoku se prosazovala zpod koše ztěžka a nedostala se ani na svá obvyklá čísla na doskoku. Pandy se udržely stejně jako soupeř na 12 ztrátách a opřely se o skvostnou trojkovou bilanci 8/6 svého 18bodového top skórera Svejcara. 15 bodů přidal Pecka a 13 Teague. Za hosty se výrazně prosadil jen Burnett (26, z pole 21/8), sekundovali mu Pandula (13) a Martin (10).

SLUNETA po 13 odehraných kolech sdílí už čtvrtou nejlepší bilanci ligy (7-6).