Kooperativa NBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
BK JIP Pardubice 16 13 27 14 70
SLUNETA  Ústí nad Labem 10 15 12 23 60

DATUM: 25. 04. 2018

HALA: hala Sportovní gymnázium, Pardubice

FÁZE: Play off

KOLO: 7. kolo - čtvrtfinále

ROZHODČÍ: Robert Vyklický, Ivor Matějek, Jan Hošek

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

Trápení. Trhák. Obavy. Postup!

Pro domácí to muselo být jako temné deja vu z nedělního ústeckého kotle. Pandí veterán Stanislav Votroubek sesměroval do obruče svou druhou trojku, snížil už na 62-55 a původní 21bodové manko srazil už o 14 bodů. Do konce zbývalo ještě pět minut a Beksa už měla na kontě pět faulů.

Hosté ale tuhle šanci nevyužili – Robinsonovi byl vzápětí odpískán nesený míč a Votroubkovi útočný faul při přetlačované s Nečasem na trojce. A mezi tyto dvě ztráty vložil domácí Spearman svou třetí trojku z útočného doskoku Švrdlíka. Náskok JIP vytáhl na 65-55, a i když pak jeho tým včetně něj samého páchal jednu ztrátu za druhou, dunk a další zakončení zpod koše ústeckého Pecky dostalo hosty nejblíž na pět. Spearman vzápětí z útočného doskoku Nečase poslal do koše svou čtvrtou trojku a na začátku poslední minuty už při skore 68-80 nasměroval domácí v sedmém čtvrtfinálovém duelu k postupovému triumfu 70-60, který si však vítězná Beksa ohromně zkomplikovala.
 


Při nebývalém trápení v oboustranně nervózní první půlce neproměňovala ani ty nejvyloženější situace zpod koše, trojky ani nepokoušela (4/0), minula 6 z 15 šestek, přidávala řadu chybných rozhodnutí a při drtivé převaze na útočném doskoku (13-1) vedla na body z druhých šancí jen 5-1. V těsném vedení 29-25 (polovinu bodů doručili dlouzí Švrdlík s Kohoutem) ji tak po 20 minutách drželo především 10 bodů z rychlého přechodu. Hosté, podporováni početnou žlutomodrou brigádou fanoušků v napěchované a bouřící Dašické (1280), nepotřebovali k vyrovnanému skore mnoho. I oni se ale v útoku proti agresivní obraně domácích spíš trápili a museli být domácím vděční za spoustu spálených šancí.

Do druhé půle už ale vstoupily jiné Pardubice. Jako by opět velkou prvopoločasovou aktivitou do koše a na doskoku soupeře unavily, najednou létaly o dvě rychlosti před ním, pokládaly do obruče snadná zakončení zpod koše a Pandula po kolotoči přihrávek trefil po 22 minutách i první z nakonec 7 trojek týmu (bilance z oblouku v druhé půli 11/7). Motorem přechodové fáze i šikovných pasů pod koš tu byl veterán Welsch, který nakopl v obraně precizně vypomáhající Beksu ke čtyřmi trojkami sycenému trháku až na 54-33 po 28 minutách.

Za Ústí tu podnikal opět osamocené akce Robinson, jeho spoluhráčům přibývaly fauly a zdálo se, že Ústí tentokrát už nic nespasí. Jenže pak Východočechy potkal stejný stav jako v neděli na severu. I pod zesíleným tlakem obrany začali vršit ztráty všeho druhu a od nabytí 21bodového vedení jich za posledních 12 minut spáchali tucet, z toho 10 ve čtvrté čtvrtině. Měli však štěstí, že tentokrát jejich bodový polštář byl o něco napěchovanější než v neděli.    

Lídry vítězů byli dva 18bodoví skóreři Švrdlík (18+11 doskoků) a Spearman (18, trojky 7/4), v druhé půli rozkvetlý playmaker Půlpán, jejž hosté cíleně nechávali stále volného, přidal 9 bodů a forward Pandula 8 s 10 doskoky. Za hosty se činili Robinson (17, TH 9/9 z 8F+), Pecka (15) a Šotnar (9). Beksa byla tentokrát velmi efektivní z trojek (15/7 ku 25/5 soupeře), mnohem slabší to bylo s dvojkami (53/18 – 35/13) i ztrátami (22-19). Naopak sílu měl tým opět na doskoku (55-30, v útoku 19-5, body z druhých šancí 17-5) a z brejků (14-0). A v obraně Pandy zavřel na 30 procentech z pole.

Pro SLUNETU sezona skončila sedmým místem, Beksu čeká v semifinále, jež startuje příští týden, našlápnutá Opava.
 


Levell Sanders (asistent BK JIP Pardubice): „Chtěl bych poděkovat Ústí za super sérii. Trenér Pištěcký udělal skvělou práci s týmem, k tomu mu gratuluji. Chci dát kredit i našim hráčům, protože hlavně z mentálního hlediska to byla těžká série. Každý si myslí, že když jste druhý po dlouhodobé části, tak automaticky postupujete dál, ale play-off je jiná soutěž. Nezáleží na tom, jak jste hráli v základní části a kolikátí jste skončili, musíte přijít na hřiště a vyhrát. Nás rozhodilo, že jsme prohráli hned první domácí zápas v sérii, věděli jsme, že to pro nás bude těžká série. Klíč k ní byl po utkání číslo 3, který jsme prohráli, ale po zápase jsem v šatně neviděl skleslé hráče - zklamané ano, ale ne zásadně skleslé. Další den na ranním tréninku v Ústí jsem viděl, že tým je pohromadě, že drží spolu. Od čtvrtého zápasu jsme se přizpůsobili tomu, jakým způsobem proti nám Ústí hrálo, rozpoznali jsme, co máme udělat pro náš úspěch v sérii. Měli jsme v jednotlivých zápasech propady, čehož Ústí využívalo, ale zvládli jsme to a jsme v semifinále.“

Jiří Welsch (rozehrávač BK JIP Pardubice): „Po druhém zápase jsem říkal, že jedním z hlavních problémů bylo, že lidi si mysleli, že tahle série bude jednoduchá, a ona jednoduchá nebyla. Narazili jsme na tým, který dokázal pozvednout úroveň svojí hry na vyšší rychlost a vyšší stupeň, na tým, který byl velmi dobře takticky připravený, a dost dlouho nám trvalo, než jsme se tomu přizpůsobili. V téhle sérii jsme předvedli všechny naše tváře, včetně nevyrovnanosti, ale zároveň hodně velkou sílu a srdce, protože když jsme byli přitlačeni ke zdi, vždycky jsme dokázali odpovědět a zareagovat. Jsme samozřejmě šťastní, že jsme vyhráli a postoupili do semifinále. Viděl jsem spoustu emocí, ale rád bych je krotil, protože jsme potvrdili roli favorita. Těším se na semifinále.“

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA Ústí): „V první řadě gratuluji Pardubicím k vítězství a k postupu do semifinále. Samotný zápas jsme ztratili ve 3. čtvrtině, kterou jsme prohráli o 15 bodů. O přestávce jsme si řekli v šatně, že výsledek je pro nás ještě příznivý, na to, že domácí měli 13 útočných doskoků a dali 10 bodů z rychlých protiútoků. Chtěli jsme chytit 3. čtvrtinou, ale její začátek se nám vůbec nepovedl. Ve 4. čtvrtině, jak už to několikrát bylo v sérii, jsme se vrátili do zápasu, dostali jsme se na 5 bodů, ale pak Brandon Spearman dal trojku a už se nenašla síla. Chtěl bych poděkovat všem našim hráčům, protože jsme odvedli slušnou práci, byť výsledek je pro nás krutý - všichni si přečtou, že jsme skončili sedmí. Děkujeme všem lidem, kteří nás podporovali, bylo jich opravdu dost. Jsem pyšný na to, co se nám částečně povedlo, byť zklamání je momentálně větší.“

Stanislav Votroubek (forward a asistent SLUNETA Ústí): „Myslím, že jsme Pardubicím jejich postup ztížili, asi to nikdo nečekal. Jsem hrdý na to, co jsme předvedli, ale bohužel to nestačilo. Můžeme být spokojení s tím, co jsme odvedli, přeji Pardubicím hodně štěstí do dalších bojů.“

 

ZTRÁTY

34.0

37.1

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

46.7

20.0

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

61.9

86.4

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

55

30

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

22

19

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY