Kooperativa NBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
SLUNETA  Ústí nad Labem 24 9 20 29 82
USK Praha 18 20 16 15 69

DATUM: 09. 12. 2018

HALA: Sportcentrum SLUNETA, Ústí nad Labem

FÁZE: Základní část

KOLO: 12. kolo

ROZHODČÍ: Marek Vondráček, Martin Kučírek, Štěpán Pokorný

KOMISAŘ: Pavel Volejník

6. výhra v řadě po finále 13-0

Na ústecké palubovce se dlouho hrála vyrovnaná partie, což ostatně zaručovala přítomnost Sov z Prahy, které letos jiné zápasy ani nehrají. Závěr však patřil díky šňůře 13-0 domácím Pandám, které oslavily už šestou výhru v řadě (82-69) a jsou výhru od druhé pozice v lize.

Autor prvních 7 bodů USK Michal Mareš byl úvodních 7:20 jedinou Sovou, která se trefila z pole, ale domácí ani pod čtyřech trojkách v řadě neutrhli výraznější náskok. Naopak z jejich mírného vedení hosté v posledních dvou minutách první půle i díky dvěma trojkám a také čtyřem ústeckým ztrátám udělaly poločasový stav 33-38. Mareš po změně stran vedení USK čtyřmi body ještě vyostřil na 36-44, ale na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny to byly opět Pandy, jež se z minus pět prodraly k vedení o šest.
 

   
USK se ještě pomocí dvou trojek protlačil 2:40 k vyrovnání na 69-69, ale poslední desítky sekund už skórovali jen domácí, kteří se otevřenými trojkami Svejcara a Houšky dostali do vedení o šest. Hosté už pak ztratili trpělivost a poslední minuta byla jasně v režii domácích.

Jejich tým táhnuli Wallace (15), Houška (14), Šotnar, Šmíd (po 13) a Pecka (10+14 doskoků). Za USK, jejž hodně srazilo 12 minutých šestek z 28 házených, kontrovali Mareš (22), Sehnal (15) a Vukosavljevič (12). Ústí si nejvíc pomohlo body zpod koše (36-24).

Dino Repeša (kouč USK Praha): „Byl to těžký zápas, který jsme zhruba 25 minut kontrolovali, pak ale přišly hloupé chyby, sobecká rozhodnutí a Ústí se dostalo do výhody. Dvě minuty před koncem za vyrovnaného stavu jsme dostali trojku od Svejcara po situaci, na kterou jsem upozorňoval, a poté už domácí dokončili šňůru 13-0. Celkově se dá říct, že jsme se na utkání nějak připravovali, ale udělali jsme příliš mnoho chyb na to, abychom si zasloužili vyhrát.“

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Zápas jsme nezačali dobře. Ačkoli jsme se na něj připravovali, byli jsme pozdě na cloně na míč, soupeř výborně pouštěl míč z ruky a vytvářel si spoustu volných pozic. My jsme navíc špatně doskakovali i bránili ve hře jeden na jednoho. Spousta zbytečných faulů nám navíc posílala hráče na lavičku, museli jsme točit sestavou ne proto, že bychom chtěli, ale právě kvůli problémům s fauly. USK byl 25 minut lepší, u nás chyběl někdo, kdo by to v útoku vzal na sebe, byl schopný něco vymyslet, cokoli zahrát. Naštěstí nám soupeř neodskočil natolik, abychom se nedokázali do zápasu vrátit. Pohled na skore vypadá jako jednoduchá výhra, ale tak to vůbec není, rozhodla až závěrečná dvouminutovka. Pro nás je to ale strašně důležité vítězství a já si ho velice vážím, protože jsme neodehráli dobrý zápas. Po dlouhé reprezentační přestávce jsme dokázali navázat na naše předchozí úspěchy a porazili jsme USK v plné síle, čímž jsme potvrdili vítězství z jeho palubovky.“

ZTRÁTY

55.8

45.7

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

32.0

25.9

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

83.3

57.1

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

45

38

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

13

13

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST