KOLO: 14. kolo

ROZHODČÍ: Jan Hošek, Jakub Kec, Michal Komprs

KOMISAŘ: Petr Andrle

Když Nehyba vystoupí ze stínu

Křídelník Zdeněk Nehyba, dosud v sezoně nejvýš jednociferný brněnský skórer, znal za svých nemnoho sezon v NBL všech svých pět dvojciferných nástřelů osobně. Po posledních dvou utkáních s vyšší minutáží však našel nové sebevědomí a svými 16 body s trojkami 4/4 založil už v první půli v Ostravě (33-41) na nečekané vítězství hostů (75-81), kteří tak dali sbohem ukrutné sérii devíti porážek v řadě.

Brňané do zápasu naskočili čtyřmi trojkami v první čtvrtině a také hned sedmi body mladého křídelníka Farského. Když se pak přidal svou kanonádou i Nehyba, po 18 minutách hosté vedli už 28-37. Domácím (bez Smithe) proti 7 brněnským trojkám a při vlastních 10 ztrátách nepomohl ani poločasový double double Petra Bohačíka (13+10 doskoků) či utajený návrat křídla Stojačiče (do půle 8 bodů), který v NH působil v minulé sezoně.

Na startu třetí čtvrtiny vyskočili hosté do trháku 37-52, ale pak se domácí přece jen vzchopili a Boggs je do konce tohoto dějství přitáhl na 53-62 a pak NH přitlačila až na 58-62. Jenže to už si seřizoval hledí brněnský Davell Roby, který třinácti z posledních 15 bodů týmu během závěrečných 6 minut odrazil jakýkoli nápor Ostravy, a jeho tým se tak nikdy neocitl v ohrožení.

Vítězové, kteří uspěli poprvé pod novým koučem Chougazem, se opírali nejvíc právě o Robyho (22), dále o Nehybu (16) a Geigera (10). Byli lepší z trojek (7-8), šestek (20/10 – 17/13) i v bodech laviček (19-31). Za domácí se zaskvěl Petr Bohačík (24+19 doskoků), Alleyn přidal 13 bodů s trojkami 9/4 a Stojačič 10 bodů.